Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 17.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Вчера (22.03.16) бе Световният ден на водата.нови [re: Mod vege]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано23.03.16 01:26





ВОДАТА Е ЖИВОТ! ПАЗЕТЕ Я!

По данни на ООН над 1 милиард души на планетата нямат достъп до чиста питейна вода....

Калкулирай своя воден отпечатък: http://waterfootprint.org/en/

Водният отпечатък, който оставя даден човек, държава или фирма, означава общият обем питейна вода, който се използва за производство на стоките или на услугите, които те потребяват.

В този смисъл в понятието се включва както водата, която използваме за пиене, така и онази, която е употребена за производството на памучната тениска, която обличаме, или за бележника, където записваме служебните си ангажименти.

Средно световният воден отпечатък е равен на 3400 литра за човек дневно.

(Това количество обаче се удвоява за жителите на високоиндустриални държави като САЩ и Япония.!!!!)

Пестенето на вода не се отнася само до водата, която пием и с която перем или се мием.

Водоснабдяването за битови нужди, промишлеността, селското стопанство и туризмът са основни консуматори, но най-голям дял, достигайки до 50%, се изразходва за генериране на енергия.

По отношение на водата в световната икономика, секторът, който използва най-много водни ресурси, е селското стопанство. Там се потребява около 70% от общото количество вода в световен мащаб. 15% се използват в индустриалното производството и 15% за домашна употреба.

Освен това водният проблем излиза извън връзката с икономическата активност на населението на света.

Днес, осем от всеки десет души живеят в отдалечени селски райони, които не разполагат с подобрени източници на вода. В тази ситуация са около 663 милиона души по света.

В ЕС съотношението е както следва:

44% за производство на енергия, 24% за селското стопанство,

17% за водоснабдяване за битови нужди, 15 за промишлеността.

КАК ДА ПЕСТИМ ВОДА ?

В банята и тоалетната

Предпочитайте душа пред ваната.

За типична баня във ваната се изразходват около 80 – 100 л. вода, докато за обикновен душ – повечето хора изразходват по-малко от 50 – 60 л.

Вземането на душ вместо вана спестява седмично около 1500 литра питейна вода.

За да намалите консумацията на душа с около една трета,поставете специална икономична глава.

Когато се къпете, не стойте под душа непрекъснато.

Докато си насапунисвате косата и тялото, спирайте водата.

Докато си миете зъбите, спирайте чешмата и я пускайте само за изплакване.Използвайте индивидуална чаша за същата цел.

При бръснене не оставяйте постоянно течаща водата.

Чешмата
Ако чешмата тече ненужно, само за минута в канала се изливат около 8-9 литра. Не оставяйте водата да тече ненужно докато си миете зъбите или се бръснете.

Затваряйте добре кранчетата на чешмите. От капещото кранче изтичат 10 и повече литра вода на ден. Може да се ремонтира капещото кранче като се подмени уплътнението му

Ползвайте смесителни батерии с керамичен уплътнител – те имат по-дълъг живот и предлагат по-сигурно уплътняване.

Най-много чиста питейна вода около 1/3 от дневното количество отива в тоалетната. За да спестите вода, може да монтирате казанчета с два режима на работа.

Ако живеете на висок етаж и топлата вода не идва веднага,а се налага да се изтече,поставете кофа или леген под душа и съберете поне частично водата,която иначе ще изтече в канала.Ползвайте я за да измиете пода,да полеете цветята,да изперете нещо на ръка и др.

В кухнята:
Запълвайте съдомиялната до край и тогава я ползвайте.

Ако не разполагате със съдомиялна:

Почиствайте и изхвърлете остатъците от хранате и не оставяйте храната да засъхне.

Накисвайте съдовете преди да ги измиете или ако няма да миете чиниите веднага,полейте ги с вода,колкото да останат влажни.

Мийте чиниите в ред, който пести вода.

