Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Родители идиотинови  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано12.07.16 13:45



1-годишно веганче в болница – тежи едва 5 кг.
Детето било с размери на 3-месечно бебе, дивят се лекари

Едногодишно момченце от Милано, отгледано от родителите си под стриктна веганска диета, е било отнето от родителите си, след като е било хоспитализирано, тежащо едва пет килограма, пише италианското издание на вестник The Local, предава "Фокус".

Детето е било закарано в болницата "Фатабенефратели" от баба си и дядо си на 2 юли. Лекарите били шокирани да открият, че едногодишното дете е тежало колкото тримесечно бебе.

Кръвните тестове са открили, че детето е било недохранено, с "минимално за оцеляване количество калций". Детето е имало сърдечни проблеми, заради които се е наложило да бъде подложено на операция.

Екипът в болницата, загрижен от инцидента, се е свързал със социалните служби, след като родителите са отказали да променят начина, по който хранят детето си, дори и след престоя в болницата. Съдът в Милано е отсъдил, че детето ще остане в болницата.

"Ясно е, че детето е било хранено със строго-веганска диета, която не е съвместима с младата му възраст", заяви съдия Сиро Касконе, добавяйки, че родителите са се провалили в прехраната на детето.

Това е четвъртият случай в който дете, карано да бъде веган, е хоспитализирано в последните 18 месеца. Миналия месец в Геноа недохранено двегодишно дете прекара в болницата няколко дни под интензивни грижи.





Тема Идиотизъм под път и над път, както казва Айнщайннови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано12.07.16 23:05




А ти като прекопираш новини от жълтата преса, мислиш ли ?

Знаеш ли какво значи недохранено, и каква е разликата на това понятие с "минимално за оцеляване количество калций" ?

Редактирано от Mod vege на 12.07.16 23:17.



Тема да са живи бабитенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано12.07.16 23:47







Тема Re: Идиотизъм под път и над път, както казва Айнщайннови [re: Mod vege]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано14.07.16 13:57



а ти да не би да защитаваш кретените, опитали се да убият детето си?
Лошото е, че това не е изолиран случай:
BABY DEATH BY VEGANISM - 6 Vegan Baby Starvation Cases ...



Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 14.07.16 14:00.



Тема Re: Идиотизъм под път и над път, както казва Айнщайннови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано14.07.16 17:46




Къде съм защитавал недохранването, нещо не схващам..

А такива които недохранват бебетата си има и сред месоядните.

Иначе сайта от който си цитирал е добър.

Редактирано от Mod vege на 14.07.16 17:49.



Тема Re: Родители идиотинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано28.07.16 15:23



Най-голямото проклятие на днешното ново извисено време е болните мозъци които затриват децата си с изсмукани от задните си части истини.
Нали видях и аз вегетарианско и дъновистко семейство как ограничаваше и зомбираше детето си.
Сега детето е голямо,7 клас е..но със сигурност тя е с огромни комплекси,благодарение на кретените си..нейните собственни родители.
Що за човек може да каже на детето си,че ако опита една скумрия в консерва ще умре,или ако изяде едно кюфте или кренвирш ще се разболее.
Момичето тогава беше..3,4 клас..и тайно си беше купила риба консерва,за да я опита.
Но понеже много я беше страх,се случи пред нас да попита баща си..тари,може ли да опитам няколко хапки риба?
И тоя простак и рече..че ако толкова много искала..можела да опита,ама така или иначе щяло да и стане лошо..да била повърнала.
И че нямало да и хареса,понеже било токсини и отрова.
Същите тези извисени лайна,оставиха нейна приятелка..отвън,когато се напикаваше момичето..понеже момичето от Шри ланка щяло да им зарази тоалетната чиния със спин или венерически болести сигурно.
Тая мръсната..тая черната ..където не се къпе.
Хвала на такива извисени бг дъновиски кукувици..хвала..при Дънов да си ходят..там ще им е най-добре.


Този..и много подобни случаи..бяха началото на края с тях.
Що за животно трябва да си,да се кълнеш че си уж най-добрият приятел(в случая нас),и да не ни дадеш да ти внесем по 2 кюфтета на нова година в апартамента.
Щели сме смърт..свиня..да им вкараме в къщата..и аурите и чакрите..мазало щяло да стане..с месеци да се очиствали.
Те си имали 30 годишни принципи.
Относно месото.
Ееее..и аз вече имам принципи към вегетарианците-по-далеч от мен.




Тема Re: Идиотизъм под път и над път, както казва Айнщайннови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор finntroll73 (Независим)
Публикувано28.07.16 15:29



Значи и религиозните,както и вегетариански и веганските кукувици вярват първо на господ или гуруто,и накрая на медицината.
Каквото каже онзи отгоре..по това живеят..заради това дишат...те рационално мислене нямат.
Ти имал ли си фанатици за приятели?
Аз имах..дълги години,дъновисти и вегетарианци.
Които считаха другите за недорасли до нивото им,за парии.
Накрая логично..всички ги отцепиха.
Всъщност те сами се отцепиха с простотията си.
И злобаата,ревността и завистта към другите,към нас месоядните..че не става на тяхната.
И все се чустват недоуважени.


Виж ми другия пост,а и като цяло неведнъж съм писал за дъновистите.
Книга написах..заради това което преживях с тях,книга от 150стр..описвайки ги,на какво са били свидетел очите ми,през годините.




Тема Re: Идиотизъм под път и над път, както казва Айнщайннови [re: finntroll73]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано28.07.16 18:22



подбирам много внимателно приятелите и познатите си, а и в средите в които се движа е почти изключено да срещна подобни девианти.



Тема Re: Родители идиотинови [re: finntroll73]  
Автор Tom_cat ()
Публикувано08.08.16 18:55



Ееее..и аз вече имам принципи към вегетарианците-по-далеч от мен.

Ми що се вреш във вегетариански форум тогава?



Тема Re: Родители идиотинови [re: Tom_cat]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано08.08.16 23:13



къде ги виде вегетарианците в тоя форум?
даже модератора го е срам да се нарече вегетарианец и се изкарва слънцеядец






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.