Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 24.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Причините за веганството  
Автор Chromosom ()
Публикувано05.02.17 12:57



Понеже гледам че има неяснота - не се интересувам от веганство защото бог е дошъл и ми го е заръчал, или защото искам да влизам в някаква религиозна група от зомбита с бели престилки.

Причините за веганството:

- много е голям отпечатъкът на животновъдството върху околната среда – унищожихме планетата с тва земеделие
- жестокостта към животните не е за гордост
- излизат все повече научни данни че: месото предизвиква рак, а приемът на животински мазнини (от мляко, яйца, охлюви и т.н. запушват артериите и води до сърдечен или мозъчен удар). Забравих, и за рибата – има тежки метали, а и също предизвиква рак самото й месо, даже повече от телешкото да речем.



Тема въздух под наляганенови [re: Chromosom]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.02.17 03:37



- много е голям отпечатъкът на животновъдството върху околната среда – унищожихме планетата с тва земеделие
аха а изкуственото производство на витамини и добавки, карането на разни екзотики от оичка си лелина и нуждата от повече храна на калпак, немат никъф отпечатък
- жестокостта към животните не е за гордост
ако всички станат вегани, ще се предизвика най-голямото измиране и изчезване на видове от как е паднал метеорита видел сметката на динозаврите
- излизат все повече научни данни че: месото предизвиква рак, а приемът на животински мазнини (от мляко, яйца, охлюви и т.н. запушват артериите и води до сърдечен или мозъчен удар). Забравих, и за рибата – има тежки метали, а и също предизвиква рак самото й месо, даже повече от телешкото да речем.
аха щото палмовото масло, царевицата и останалите храни не предизвикват, баланса е по-здравословен и пак немаш гаранция



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано06.02.17 07:20




Общо-взето това са причините, да. Само това с мазнините е по-скоро разобличен медицински мит, а и всеки има специфични гени, така напр.

(кратка статия на български: )

Редактирано от Mod vege на 06.02.17 07:25.



Тема Re: въздух под наляганенови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Chromosom ()
Публикувано06.02.17 12:28



В отговор на:

много е голям отпечатъкът на животновъдството върху околната среда – унищожихме планетата с тва земеделие

аха а изкуственото производство на витамини и добавки, карането на разни екзотики от пичка си лелина и нуждата от повече храна на калпак, немат никъф отпечатък



Много по-малък е отпечатъкът на всичко това, взето заедно, отколкото на необходимите ресурси, за да ти се осигури месо.


В отговор на:

жестокостта към животните не е за гордост

ако всички станат вегани, ще се предизвика най-голямото измиране и изчезване на видове от как е паднал метеоритът видел сметката на динозаврите



Точно обратното – ще се използва по-малка площ за земеделие, при което ще има повече място за естествените за тази планета екосистеми – гори, абсорбиращи CO2 и всички налични в тях животински групи. В момента всичко отива за да се произвежда фураж и многократно по-големи количества храна, щото телето преди да го изядеш трябва също доста дълго време да живее и да се храни. Да не говорим за това каква фабрика за опасни бактерии и вируси са конвенционалните ферми (не-био, но ти био едва ли можеш да си позволиш, освен ако не си на село – обикновено е доста скъпо).


В отговор на:

излизат все повече научни данни че: месото предизвиква рак, а приемът на животински мазнини (от мляко, яйца, охлюви и т.н. запушва артериите и води до сърдечен или мозъчен удар). Забравих, и за рибата – има тежки метали, а и също предизвиква рак самото й месо, даже повече от телешкото да речем.

аха щото палмовото масло, царевицата и останалите храни не предизвикват, баланса е по-здравословен и пак немаш гаранция



Палмовата мазнина е също толкова вредна, колкото и животинската – не съм ти казал да ядеш такава.

