Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Аз съм щастлив човек  
Автор Nikitin (непознат)
Публикувано27.02.20 21:16



и знаете ли защо, защото и сега на тези мои години, аз мога да обичам така, както когото бях на 20, да запазиш душата си чиста, какво по красиво и истинско от това



днес направих една супер вегетарианска супа от грах



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор jumbles ()
Публикувано28.02.20 07:22



абе, плюй нейде, че завистта, омразата и злобата са наоколо, а са все силни енергии ...

плюф!





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано28.02.20 09:40



леле леле супа от грах



даже не знаех, че има такова нещо



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: jumbles]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано28.02.20 09:43



енергиите ги фащаш с 2 пръста и на боклука



после си правиш каквото си знаеш с приятна компания



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: jumbles]  
Автор Nikitin (непознат)
Публикувано28.02.20 13:49



По пет пъти на ден плюя в пазвата си

аз казвам така, който ни мрази под нас да лази



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Albena I]  
Автор Nikitin (непознат)
Публикувано28.02.20 13:49



Е ти пък не си ли яла яхния от грах с картофки без месо





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано28.02.20 19:31



Кога готви, аз днес бутах 35 мин извънредна работа.

Б@симамата мога да искам да половин година повишение — това е нещо ненормално, оперативния ми обем експлодира, нямах време да сметна колко милиона евро обръщение имам в месеца, луда луда работа, света се е побъркал



п.п. Тема намбър уан на работа с колегите е че в супермаркетите е свършила тяалетната хартия, откакто истерясаха заради коронавируса



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (непознат)
Публикувано29.02.20 17:14



При нас всичко нормално, заредиха, паниката отмина, още малко като се затопли над 25 градуса ще умре вирусът сам





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано01.03.20 10:49



И в Австралия и Бразилия ли е под 25 градуса та не умира вируса?

Гледай ти, Дира е извора на знанието





Тема Re: ЧБМнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (непознат)
Публикувано01.03.20 14:29



И много здраве ти желая, нещо силно необходимо точно сега, какво и как ще бъде вече ми е трудно да се ориентирам в морето от информация , което ни залива ежеминутно, но както се казва дано да оцелеем





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано01.03.20 21:21



Да се разбира ли, че ние в Канада сме си умрели директно , без камбана ?






Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Koftia]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано02.03.20 19:53



Не знам за Канада, в САЩ има коронавирус, не помня къде точно.

При нас мислят да организират някакъво приемно място само за коронавирусни пациенти, за да не се разхождат из клиниките в целия град.

До сега няма сериозни усложнения при заразените.

Изглежда няма да има карантина.
Има хора, които са заразени и даже не знаят, диагностицират ги случайно.





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано08.03.20 06:44



Сега в Италия ‘стрелката удари в червеното’.


Колежката Никитин да даде някакъв нишан, дали всичко е ок около нея.

???



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Koftia]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано08.03.20 12:49



Надявам се нашата съклубарка да е добе, много вероятно е да е в северната част на Италия.

Аз слушам един нов подкаст от скоро и там чух, че в Италия вероятно има заразени от месеци, които не са били тествани, вероятно даже са оздравели, но са заразили други хора.

т.е. италианското развитие е поне с 2 месеца по-напред от развитието в останалата част на Европа.


Отгоре на това вероятно е имало няколко нулеви пациента, които са били носители на базисен вирус, немутирал, което според днешните данни е с лоша развръзка.

Защото: варианта вирусът да мутира, така че да се предава по-бързо означава че трябва да засегне повече гърлото и носа, а не белите дробове (като базисния вирус).
Това предполага по-малка смъртност при зараза с мутациите.


Фуй, това че при италианците се разпострани точно почти в началото на зимата е много много тъпо, но всъщност това, което се случва е неизбежно, не виждам какво друго могат да направят сега.





