Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Причините за веганствотонови  
Автор Chromosom ()
Публикувано05.02.17 12:57



Понеже гледам че има неяснота - не се интересувам от веганство защото бог е дошъл и ми го е заръчал, или защото искам да влизам в някаква религиозна група от зомбита с бели престилки.

Причините за веганството:

- много е голям отпечатъкът на животновъдството върху околната среда – унищожихме планетата с тва земеделие
- жестокостта към животните не е за гордост
- излизат все повече научни данни че: месото предизвиква рак, а приемът на животински мазнини (от мляко, яйца, охлюви и т.н. запушват артериите и води до сърдечен или мозъчен удар). Забравих, и за рибата – има тежки метали, а и също предизвиква рак самото й месо, даже повече от телешкото да речем.



Тема въздух под наляганенови [re: Chromosom]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.02.17 03:37



- много е голям отпечатъкът на животновъдството върху околната среда – унищожихме планетата с тва земеделие
аха а изкуственото производство на витамини и добавки, карането на разни екзотики от оичка си лелина и нуждата от повече храна на калпак, немат никъф отпечатък
- жестокостта към животните не е за гордост
ако всички станат вегани, ще се предизвика най-голямото измиране и изчезване на видове от как е паднал метеорита видел сметката на динозаврите
- излизат все повече научни данни че: месото предизвиква рак, а приемът на животински мазнини (от мляко, яйца, охлюви и т.н. запушват артериите и води до сърдечен или мозъчен удар). Забравих, и за рибата – има тежки метали, а и също предизвиква рак самото й месо, даже повече от телешкото да речем.
аха щото палмовото масло, царевицата и останалите храни не предизвикват, баланса е по-здравословен и пак немаш гаранция



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано06.02.17 07:20




Общо-взето това са причините, да. Само това с мазнините е по-скоро разобличен медицински мит, а и всеки има специфични гени, така напр.

(кратка статия на български: )

Редактирано от Mod vege на 06.02.17 07:25.



Тема Re: въздух под наляганенови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Chromosom ()
Публикувано06.02.17 12:28



В отговор на:

много е голям отпечатъкът на животновъдството върху околната среда – унищожихме планетата с тва земеделие

аха а изкуственото производство на витамини и добавки, карането на разни екзотики от пичка си лелина и нуждата от повече храна на калпак, немат никъф отпечатък



Много по-малък е отпечатъкът на всичко това, взето заедно, отколкото на необходимите ресурси, за да ти се осигури месо.


В отговор на:

жестокостта към животните не е за гордост

ако всички станат вегани, ще се предизвика най-голямото измиране и изчезване на видове от как е паднал метеоритът видел сметката на динозаврите



Точно обратното – ще се използва по-малка площ за земеделие, при което ще има повече място за естествените за тази планета екосистеми – гори, абсорбиращи CO2 и всички налични в тях животински групи. В момента всичко отива за да се произвежда фураж и многократно по-големи количества храна, щото телето преди да го изядеш трябва също доста дълго време да живее и да се храни. Да не говорим за това каква фабрика за опасни бактерии и вируси са конвенционалните ферми (не-био, но ти био едва ли можеш да си позволиш, освен ако не си на село – обикновено е доста скъпо).


В отговор на:

излизат все повече научни данни че: месото предизвиква рак, а приемът на животински мазнини (от мляко, яйца, охлюви и т.н. запушва артериите и води до сърдечен или мозъчен удар). Забравих, и за рибата – има тежки метали, а и също предизвиква рак самото й месо, даже повече от телешкото да речем.

аха щото палмовото масло, царевицата и останалите храни не предизвикват, баланса е по-здравословен и пак немаш гаранция



Палмовата мазнина е също толкова вредна, колкото и животинската – не съм ти казал да ядеш такава.

За царевицата не съм чул да предизвиква нещо – единствено съм чувал за Монсанто и разни подобни компании от изроди, които й правят опасни за околната среда и здравето ти генни „модификации” – и това е с цел да се осигурят по-големи количества, именно за това да може дори при население на планетата 9 милиона души, ти да получиш вместо растителна храна пържола. И за твое сведение – в Европейския съюз ГМО растителните продукти за директна човешка консумация са забранени, но ГМО фураж за животните, които попадат в твоята потребителска кошница, е напълно легален

Редактирано от Chromosom на 06.02.17 12:30.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано06.02.17 14:17