За царевицата не съм чул да предизвиква нещо – единствено съм чувал за Монсанто и разни подобни компании от изроди, които й правят опасни за околната среда и здравето ти генни „модификации” – и това е с цел да се осигурят по-големи количества, именно за това да може дори при население на планетата 9 милиона души, ти да получиш вместо растителна храна пържола. И за твое сведение – в Европейския съюз ГМО растителните продукти за директна човешка консумация са забранени, но ГМО фураж за животните, които попадат в твоята потребителска кошница, е напълно легален

Редактирано от Chromosom на 06.02.17 12:30.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано06.02.17 14:17



- много е голям отпечатъкът на животновъдството върху околната среда
а какъв е отпечатъкът от отглеждането на зърнени и пр. култури върхуоколната среда?
- жестокостта към животните не е за гордост
Така е устроена природата. едни организми умират, за да живеят други. Жестокостта към растенията също не е повод за гордост, особено след като доста проучвания доказаха, че и те чувстват болка.
- излизат все повече научни данни че: месото предизвиква рак...
Зависи от проучванията и техните цели, както и тълкуването. И яденето на плодовете личи на гладно предизвиква стотици смъртни детски случаи в Индия. Въпросът не е дали да ядеш само месо или само зеленчуци и плодове, а в балансираното хранене с качествени продукти. Иначе нациите, консумиращи рибни продукти /италианци, японци, гърци и пр./ са едни от най-здравеите и дълголетни, независимо /от многото тежки метали в рибата/. Но тук разбира се голямо влияние има и начинът на живот. Ако си стресиран на тема храна, търсиш под вола теле да се скараш с някой всеяден или си броиш калориите - едва ли ще си дълголетник ;)



Тема Re: въздух под наляганенови [re: Chromosom]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано06.02.17 16:04



и да не кажеш, че съм голословен:






Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Chromosom ()
Публикувано09.02.17 23:39



Окей, на Горния ред му отговорих, сега и на теб ли? Да си прочел.

Римски, язък ти за образованието - дето си фармацевт, с такива аргументи.


В отговор на:

Зависи от проучванията и техните цели, както и тълкуването.



Много правилно. Всяко едно проучване, финансирано от месната или млекопреработвателната индустрия, показва че месото, яйцата и млечните продукти не са чак толкова вредни. Всяко едно независимо обаче, показва обратното.

Разбира се, на теб нищо не ти пречи да разказваш разни бабини деветини за „разнообразната храна” и да не се образоваш – дори и така, пак ще си малко над средното ново, но ако искаш да си говорим с факти не ми обяснявай как отпечатъкът на зърнодобива бил по-голям от този на животновътството, щото това е все едно да ми обясняваш как си бършеш гъза в чаршафите, а в леглото се завиваш с тоалетната хартия.

Не съм стресиран на тема храна, много си ми е добре – в момента ям за вечеря леща със зеленчуци, на която отгоре сложих малко италианско сирене, след което нарочно си пуснах малко nutrition видеота на тема сирене, за да ме откажат… и го постигнаха доста успешно, яд ме хвана че вместо сирене за екстра протеин не съм взел соево мляко (друго в нашия супер нямаше). Оказва се че в чедъра имало ларви на мухи, които могат да предизвикат алергия. Иначе не че имам нещо против ларвите). Но още по-лошо – най-големият източник на алуминий за американците бил… сиренето! И най-същественият проблем си остава – млечните продукти са огромен източник на наситени мазнини.


Относно вечерята, в момента довършвам с овесени ядки с ленено масло, какао и орехи (ням-ням). И за десерт може да хапна още малко леща. Да, липсва малко протеин днес, щото не си направих сметката, но утре ще си купя соево мляко и ще наваксам. Стомахът ми се пооправи, даже е доста по-добре от когато ядях месо тия дни – мисля да ида да купя B 12 и омега 3 от водорасли, да почета малко и да ставам веган. Всеки ден си задавам въпроса дали да не почна пак да ям месо, или поне от време на време вместо да взимам хапчетата, но засега не съм се поддал на изкушението – казвам си че повишеният риск от рак и развитието на сърдечни заболявания не ми се струват изгодна цена, която трябва да платя.

Трябва да се разчета за витамините, да не изпусна някой.

Доколкото знам:

Витамин А – има в морковите
Витамин C – във всички плодове
Витамин К – в марулите и разни други зеленилки
Витамин Д – не съм много сигурен, освен от слънчевата енергия
Витамин Е – в растителните масла

Трябва да се осведомя за B1, B2, B5 и B6.

B12 ще го взимам на хапчета.

Редактирано от Chromosom на 09.02.17 23:41.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано10.02.17 03:31



Много е забавно как набиваш разни боклукчави добавки и си въобразяваш, че по този начин намаляваш риска от рак :) Особено след като няма никакви изследвания какви са дългосрочните вреди на тези боклуци. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.02.17 14:38



Какви добавки набивам?