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Koftia]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано08.03.20 21:57



Привет Кофтия И Дерн



Радвам се, че питате за Никитин. Всичко е наред, дишаме
Ситуацията е един голям....й в дто, ама такъв мощен, че

Доста заразени, достатъчно починали, вижте данните на страницата на СЗО, най верните са, Ломбардия е затворена област, повишен контрол и всички са на крак за да се спре епидемията. Това е в общи линии, иначе има много нюанси, като се почне от простотията човешка, та се стигне до един добре разработен план за нещо, което ние масите очевидно никога няма да разберем, но както казах днес дано да оцелеем.
Така, съобщиха тук, че нулевият пациент е от Бавария, немец. Бил в Китай, дошъл в северна Италия имал бизнес срещи , пообиколил, позаразил и отпътувал към Мюнхен, какво му се е случило там не е ясно, но казаха,че са хиляди болните в Бавария, само, че за разлика от италианите , дойчовците ги минават под знаменател тежък грип , без да се споменава страшната дума корона и нещата леко се замазват. Дали е вярно или не...това няма как да знаем ние.
Иначе се държиме, ръцете ми изпръхнаха от дезифектанти у дома винаги е било чисто, но сега стана ...болницачак и дръжките на вратите минавам с лизоформ или напизам, с една дума стерилни сме в положителният смисъл на тази дума.

Онази вечер ме обзе паниката, стана ми терсене, но след разговор с близки се успокоих и се върнах към обичайното ми оптимистично настроение, даже и кекс правихме, което си е направо постижение като се има предвид какъв стрес си е да живееш така, между маски, ръкавици за едкократна употреба и стерелизиране и миене на плодове и зеленчуци с вода и сода бикарбонат.
Бъдете здрави ще пиша пак ей

Редактирано от Nikitin на 08.03.20 22:00.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано09.03.20 04:54



Аз ти пожелавам да се опазиш, ти и близките ти. Виждам, че държиш дух, което е много важен момент.



И, освен предпазните мерки, освен всички неща по въпроса, кажи на враговете fuck you all, God stands by me......




Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Koftia]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано09.03.20 17:48



Ей Кофтия, радвам се да те прочета. Благодаря. Аз пожелавам на всички нас тук клубарите да се опазим и близките ни, тъй като планетата е само една Земя, няма къде да отидем, а това нещо започва сериозно да обикаля.
Само като гледам тук какъв ресурс вкараха и какво правят, каква база имат, не искам да мисля, ако подобно нещо се разрази в Родината какво ще се случи...аз повече съм притеснена за близките и приятелите там. Но трябва да сме оптимисти, както ми каза един познат тези дни, спирам телевизора и пия една сто грамова сливова





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано09.03.20 20:44



Радвам се че си добре



Ще има много дълго време да се занимаваме с коронавируса — за съжаление.
Надявам се до следващата зима да има ваксина — което е доста кратък срок.

При нас борсата се срина, но учениците не са във ваканция, а моята работа не става по-малко, даже мислех да взема отпуск, но се отказах. Само утре ще работя половин ден.

Ще видим до кога ще държим фронта, за сега нещата функционират.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано09.03.20 21:35



Пазете се, къде си точно в Германия ти, в Бавария е 0 пациент, който зарази тук доста и се изнесе после, но той беше в Кодоньо, сега прочетох че пациент номер 1, който е бил в контакт с него и от там пламна всичко е оздравял и днес са го махнали от изкуственото дишане, той има бременна жена и тя имаше корона, но в по лека форма.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано09.03.20 22:28



В Бавария има малко повече от 250 заразени.
Баден Вюртемберг са 200тина
В НордреийВестфален има почти 500 заразени.

Мисля че тая информация не е вярна, или тоя от Бавария въобще е бил в Бавария откакто е болен.



В Италия вируса е бил отдавна разпостранен, преди изобщо да се усетят.

Днес четох че в много държави отделни фирми са рекламирали теста за коронавирус на собствено име (опит за патент) което е забавило тестването с цял месец.
В Германия такъв проблем няма, но времето за реакция и тук привършва.

Та не знам дали Италия също е в това число и защо заразата така експлодира.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано09.03.20 23:05



Не мога да знам и аз...само знам, че около Мюнхен има друго гнездо, но го минават като тежък грип, колко е вярно не знам.
Това, което стана тук аз го очаквах, Милано е голям град, тук пристигаха самолети на два етжа с китайци и японци, всякакви туристи от целият свят, много мероприятия тук, има огромно движение, три международни летища....кое , как и защо, аз го очаквах, няма как просто...а иситната аз и ти със сигурност няма да я знаем.
Сега като затвориха областта да видим. Ударът върху Европа като цяло ще бъде страшен, кризата от 2008 ще ни се стори като песен.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано10.03.20 01:43



Мани, ами на американците взе да им мирише на кризата от ‘29 та. И не е много хубаво голямото колело в скоростната кутия да се завърта на високи обороти, защото малките колела директно посиняват.