- много е голям отпечатъкът на животновъдството върху околната среда
а какъв е отпечатъкът от отглеждането на зърнени и пр. култури върхуоколната среда?
- жестокостта към животните не е за гордост
Така е устроена природата. едни организми умират, за да живеят други. Жестокостта към растенията също не е повод за гордост, особено след като доста проучвания доказаха, че и те чувстват болка.
- излизат все повече научни данни че: месото предизвиква рак...
Зависи от проучванията и техните цели, както и тълкуването. И яденето на плодовете личи на гладно предизвиква стотици смъртни детски случаи в Индия. Въпросът не е дали да ядеш само месо или само зеленчуци и плодове, а в балансираното хранене с качествени продукти. Иначе нациите, консумиращи рибни продукти /италианци, японци, гърци и пр./ са едни от най-здравеите и дълголетни, независимо /от многото тежки метали в рибата/. Но тук разбира се голямо влияние има и начинът на живот. Ако си стресиран на тема храна, търсиш под вола теле да се скараш с някой всеяден или си броиш калориите - едва ли ще си дълголетник ;)



Тема Re: въздух под наляганенови [re: Chromosom]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано06.02.17 16:04



и да не кажеш, че съм голословен:






Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Chromosom ()
Публикувано09.02.17 23:39



Окей, на Горния ред му отговорих, сега и на теб ли? Да си прочел.

Римски, язък ти за образованието - дето си фармацевт, с такива аргументи.


В отговор на:

Зависи от проучванията и техните цели, както и тълкуването.



Много правилно. Всяко едно проучване, финансирано от месната или млекопреработвателната индустрия, показва че месото, яйцата и млечните продукти не са чак толкова вредни. Всяко едно независимо обаче, показва обратното.

Разбира се, на теб нищо не ти пречи да разказваш разни бабини деветини за „разнообразната храна” и да не се образоваш – дори и така, пак ще си малко над средното ново, но ако искаш да си говорим с факти не ми обяснявай как отпечатъкът на зърнодобива бил по-голям от този на животновътството, щото това е все едно да ми обясняваш как си бършеш гъза в чаршафите, а в леглото се завиваш с тоалетната хартия.

Не съм стресиран на тема храна, много си ми е добре – в момента ям за вечеря леща със зеленчуци, на която отгоре сложих малко италианско сирене, след което нарочно си пуснах малко nutrition видеота на тема сирене, за да ме откажат… и го постигнаха доста успешно, яд ме хвана че вместо сирене за екстра протеин не съм взел соево мляко (друго в нашия супер нямаше). Оказва се че в чедъра имало ларви на мухи, които могат да предизвикат алергия. Иначе не че имам нещо против ларвите). Но още по-лошо – най-големият източник на алуминий за американците бил… сиренето! И най-същественият проблем си остава – млечните продукти са огромен източник на наситени мазнини.


Относно вечерята, в момента довършвам с овесени ядки с ленено масло, какао и орехи (ням-ням). И за десерт може да хапна още малко леща. Да, липсва малко протеин днес, щото не си направих сметката, но утре ще си купя соево мляко и ще наваксам. Стомахът ми се пооправи, даже е доста по-добре от когато ядях месо тия дни – мисля да ида да купя B 12 и омега 3 от водорасли, да почета малко и да ставам веган. Всеки ден си задавам въпроса дали да не почна пак да ям месо, или поне от време на време вместо да взимам хапчетата, но засега не съм се поддал на изкушението – казвам си че повишеният риск от рак и развитието на сърдечни заболявания не ми се струват изгодна цена, която трябва да платя.

Трябва да се разчета за витамините, да не изпусна някой.

Доколкото знам:

Витамин А – има в морковите
Витамин C – във всички плодове
Витамин К – в марулите и разни други зеленилки
Витамин Д – не съм много сигурен, освен от слънчевата енергия
Витамин Е – в растителните масла

Трябва да се осведомя за B1, B2, B5 и B6.

B12 ще го взимам на хапчета.

Редактирано от Chromosom на 09.02.17 23:41.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано10.02.17 03:31



Много е забавно как набиваш разни боклукчави добавки и си въобразяваш, че по този начин намаляваш риска от рак :) Особено след като няма никакви изследвания какви са дългосрочните вреди на тези боклуци. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.02.17 14:38



Какви добавки набивам?

Омега 3 - и ти трябва да набиваш, дори и да ядеш месо, освен ако не ядеш риба често.

Б 12 - единствената добавка, без която ако си веган не може. Не съм чувал обаче да има вреди, даже след едно бързо търсене в Гугъл виждам че няма и горна граница:

Adverse reactions to excessive quantities of vitamin B12 typically do not occur. The vitamin is nontoxic, water soluble and safe enough in large doses that a maximum daily limit does not exist.

Но е интересно как и тримата с горния ред и римския защитавате някаква теза без аргументи, само ей така за спорта





Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.02.17 14:40



Иначе много ме кефи цитатът в сигнатурата ти






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.