Омега 3 - и ти трябва да набиваш, дори и да ядеш месо, освен ако не ядеш риба често.

Б 12 - единствената добавка, без която ако си веган не може. Не съм чувал обаче да има вреди, даже след едно бързо търсене в Гугъл виждам че няма и горна граница:

Adverse reactions to excessive quantities of vitamin B12 typically do not occur. The vitamin is nontoxic, water soluble and safe enough in large doses that a maximum daily limit does not exist.

Но е интересно как и тримата с горния ред и римския защитавате някаква теза без аргументи, само ей така за спорта





Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.02.17 14:40



Иначе много ме кефи цитатът в сигнатурата ти





Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано10.02.17 16:53



Не взимам и не трябва да взимам никакви добавки. Живея природосъобразно, ям всичко което ми се яде и не броя колко грама протеин, колко въглехидрати и т.н. съм изял днес. Не знам коя храна какви вещества съдържа, нито пък се тревожа дали не трябва да хапна малко високопланински водорасли за да съм жив утре.

Забавни сте ми екземплярите, които го правите. Особено като се информирате с търсене в Гугъл. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано10.02.17 17:28



В отговор на:

Не взимам и не трябва да взимам никакви добавки. Живея природосъобразно, ям всичко което ми се яде и не броя колко грама протеин, колко въглехидрати и т.н. съм изял днес. Не знам коя храна какви вещества съдържа, нито пък се тревожа дали не трябва да хапна малко високопланински водорасли за да съм жив утре.


А тогава що си против това което правим и постоянно ни критикуваш? И какво те интересува, при положение че не се интересуваш? Щото тя твоята е лесна...



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано10.02.17 17:52



Предишното ми мнение има два параграфа. Вторият отговаря на въпросите ти. Хайде още веднъж, като за ... веган. :)

Първо, защото това което правите е напълно малоумно, а малоумщините трябва да се изобличават. Иначе разни не много умни екземпляри може да се излъжат.

Второ, защото се забавлявам да чета претенциите ви, че видите ли, живеете здравословно. Какво да се прави, човещина е човек да се забавлява с вегани. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Редактирано от | на 10.02.17 18:12.



Тема на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано10.02.17 19:15



нищо не си отговорил
пропагандни клишета
просто, с промити мозъци не споря



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Chromosom ()
Публикувано11.02.17 01:08



Ми хубаво, ама това е клуб за вегани (и вегетарианци). Никой нищо не пропагандира, просто обсъждаме един с друг нещата и обменяме опит. А вие сте дошли неканени като някакви помиари, и коментирате без да се интересувате от темата, което няма особен смисъл. Нищо не изобличавате, защото изобщо не познавате темата и нямате никакви аргументи, и освен това доколкото виждам в тоя клуб няма никого освен мен, модератора и вас тримата





Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано11.02.17 02:37



Клубът се казва Вегетарианство (С всичките му "ЗА" и "ПРОТИВ"), а не Вегетарианци. И съответно, напълно в темата е да коментираме колко малоумно е то, както и тези които го практикуват. (Ти не си от тях още).

Особено забавно обаче е, че си въобразяваш, че знаеш за вегетарианството повече от противниците му. Но като ти гледам мненията, базирани на Гугъл, изобщо не се учудвам. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Редактирано от | на 11.02.17 05:54.



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано11.02.17 13:04



Мненията ми не са базирани на Гугъл, и няма как да са – Гугъл е търсачка, и след като я отвориш, трябва да знаеш в кой сайт да влезеш, на кой да повярваш и т.н. Повечето сайтове наистина са правени от и за малоумници, и с това няма как да не се съглася. Мога да ти препоръчам такива, които не са, но проблемът е че обикновено проучванията са по 25 страници и са пълни с техническа информация, от която не разбираш, и ако мога да те цитирам: Не знам коя храна какви вещества съдържа, нито пък се тревожа, т.е. изобщо не те интересува



Само не знам откъде стигна до извода че ние сме малоумни или това което правим е грешно.

Много сте уверени, без да сте чели, ама накрая да не се окаже обратното



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано11.02.17 15:43



И ти знаеш в кой сайт да влезеш? :) Както вече казах, ти наистина си въобразяваш, че разбираш тематиката по-добре от мен. Верно ли са пълни с техническа информация? :)

Хайде още веднъж, бавно като за веган: фактът, че не съм вегетарианец, не означава че не знам по темата повече от теб (то не е трудно някой да знае каквото и да е по-добре от теб), вероятно и от модератора.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано11.02.17 18:37



Отново ще те цитирам:

Не знам коя храна какви вещества съдържа

След като не знаеш, как така знаеш по-добре? Нещо съвсем ти изгубих логиката.