Миналата година, преди 11 месеца Jet Airwaves паднаха от крушата . И то без вирусна епидемия. Сега, като никой на никъде не иска да пътува, ми е любопитно колко още други ще изпопадат ?





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано10.03.20 14:51



Мюнхен въобще не е най-заразената област както писах, тъй като не се разпостранява коронатавирус от там.

В Германия се започна от карнавалите. Най-заразени са в Нордрейн вестфален — имат двойно повече заразени от Байерн.

Има още малко време да се овладее паниката на борсата и мисля че за сега нещата функционират, тъй като нямаме италианския подход.

Училищата в държавата не са затворени и сега няма изгледи да бъдат затворени.
Детските градини също.

А фирмите ще са последните, които ще затворят, с изключение на авиокомпаниите и подобни, за които е предвидена кратка работа, тъй като както се сещаш клиентите им не искат да летят.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Koftia]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано10.03.20 15:31



Загубите за икономиките на страните ще са катастрофални, вече се усеща, а след година ще се и види. Това, което мога да кажа е да сме живи и здрави да ги видим тези неща. Всичко друго са приказки под шипковият храст

Пазете се. В Канада не знам как е здравеопазването, но в Щатите...не ми се мисли на колко хора застраховката ще позволи тампон изследване плюс лечение от почти две седмици в болничен режим.
Тук приеха драконовски мерски именно за да не вкарат здравната система в колапс, защото освен ковид има и други болни и болести за жалост.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано10.03.20 16:37



тъй като нямаме италианския подход

ей това най ме смущава мен лично....въпреки, че може би по добре така, лежерно да се премине над нещата, пък каквото сабя покаже...не знам, хигиена и мий ръцете, ще се държиме информирани , това ни остава за сега





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано10.03.20 18:44



Проблема при италианците е че изпадат в паника и в крайности, на които не им е времето. Когато е трябвало да затягат тестовете и първата помощ, са лежали на италианските си кълки.

При нас имаше един подобен случай по тая тематика — германец умира от коронавирус в Египет.
Аз мисля даже че може да са го умъртвили, защото се бил съпротивлявал срещу карантината.

Та първата жертва се оказа в чужбина.
Другата е 80 годишна жена, та тя от сърдечни проблеми/усложнения ли е починала не помня.

Борбата с коронавирус е политическо-икономическа. В никакъв случай не трябва да се реагира радикално със затворени зони.

Тоя вирус ще го има цяла година, пика се очаква да е в началото на лятото.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано10.03.20 20:35



Когато е трябвало да затягат тестовете и първата помощ, са лежали на италианските си кълки.


при все че и двете сме българки, но живеещи в чужбина , а аз даже и гражданка на друга страна, само едно ще ти кажа не подценявай италианците и по специално тези от Северна Италия, тези, които са били някога Австрийска империя, лека вечер и поздрави на гаджето ти с гръцки корени, апропозито как е в Гърция, там колко случая има знаеш ли, едва ли, те са като в България 4....поради липса на тампони и на всякаква техническа база за жалост да лекуват хората. Аз за това повече се притеснявам, че всичките ми роднин в БГ , Италия , хеле пък Германия нали се сещаш няма какво да ги мислим.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано10.03.20 21:14



Точно тия в северна Италия явно съм надценила.

Най-уязвими са старите хора, за мъртви деца от коронавирус до сега не съм чула.

Италианците затвориха детските градини и оставиха бабите и дядовците да бебиситват заразопреносните си внучета.

Отгоре на всичко отцепиха региона, така че хората, които искаха, го напуснаха.

И за върха на черешата това се раздуха добре подплатено в новините, та отстрани човек като чете, да се разбере че цяла Европа е пламнала. (виж борсата)



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано10.03.20 21:18



Какво да я гледам, казах вече кризата от 2008 ще ни се стори песен. Пазете се и бъдете здрави, кое как кой защо не ме вълнува сега.

Tи гледай сега какво ще се случва през следващите месеци в Европа, закъсняха, много закъсняха, трябваше да затворят всичко още в началото, много закъсняха, говоря за ЦЯЛА ЕВРОПА , не за Балканите,не ми се мисли за хора, които имат малки деца, бременни или жени на които им предстои да раждат в тези месеци, не искам да съм на тяхно място.