При миенето на чинии в двойна мивка едната се запушва и напълва с гореща вода и веро и съдовете се прекарват през този разтвор. След това се плакнат в съседната мивка, напълнена с чиста вода.

Ако мивката е единична, първото миене на чиниите и приборите става в по-дълбок съд. След това изсипвате замърсената вода, напълвате с чиста и изплаквате всички съдове и чак след това всяка чиния поотделно под течаща вода.

Изплакването става,като се поставят всички чинии,чаши и др. една под друга и така докато плакнете най-горните ще плакнете и долните.

Никога не изстудявайте бутилките под течаща вода!!! Не ги изстудявайте и в кофа с вода!

Ползвайте хладилника!!!

Пране

Никога не перете на ръка под течащия кран!

Чаршафи, панталони, якета и други обемисти дрехи перете в пералня,а НЕ на ръка.

С едно пране на ръка,неусетно прахосвате вода за цяла пералня.

Използвайте пълния капацитет на пералнята.

Изберете най-кратката по времетраене програма, която е необходима за да почисти дрехите.

При нормално замърсено пране може да се приложи накисване, като след постъпване на водата в машината тя се изключи и се остави прането да престои 1-2 часа или цяла нощ и след това програмата се продължи. По този начин пестите вода, електроенергия и прах за пране.

При покупка на пералня обърнете внимание на указанията за разход на енергия и вода. За една програма пералнята консумира средно 65л.

Когато дрехите не са прекалено мръсни, използвайте икономичната програма на вашата перална машина.

За пране на килими,мокети и др. ползвайте местната автомивка,която предлага тази услуга или си направете пикник в близост до някоя “тепавица”, където срещу символична такса ще ви изперат и изсушат чудесно килимите.

Къща и градина

Ако живеете в къща,разполагате с допълнителни начини да пестите вода.

Събирайте дъждовната вода, която можете да използвате в градината или за измиване на автомобила.Това може да спести до 50% от водата за битови нужди.

Мийте терасите в дъждовно време.

В повечето дворове има кладенец или минава река наблизо - Поливайте градината от тях.

НЕ забравяйте, че е забранено ползването на питейна вода за поливане!!!

Поливайте сутрин или вечер, за да ограничите изпаряването на водата.

Кола

Пестете водата докато си миете колата с пароструйка или четка със специален накрайник за течаща вода, или ползвайте кофи!

По-евтино ще ви излезе да си миете колата с четка и две кофи вода (една със сапунен разтвор, а втората – с чиста), отколкото с маркуч.

Ако имате кладенец ползвайте оттам вода за автомобила.

Уреди - пералня и съдомиялна

Използвайте пълния капацитет на пералнята и съдомиялната машина като ги натоварвате с максимално допустимото количество.

Изберете най-кратката по времетраене програма, която е необходима за почистване на дрехите и съдовете.

При нормално замърсено пране може да се приложи накисване, като след постъпване на водата в машината тя се изключи и се остави прането да престои 1-2 часа или цяла нощ и след това програмата се продължи. По този начин пестите вода, електроенергия и прах за пране.

При покупка на пералня и съдомиялна машина обърнете внимание на указанията за разход на енергия и вода. За една програма пералнята консумира средно 65л., а съдомиялната машина -25л.

Преди да поставите съдовете в съдомиялната машина ги почистете от храната, но без да ги изплаквате - съдомиялната ще се погрижи за това.

Течните препарати за пране са много по-безопасни за околната среда поради намаленото съдържание на соли в тях.

Поддръжка и ремонт

При предстоящ ремонт в жилището - обмислете добревсяка стъпка!

Подменете тръбите с най-нов клас.

При покупка на уреди - вземете тези които са най-икономични и предлагат различни икономични програми.

Ползвайте водоспестяващи душове и батерии – освен че са икономични те имат множество ефекти на впръскаване и отмиват по-добре!