Тема всеки мислещ, че с диета ще доживее 130 е идиотнови [re: Chromosom]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано11.02.17 19:40







Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано12.02.17 01:50



Знам как е по-добре, защото вместо да се взирам в детайлите, се информирам за основните закономерности. Иначе е ясно, че имаш проблеми да следваш логиката, личи ти във всяко едно мнение.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано12.02.17 23:40



По-трудно е, но не е малоумно. Вече уточнихме, че е:

1. по-екологично
2. по-здравословно
3. по-хуманно.

За сметка на това твоите отговори са малоумни по повечето параграфи



Иначе и на мен ми става досадно – да се чудя кви храни да ям, за да набавя витамините и т.н., след това да чета за всеки от тях, за да не предозирам, и т.н. Но мисля че си заслужава.

Много по-лесно ще е да набия някоя свинска пържола със салата - знам че и витамините, и протеините са вътре - и да си поема последствията че към 70те ме чака мозъчен или сърдечен удар от натрупаните плаки...

И нещо интересно за всички ви - при пърженето на месо се отделят във въздуха химикали, които са толкова вредни за вдишване, колкото и пушенето. Добър апетит, всеядни



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано13.02.17 01:30



1. Най-екологично би било ако просто се гръмнеш.

2. НЯМА доказателства, че е по-здравословно.

3. Сигурен ли си, че знаеш какво означава думата "хуманно"?

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано13.02.17 20:21



1. Най-екологично би било ако просто се гръмнеш.

Напротив - ако аз се гръмна, решенията какво да се прави остават на доста по-неекологично настроени от мен, както и от теб, хора, а иначе мога да поне малко да повлияя в правилната посока. Изобщо не смятам че съм неекологичен, напротив - хвърлям си боклука разделно, опитвам се да стана веган, не карам кола - какво повече искаш?

Но ето - няма как да обориш тая точка и изръсваш някоя простотия




2. НЯМА доказателства, че е по-здравословно.

Има, просто ти не си се запознал с тях.


3. Сигурен ли си, че знаеш какво означава думата "хуманно"?

Разбира се. Но може би ти ще ми обясниш че означава нещо друго, примерно хващайки се за етимологията й?

Редактирано от Chromosom на 13.02.17 20:53.



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано13.02.17 21:45



1. Ако се гръмнеш, ще нанесеш най-малко вреди на природата. Това е ФАКТ.

2. Отново си въобразяваш, че знаеш повече от мен по тематиката. Вчера реши да ставаш веган и вече си експерт, а? :)

3. И какво означава думата хуманно? :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано13.02.17 21:52



Всички разбрахме че знаеш, ама никой не разбра какво точно знаеш - сигурно знаеш 1-2 за програмирането, ама от друго май не вдяваш много-много, 'ептен пък от вегетарианство. Яж си квото искаш, ама кат не те интересува изобщо вегетарианството не виждам кво има да му обсъждаш!



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано13.02.17 22:12



Вегетарианството не ме интересува, но много ме забавляват идиотите вегетарианци. Затова и съм тук.

И да коригирам идиотщините които пишете, че някои не особено умен може да се излъже и да повЕрва на лъжите. :)

А че знам повече по тематиката от теб и модератора съм го доказвал много пъти тук. Може да прегледаш старите теми и да видиш колко често модератора млъква, защото няма аргументи които да ме оборят, а и разбира се, типично за такива като него, няма доблестта да признае че е сгрешил. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: |]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано13.02.17 22:39




В отговор на:

Може да прегледаш старите теми и да видиш колко често модератора млъква, защото няма аргументи които да ме оборят, а и разбира се, типично за такива като него, няма доблестта да признае че е сгрешил. :)




В съседната тема ти на практика спориш не с мен само, но и със Свветовната Здравна Организация. Черният Вълк неотдавна ти обясни, защо не му е интересна дискусията с теб. Инфантилната ти вяра в безпогрешното ти мнение щеше да ми пречи много, ако не беше раздвижването на дискусиите които тя прави Е, понякога като се поуспокоиш можеш и да си остроумен и градивно критичен.