Редактирано от Nikitin на 10.03.20 21:23.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано10.03.20 22:14



Глупости



Банките в момента са достатъчно зазидани, та един вирус да ги събори

Ще има сътресение, но чак пък да изпаднем в криза — едва ли.
Освен ако не броиш за криза някоя седмица сътресение заради паника.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано11.03.20 12:19



Искам да бъде точно така , както казваш ти, дано!!! Отворих тема в клуб София, да пишем там, за да не се повтарям тук по темата Корона, бъди здрава.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано12.03.20 22:03



Оф тия идиоти изпадат в паника, просто невероятно — глупостта няма край.

Факт е че децата не са жертви на коронавируса, даже в Китай и по цял свят.
Какво прави народа — затваря детските градини за да може да се заразят старите хора — жертви на коронавируса по цял свят.

Преди малко чух интервю с няколко родители по радиото.

Журналиста : Какво ще направите ако затворят детската градина?
Бащата: Ще организирам баба и дядо да бебиситват.




Иначе Италия даде еднозначен сигнал на Тръмп — сега няма да има еър-трафик за поне 4 седмици. Да живее борсата и паникьосаните пици.

Тия помощи от ЕС щяха да ги имат и без да отцепват райони(ние не сме идиоти), а в самите райони да се разхождат т.е, дали само статус колкото да има екшън в новините.

Самия статус е лоша идея, защото е лош сигнал. На практика едва ли някой контролира аутобаните 24ч с пълно въоръжение, да им стрелят по гумите ако не спрат.

Нашия експорт тоя месец върви доста добре, да видим как ще изглеждат цифрите на края на корона-сезона.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано12.03.20 22:24



Ти според мен живееш на някаква друга планета, да не си на Марс случайно, а аз от Земята да се опитвам да ти обясня нещо



Какъев ескпорт бе Дерн и то в края на този месец...гледайте икономиката другата година по това време, ако сме от щастливците оживели, абе Кетке, ти каква си по образование, какво си завършила, май не знам.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано13.03.20 02:11



Народът е казал ...Сега свири цигулката, после ще се слуша песента.


И друг паралел ..... българската милиция едно време биеше с торбичка пясък в гръдния кош. И отраженията излизаха след десет години.

Отражения от тази криза ще има за всеки, в различна степен и под различна форма. Но ще има.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано13.03.20 08:47



Тоя месец имам един огромен процент повишаване на поръчките в експорт от Германия. (От едни от скъпите, т.е. оборота е огромен, но и от суровините нещата не са затихнали, вървят както е сметнато за година) т.е. в момента имам растеж повече отколкото без коронавируса заради допълнителни ордери.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Koftia]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано14.03.20 08:33



Точно казано.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (новак)
Публикувано14.03.20 08:33



Радвам се за теб, успех.



Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано14.03.20 09:24



Ъх за мен? Допълвам че работя във водещите браншове, от които в голяма част зависи оная “криза” от която те е страх.

Чух че и от други браншове имат повишен оборот. При мен наистина има нови проекти, но е възможно да се трупат някои части на склад.(което ми се струва че е млко вероятно, но все пак възможно)

Снощи бяхме на дискомилята и в кръчма, в дюнерчийница. Народа не се е побъркал, много млади хора са навън





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Deern]  
Автор Nikitin (минаващ)
Публикувано15.03.20 09:50



Вярвам в немската машина, дано да е силна и сега





Тема Re: Аз съм щастлив човекнови [re: Nikitin]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.03.20 11:01



При нас далеч не се мисли да се прекратява работата.

Имаме само 1 колежка, която паднала миналия петък с колелото и си ударила главата.

През лятото същата падна по стълбите т.е. пак произшествие на раб.място.
А при нас всъщност произшествието може да е от спъване в забравено отворено най-долно чекмедже на роллконтейнера под бюрото.

Или ако човек се изгори с чая си, с кафето не става

Моя приятел е тиймлидер в производството на хранителни продукти. И те имат много ордери (неговите са само за Германия, не експорт) При тях също няма да се спира производството, но на него не му се работи и май мисли да се пише болен и да седи унас.

п.п. Тук в Германия е пълно с паник-фейкнюз. ZDF, Tagesschau и СО постоянно информират за лъжливи новини, като пускат кадри със запис на конкретния политик какво точно е казал и че думите му са изопачени от паникьори.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.