Обърнете особено внимание на казанчето в тоалетната, защото при повреда от него денонощно се губи 8 куб. м вода!

Уплътнете и ремонтирайте капещите батерии и крановете на чешмите.

"По отношение на водата в световната икономика, секторът, който използва най-много водни ресурси, е селското стопанство. Там се потребява около 70% от общото количество вода в световен мащаб. 15% се използват в индустриалното производството и 15% за домашна употреба."



Тема Борете рака чрез гладуваненови [re: Mod vege]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано23.03.16 10:55





(NaturalNews) С ракът, на път да се превърне в убиец номер едно, и традиционните терапии, неуспяващи да го излекуват в дългосрочен план, може би е време да преосмислим войната срещу рака. Фокусирани върху традиционното му убиване на всяка цена, дори когато косвените вреди са значителни и често ускоряват падането на отслабената имунна система. Така че, вместо цялата атака срещу отслабената имунна система, какво ще кажете за избор на метод, който позволява на имунната система да се регенерира и излекува с безкрайната си мъдрост?

Пируване срещу гладунe

Иронията за състоянието на храненето е, че повечето хора са прехранени и в същото време страдат от липса на хранителни вещества. Склонни сме да преяждаме и това постоянно пируване поставя постоянно напрежение върху храносмилателната ни система и органите, които са отговорни за разграждането на тази често съмнителна храна. Това поставя излишен стрес върху имунната ни система, 80% от която се намира в червата. С това постоянно пируване нашите храносмилателни и имунни системи изяждат голяма част от наличната енергия, за да предприемат тази трудна задача. Това означава, че на разположение има по-малко енергия за тялото за детоксикация и за възстановяване на клетки, тъкани и органи.

Така че, какво се случва, когато ?

Гладуването и въздействието му върху рака Проучване на изследователи от Университета на Южна Калифорния показва, че продължителното гладуване предпазва не само срещу увреждане на имунната система, но и предизвиква регенерация на имунната система. В клинично изпитване на пациенти, които са подложени на химиотерапия, учените открили, че когато пациентите не се хранят за по-дълъг период от време, броят на белите кръвни клетки (левкоцити) спада. Това предизвиква промени, които предизвикват регенерация на нови клетки на имунната система, базирана на стволови клетки, така че циклите на гладуване основно допринасят за създаване на нова имунна система. Друго проучване, проведено относно ефектите на гладуването на пациенти с рак, показва, че тези, които са включили гладуване в своята терапия са имали по-малко странични ефекти от химиотерапията, забавен растеж на тумори и дори елиминиране на заплахата от рак при някои пациенти. Според професор Валтер Лонго от Университета на Южна Калифорния:

„Това, което виждаме е, че раковите клетки се опитват да компенсират липсата на всички тези неща, които липсват в кръвта след гладуване. Те може да се опитат да ги заменят, но не могат. Всъщност, клетките извършват клетъчно самоубийство“.

Изследователите също така заявяват, че гладуването по същество „… превключва регенеративен ключ“, което подсказва на стволовите клетки да създадат нови бели кръвни клетки и да започнат регенериране на цялата имунна система. Не само това, но те установяват, че продължителното гладуване също намалява ензима протеин киназа А (PKA), който е свързан с хормон, който увеличава риска от рак и туморен растеж. В отговор на критиките, че гладуването може да доведе до проблеми при пациенти с рак, д-р на Лонго заявява:

„… изобщо няма доказателства, че гладуването ще бъде опасно, докато има сериозни доказателства, че то е от полза. До този момент по-голямата част докладват, че се справят много добре и само няколко са докладвали някои нежелани реакции, включително загуба на съзнание и временно увеличение на чернодробните маркери.“