Редактирано от Mod vege на 13.02.17 22:42.



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано13.02.17 22:41



Не знам за модератора, но аз млъквам щото като ти отговоря на въпроса, колкото и да е банален, или щото някои от въпросите ти са толкова безсмислени че няма как да им отговоря (примерно "какво значи хуманно" - аз да не съм учител по български в първи клас? Отвори си речника и си го провери, и стига си ми говорил глупости.



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Mod vege]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано13.02.17 22:47



Вярно ли споря с WHO? WHO казва, че ракът на простатата е водеща причина за смърт?

Винаги подкрепям мненията си с факти. Разбира се, нито ти, нито малоумния Черен вълк можете да ги оборите, не можете и да признаете че грешите, затова и млъквате. It's that simple. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано13.02.17 22:49



Брях, не можеш ли да намериш какво означава с Гугъл? :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано14.02.17 12:25



А щом е за вегетарианци, ти чий го дървиш тук?
Нали не си станал нито вегетарианец, нито веган? Ще станеш колкото и лекар ще станеш. Само празни приказки малоумни дрънкаш навсякъде. Вече ми се гади от теб.



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: F14Tomcat]  
Автор Chromosom ()
Публикувано14.02.17 22:23



При избирането на модератор на клуб Медицина взе отношение, и се справи добре - сега пиши на Киро да създаде и клуб Гей и изчезвай там, даже може да намериш и съмишленици



А иначе, къв го дървя - днес вечерях някво подобие на лютеница, смесено с конопен протеин, хляб от лимец, боб и темпе, а сега лющя един чипс от сушени ябълки. За обяд ядох вегетарианска пица без кашкавал, т.е. както и да го смяташ, всичката ми храна за деня влиза в графата веган. Друг е въпросът дали ще си пия тази вечер хапчетата с омега 3, които са от риба.

Един много сериозен недостатък обаче има тоя начин на хранене - удря ми много яко по джоба, и може заплатата да не ми стигне за да продължа да съм веган до края на месеца.

Ти веган ли си? Поне за това респект, но иначе много простотии ръсиш и много обратен ми идваш.



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано14.02.17 23:14



Не забравяй да хапнеш високопланински водорасли, че ще ти опада косата.

Толкова ли си закъсал, че да не ти стигат парите за храна???

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано15.02.17 10:42



Виждам, че си запознат по гейските въпроси - бегай при себеподобните си и не ме занимавай.
Колко не си в час по всички останали въпроси и колко си прост обаче, дори не можеш да си представиш. Ако можеше да се видиш отстрани, и през очите на другите хора, щеше да се скриеш в някоя дупка и да не изпълзиш от там повече.
Мизерник. За храна нямаш пари, тръгнал акъл на хората да дава, че и доктор щял да стане. Знаеш ли кога? Кога ми цъфнат налъмите.



Редактирано от F14Tomcat на 15.02.17 10:43.



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: F14Tomcat]  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.02.17 11:54



Слушай какво, лайно - отговарям ти щот' ми пишеш, но всеки път, когато го сторя, осъзнавам че не е трябвало да го правя, щото ти ми изтърсваш някоя простотия насреща. С теб диалог не може да се води - прекалено си задръстен, прекалено си обратен и си прекалено тъп.

За храна нямам пари = веганската храна е скъпа (пример: хапчета омега 3 от водорасли, които колегата ми препоръча, за 15 дни струват 35 лева - ако ги събереш всичките неща заедно, една веган диета при тия цени на продуктите и тая тясна ниша ти излиза бая скъпо.

Ти веган ли си, вегетарианец ли си - не знам, но от начина, по който ти интерпретира това изречение, личи само колко си малоумен, заядлив и бездарен, а най-вероятно си и месояден, щото ако имаше представа щеше да зацепиш какво казвам.