Важно е да се отбележи, че има няколко вида гладуване, включително без храна или напитки, само вода, и само течности. Има и различни видове на гладуване, които могат да бъдат само 16 часа и най-много до 30 или повече дни. Един от най-популярните и по-безопасни ритуали за гладуване е зеленото сокоизтискване, което е чудесен начин да се даде почивка на храносмилателната система, докато подхранва и детоксикира вашата система с полезни и възстановяващи хранителни вещества. Правейки този вид терапия в продължение на три дни най-малко веднъж месечно, може да се ускори възстановяването на повредена имунна система и помага на организма да се излекува от рак и неговите конвенционални лечения като химиотерапия. Ако сте нови в тези видове гладуване, консултирайте се с информирани холистични лекари или натуропати за това как да подходите, за да работи най-добре за вас. В допълнение към това, разбирането на пълната картина на това, кое причинява рак и как да подхраните и детоксикирате тялото си, за да елиминирате рака, прочетете . За времето, когато не гладувате, вижте .



Тема ха ха ханови [re: Mod vege]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано24.03.16 04:28



Член на тая "академия" може да стане секи внесъл стотина долара членска такса

Особено полезно за развиващите се страни, бляяяяя, там секи ден преяждат с месо ша знаиш



Тема Re: ха ха ханови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано24.03.16 18:59



На практика FAO на ООН казва същото.

А точно в страните от "първия свят" консумацията на месо намалява, за разлика от в останалия свят.



Тема Re: Д-р Папазова: Ядeм изключитeлнo кoмпpoмeтиpaнa хpнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано24.03.16 19:04



Доколкото знам е лекар, при това признат световно (член е на авторитетни организации).



Сори за закъснелия отговор, едва сега видях коментара ти.



Тема АРМАНИ казва "НЕ" на кожата с косъм!нови [re: Mod vege]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано24.03.16 19:06



[url=http://www.theguardian.com/fashion/2016/mar/22/armani-goes-fur-free]АРМАНИ казва "НЕ" на кожата с косъм[/url]!





Тема Как да премахнем вредните химикали от плодовете..нови [re: Mod vege]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано26.03.16 01:55




? (видео)

Нaкисват се за 15-20мин. във вода в която се слага и оцет или сода за хляб.

Редактирано от Mod vege на 26.03.16 01:56.



Тема ПОСТИТЕ – ВРЕМЕТО, В КОЕТО МОЖЕМ ДА ОЗДРАВЕЕМнови [re: Mod vege]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано26.03.16 02:38





Според православния календар подготовката за най-големия християнски празник – Възкресение – се предхожда от Великият пост – Светата четири­десятница (всъщност, около 48 дни!).

Какво означава това?

В доминиращата ни национална традиция бъл­гарското население, като една масова практика, се е подготвяло за най-големия църковен празник- Въз­кресение Христово (Великден) с подобаващо дълъг период на духовно и физическо усърдие. Всъщност, “на пост” означава да си “на стража” , т.е. да бъдеш духовно и телесно като войник на своя пост. “Positus “ на латински означава “поставен” , в случая поста­вен на стража войн. Приема се, че всеки християнин следва да бди в този период по един по-особен начин за своето духовно и телесно пречистване и израства­не. С други думи, постът е период на обновление, вътрешно обръщане (metanoia), на завръщане към себе си и Бога, който е там. В ортодоксалната хрис­тиянска традиция човешкото тяло винаги се е интер­претирало като органична и неизменна част от ли­чността на човека. Неслучайно в една от основните вероизповедни формули на християните – Апостол­ския символ на вярата (“Верую”, “Credo”), се използ­ва изразът “Възкресение на телата”, т.е. “на плътта” (“carnis resurrectionem”). Тялото е част от човека и без него той е непълноценен, включително в духовен смисъл. И наистина, ако помислим, когато сме здра­ви и бодри, здрав и бодър е и нашият дух. И обратно – болният човек обикновено е унил, песимистичен, раздразнителен и дори озлобен. Нашето здраво или болно тяло влияе на нас самите много повече, от­колкото предполагаме. Тази наивна и подсъзнател­на връзка е известна от древност. Неслучайно още Ювенал казва “Здрав дух в здраво тяло”. Трудно е да бъдем много добри, когато сме болни! Тъкмо тази естествена и органична зависимост е предмет на религиозния пост. Затова той е не просто морален и духовен пост, а също така и задължително теле­сен, физиологичен пост. И там, където тази двойна традиция е забравена, там болестите растат.