Към модератора: извинявай за лошия език, който употребявам в това мнение, но ТомКат е всеизвестен шушляк от клуб Медицина, на когото многократно казах че не искам да му чета простотиите, нямам желание да му отговарям и го помолих да не пише в моите теми и да не ме занимава. Но той продължава да ме следи и да ме коментира във всеки клуб, в който се появя - то това си е направо сексуален тормоз



Томчо, мисля да стана доктор по семейното планиране - като видя че детето ще се роди с мисловни проблеми (както на твоите мама и татко) - да ги посъветвам да направят аборт докато е време



Тема Re: на горния ред отговорих...нови [re: Chromosom]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано15.02.17 17:25



Знам, че си способен да пишеш простотии и да се опитваш да ме засегнеш.
Но ще ти кажа едно - не ходя след теб нарочно, както ти си мислиш, просто като разглеждам форумите и ти навсякъде ми се набиваш и все с тъпотии написани. Пишеш си подробно и си личи колко си прост, как разсъждаваш, докъде ти стига елементарното мозъче, как изобщо не схващаш основни положения в живота.
Е как да се въздържа да не те понахраня малко сега. Ти просто изкушаваш да ти се каже истината в очите. Не че ще вденеш нещо. Но защо пък трябва на малоумници като теб да им се премълчава истината, и да не им се казва че са малоумници, след като за мен е очевидно, че ти си такъв?

Освен че си тъп, си и мизерник. То за да се изкарват пари се иска акъл, и ти със сигурност нямаш такъв.
Не знам защо като ти набивам канчето, че си тъп и прост и нищо не разбираш, го избиваш на секс и гейщина. Май ти си латентен хомосексуален или може би не чак толкова латентен, а направо явен гей?

Редактирано от F14Tomcat на 15.02.17 17:26.



Тема знаеш ли защо е скъпанови [re: Chromosom]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.02.17 18:50



щото я карат от пичка си лелина и после я обработват
говори си за екологичност и въглероден отпечатък, нема кой да ти поверва



Тема Re: знаеш ли защо е скъпанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Chromosom ()
Публикувано15.02.17 20:12



Само че има и една такава закономерност - като се увеличи потреблението, почват да произвеждат и тук - и оп, става и евтина, и екологична. Иначе те така или иначе си карат.



Тема Re: знаеш ли защо е скъпанови [re: Chromosom]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано15.02.17 20:50



какво да произвеждат тук?
тропически водорасли? високопланински семки? полярни шушулки?

и като ги запроизвеждат тука, нали требе да спрат да произвеждат нещо друго за което пак ше плащаш да ти го карат

да не споменавам влиянието върху околната среда от внасянето на нетипични видове (зайците в австралия), по-страшно е от секви гмо-та

а и тия водорасли и шушулки нали трябва да се преработват, това да не мислиш че не изисква енергия и не замърсява



Тема Re: знаеш ли защо е скъпанови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Chromosom ()
Публикувано16.02.17 00:18



Те тежат 2 грама бе, пич. Бананите, дето ги ядеш, идват от Еквадор. Други въпроси?

Стига си писал глупости - ти си по-зле от програмиста, в неговите неща поне има няква логика.

Понеже за наште географски ширини е типичната фауна е 200 000 глави свинско, 500 000 кокошки и 100 000 крави за мляко.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано20.02.17 16:30



Ти явно наистина имаш някакви психични отклонения. В медицинския форум ще ставаш доктор, в програмисткия ще ставаш сисадмин, а във вегетарианския веган...

Надявам се, заболяването да не е сериозно, но подозирам че греша.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано20.02.17 22:58



Сисадмин колкото да изкарам някви кинти, евентуално - не съм казал че ще ставам, а питам лесно ли се става. То не е ли пълно с компютърджии дето друго са учили ама тва работят за кинти?

Иначе за веганизма, засега се провалих: 19 дни без месо, половината без животински продукти, но днес във вечерята ми имаше пиле (макар и в малко количество).

Не знам кое е по-зле - да си вегетарианец (т.е. да наблягаш на млечните продукти, които са пълни с наситени мазнини) или да ядеш месо. Във веганизма изглежда е истината, но трябват навици, ресурси и познания по въпроса. Аз ще продължавам с опитите, ти си разправяй квото искаш





Тема РЕСУРСИ, РСУРСИ, ХУМАННОСТнови [re: Chromosom]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.02.17 06:03



нещо и трите се загубиха



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано21.02.17 06:43



Всичко се става лесно -- ако имаш мозък, едно 5-10 хиляди часа като му отделиш и горе-долу ще можеш да го правиш.