Какво е правел българинът

по време на Великия пост?

От историческите източници, останали от оно­ва време, се вижда, че нашите прабаби и дядовци всъщност повече от двеста дни в годината са били в пости! При това е установено, че постите са спазвани поголовно и стриктно, включително и от децата. Ни­кой не е готвел на децата отделно, те са консумирали също постна храна двеста дни в годината!

А постна храна означава: растителна храна без никакви животински продукти. Нека повторим: На­шите прадеди, за да бъдат здрави, повече от двеста дни в годината не са консумирали месо, млечни про­дукти, яйца. Нещо повече – в миналото българинът не е разполагал и с растително олио и следователно не го е използвал в този период! В църковния кален­дар е разрешено само в празнични дни по време на поста риба и елей (когато го е имало). И нека доба­вим, че в православния календар и до ден днешен няма корекция: канонът и сега, както и преди, пред­лага същия църковен пост!

Защо това е така?

Защо е толкова важно да се налага така масово на населението въздържание от всякаква животин­ска храна около двеста дни в годината?

В близкото минало на поста се гледаше като на отживелица. Нещо повече – като на недомислие, като оправдание за недоимъка, като мазохизъм и социал­на психопатология дори.

Известно е обаче, че масовите народни традиции крият обикновено някакъв много важен и задължите­лен за оцеляването “архетип” (модел). Днес учените – специалисти по хранителна антропология с учудване установяват, че постите така, както са практикувани, осигуряват една перфектна профилактична и лечеб­на програма на населението. Удивителна е мъдрост­та, с която по време на пост се забраняват тъкмо жи­вотинските продукти. Защо? Защо не са забранени примерно морковите, бобът или житото да кажем? Учените днес знаят, че човешкият вид Homo sapiens има точно определена хранителна формула. Ако тя се нарушава системно, човек се разболява. Това е така, защото тъкмо животинските храни, като нерегу­лярна храна за човека, облагат организма с отпадни вещества, които запушват органите и системите му. Така той развива на вид различни заболявания (ви­соко кръвно налягане, исхемична болест на сърцето, диабет, артрит, язва, колит и т.н. ), които всъщност имат един общ корен. Когато ние чрез поста прочис­тим организма си, тези заболявания, независимо от тяхното име, постепенно си отиват. За съвременната медицина това все още е странно, но за природата е основният път за екологично равновесие и здраве.

Как можем да постим здравословно?

Известно е, че един неумело проведен пост може и да разболява. Човек може да развие анемия и дру­ги дефицитни състояния, може да качи и излишни килограми дори. Затова е изключително важно да знаем, че постната храна, която използваме, трябва да бъде добре балансирана.

Тайната на здравето е

тайна на баланса, на равновесието.

Здравото тяло не трябва да има нито излишъци, нито недоимък. Много често при болния човек има и двете едновременно.

Ние се нуждаем от 5 основни групи нутриенти (хранителни вещества): белтъчини, въглехидра­ти, мазнини, витамини и минерали. Първите три се наричат макронутриенти и са необходими в по-големи количества. Вторите две се наричат микро­нутриенти и се нуждаем от тях в малки, но задължи­телни количества.

При трайна недоимъчност или излишък на който и да е нутриент, ние се разболяваме постепенно. Но как можем да изчислим необходимата ни пропорция? За щастие това не е необходимо! Природата има друг подход. Тъкмо затова здравето е достъпно дори (и най-вече!) и за животните! Ние просто трябва да си припомним коя е нашата човешка, видова храна и да я използваме в нейната пълнота и разнообразие.