Не само с веганизма, с всичко ще се провалиш. Липсват ти а) мозък; б) постояноство.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано21.02.17 21:50



И аз това му разправям, ама той си мисли, че съм го преследвал с гейски подбуди.
Аз просто се опитвам да му кажа, че е тъпо парче, и то тъпо във всяко отношение, че чак вдлъбнато.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.03.17 16:55



Интересно защо при народите, които се хранят почти на 100% с месо (напр. в Сибир, някои групи коренно население в Америка и пр.), практически ракът е непознат?

Явно защото не са чували за веганските малоумия...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Black Wolf]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано18.03.17 04:03




Според СЗО от суровите меса наистина само червеното месо има някаква вероятна връзка с рака, но не и другите меса. Обаче мине ли термична обработка всяко едно месо (червено или каквото и да е то, вкл. риба), наистина става вредно. Както и червеното месо е вероятно вредно, дори и да е сурово.

Редактирано от Mod vege на 18.03.17 04:04.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Black Wolf]  
Автор F14Tomcat ()
Публикувано18.03.17 10:19



Счита се, че ако се яде сурово месото няма лоши ефекти, както като е минало през термична обработка.
Друг е въпросът, че ако не мине през термична обработка и се консумира, свинско месо например, има голяма вероятност човек да хване трихинелоза.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Black Wolf]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.03.17 01:09



В отговор на:

Интересно защо при народите, които се хранят почти на 100% с месо (напр. в Сибир, някои групи коренно население в Америка и пр.), практически ракът е непознат?




Защото живеят по 20 години?

Абе всички сте учени в тоя клуб - единият ми разправя защо сме хомо сапиенс, другият се хвали че работи като "учен", а третият обобщава как месото било вредно само ако е сготвено.

Обаче къде са ви дипломите не видях

Редактирано от Chromosom на 19.03.17 01:10.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано19.03.17 05:52



Абе, ти наистина ли си мислиш, че никой преди теб не се е сетил да вземе под внимание възрастта когато прави корелация с раковите заболявания?

Това са елементарни неща и никой няма да публикува статия ако ги няма. Е, някои игнорамуси може да си мислят, че са открили топлата вода, но това е защото се образоват от жълтите вестници.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.03.17 10:37



Дай да видя статията, в която пише че ескимоси от Сибир живеят до 120 без да заболеят рак, ако обичаш



Научната, не от вестник "Здраве за третата възраст".



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано19.03.17 16:48



Казах ти вече, на игнорамуси като теб информация не давам. Нали си голям експерт, не можеш да си я намериш сам?

И кой точно твърди, че ескимосите живеят до 120? Или то това разбра от написаното от вълка?

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.03.17 18:29



Ми не мога, щото дори не си казал за каква статия става дума. Освен това си показал съвсем минимални признаци на интелигентност, тъй че да търся нещо споменато от теб е все едно да диря дипломата ти на учен в някой университет



За сметка на това въпреки че си тъпо парче, миналия път като разкритикува моята информация ти дадох директен линк към научна статията публикувана от съответните автори.

И тва без да съм учен, ама ти и дори да си няма да ме учуди, нищо чудно да е паднало дотам нивото в БАН



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано19.03.17 20:00



Става дума за публикациите, подкрепящи твърдението на Черния Вълк. Можеш ли да ги намериш? Дипломата ми на учен няма как да я намериш, защото е вкъщи.

Абе, ти дори и не си спомняш към каква малоумна статия ми даде линк, нали? :)

За БАН не знам какво им е нивото, имам американско образование и работя в американска лаборатория.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.

Редактирано от | на 19.03.17 20:03.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: |]  
Автор Chromosom ()
Публикувано19.03.17 20:42



В отговор на:

Става дума за публикациите, подкрепящи твърдението на Черния Вълк.



Мога да потърся, ако ми е интересно, но честно казано в момента не ми е.


Няма как да си учен, след като всичко, което поставя под въпрос убеждението ти, ти се струва малоумно. На това му се вика малоумник, не учен


В отговор на:

За БАН не знам какво им е нивото, имам американско образование и работя в американска лаборатория.




Ами може, там и много други простаци работят. Тъп избор на страна общо взето.



Тема Re: Причините за веганствотонови [re: Chromosom]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано20.03.17 00:01



Не ти е интересно, но това не ти пречи да дрънкаш идиотщини защо изследванията показват подобни резултати, нали?

Я разкажи от кой филм си изградил представата си за учените, защото очевидно не си срещал такъв на живо :)

Много слабо ме вълнува какво мислиш за САЩ. :)

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.