От една страна постите са период, в който ние се връщаме към нашата естествена видова храна, която ни е отредена от природата и която гаранти­ра нашето здраве. От друга страна, постната храна, лишена от животински продукти, следва да е умело балансирана, за да не ни уврежда. А това става по следния начин:

На практика всекидневно в нашия хранителен рацион по време на пости трябва да присъства следната формула:

зърнени култури

+

бобени варива

+

сурови ядки

Зърнени култури са: киноа, ориз, царевица, елда (гречка), жито, лющено просо и овес, булгур и др.

Бобени варива са: нахут, леща, грах, БИО соя, боб, бакла.

Сурови ядки са: лющено конопено семе, небелен суров сусам (смила се), бадем, орех, лешник, тикве­но семе, лющен слънчоглед, шам-фъстък, кайсиева ядка и др. (без фъстък!).

Желателно е комбинирането поне в рамките на деня на възможно повече от изброените култури. Само по този начин широкият спектър от семена може да осигури хранителния баланс и в частност приема на необходимите ни пълноценни белтъчи­ни. Основният пропуск на вегетарианците и най-чес­тата грешка по време на пости е тъкмо недоимъкът на пълноценни растителни белтъчини. Смесването на зърнени култури + бобени варива + сурови ядки осигурява всички необходими аминокиселини – “строителните тухлички” на белтъчините. Осем (де­вет) от тях, наречени “незаменими” (“есенциални”) трябва редовно да ги приемаме с храната си, в про­тивен случай няма пълноценен биосинтез на белтъ­чини в нашия организъм. В резултат на това настъп­ват дисбаланси и в пропорцията на другите основни нутриенти, както и в цялата организмова обмяна.

Другото важно правило е да осигуряваме на всяко хранене порция сурова растителна храна: плодо­ве и зеленчуци. Плодовете, като сладка храна се консумират винаги на гладно и никога не за десерт върху друга храна или смесени с нея. В противен слу­чай захарите в тях ферментират и ни интоксикират. Суровите сезонни зеленчуци: моркови, ряпа, гулия, пащърнак, целина, хрян и т.н. можем и трябва да ги консумираме като салата преди или по време на вся­ко основно хранене , което включва гореспоменатата формула.

Вместо с олио, можем да омазним храната си със смлени ядки (орехи и др.), както и с предварително обезсолени чрез изкисване зелени маслини без костилка, които след това можем да пасираме на пюре. Смесени, смлените сурови ядки и безсолното маслинено пюре дават една чудесна и вкусна “ма­йонеза”, която можем да подправим с чесън и лимон и да добавим към всички ястия след термичната им обработка. Всъщност, с добро умение една постна кухня може да се превърне и в един кулинарен де­ликатес! А със своя пълноценен състав на човешка, видова храна, тя ни профилактира и лекува. Всеки здрав човек може и следва да пости така, както на­шите прадеди са го правели, за да бъдат едни здрави българи, годни дори за тежък физически труд. Болни­ят човек има не по-малка нужда да пости, напротив – дори по-голяма! Тъкмо това е пътят за неговото здраве, защото е път към собствената му човешка природа.

За болния обаче постът следва да се провежда задължително под лекарско наблюдение по ин­дивидуално съставена програма. И никога само­дейно не бива да се спират изписаните до този момент лекарства.

На Заговезни се поздравяваме обикновено с “Леки пости!”. Какво по-прекрасно от това да знаем вече, че постът не е период на измъчване и лишение, а об­ратно – период на възстановяване и радост! Защото най-щастлив всъщност е здравият човек!

(Из книгата „Горещи теми в храненето“ автор: д-р Гайдурков)



Тема Re: Д-р Папазова: Ядeм изключитeлнo кoмпpoмeтиpaнa хpнови [re: Mod vege]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано28.03.16 14:19



направо немам думи :))))



Тема Може ли начинът на хранене да промени генет. съдба [re: Mod vege]  
Автор Mod vegeМодератор (старо куче)
Публикувано29.03.16 02:12





В „Планът за генна терапия”, която излиза в България, д-р Мичъл Гейнър разкрива как да се възползваме от силата, скрита в храните, за променим генетичното си предразположение към едни или други болести

Може ли храната, която консумираме, и начинът на живот, който водим, да променят гените, с които се раждаме? Според д-р Мичъл Гейнър, известен лекар с десетилетен клиничен опит, отговорът е „да”. Изявата на нашите гени се влияе сериозно от всичко, което ядем и пием, от физическата ни активност и привичките и моделите, управляващи дните ни. Ние не можем да променим гените, с които се раждаме, но можем да предотвратим и да се справим с болестите с помощта на храни, хранителни добавки и начин на живот, които „включват” добрите и „изключват” лошите гени.

В „Планът за генна терапия” („Книгомания“), която излиза в България, д-р Гейнър демонстрира къде и как се срещат биология и поведение – в сферата на най-новите открития в човешкото познание. Той представя научните факти, стоящи зад тези идеи, и дава лесни за изпълнение менюта и рецепти, с чиято помощ да ги въведем в изпълнение. Опирайки се на щателни изследвания и проучвания, книгата представя достъпни предписания, с чиято помощ можем да преобразим здравето и цялостното си състояние към по-добро. Революционният подход на д-р Гейнър се фокусира върху затлъстяването, сърдечните болести, диабета, рака и остаряването, обяснявайки какво можем да направим, за да помогнем на своето тяло да следва естествения си път на здраво и балансирано функциониране.

Ето какво пише в предговора към книгата д-р Мехмет Оз, вицепрезидент и професор по хирургия, Нюйоркска презвитерианска болница – Колумбийски университет:

„Фокусът на д-р Гейнър пада върху темата как да използваме храната, за да подобряваме здравето си. Но тази книга не е посветена само на консумацията на здравословни храни, а и на това как да се възползваме от силата, скрита в храните, за променим генетичното си предразположение към едни или други болести, опирайки се на един клон от генетичната наука, известен като „екогенетика“. Екогенетиката се разраства все повече ипролага философията на персонализираната медицина, използвайки определени вещества, за да атакува генетичния профил на пациента за проява на болести като рак, диабет и сърденчносъдови. Фокусирайки се върху биоактивни нутриенти (хранителни вещества), като апигенина в нара, EGGG (епигалокатехингалат) в зеления чай и куркумина в кърито, лекарите ще бъдат в състояние да предписват храни, които работят в полза на здравето на нивото на вашата ДНК. Интересното е, че веднъж щом започнете да консумирате храни, насочени към вашата генна изява, вие постепенно ще загубите афинитета си към вредните за вас храни, като рафинираните въглехидрати.

Тази книга дава представа за еволюцията на медицината, като показва как екогенетичната храна променя генетичния ни код. Предлага също така научни факти в подкрепа на стари като света практики и алтернативни терапии, което е важен мост за изграждането на мост между източната и западната медицина.“



Д-р Мичъл Л. Гейнър е пионер по интегративна медицина и основател и президент на „Гейнър Уелнес”. Клиничен доцент по медицина в медицинския колеж „Уейл Корнел” с над двайсет и пет годишен опит в лечението на пациенти, през последните тринайсет години той фигурира в списъка на най-добрите лекари в Ню Йорк. Трудът му е представен в „Ню Йорк Таймс”, а авторът му се е появявал в много национални телевизионни програми, включително „Добро утро, Америка”, предаването на д-р Оз и шоуто на Марта Стюарт. Член на Американския колеж на лекарите, Американското общество по клинична онкология и Академията на науките на Ню Йорк, той живее в Ню Йорк.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.