Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 21.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема На веге диета съм ...  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано16.07.14 16:58



да видим докога ше издържа....2 дни веке...




По принцип знам, че ше здам ешелона на първата сочна пражолка - но да направим усилието и да си исчистиме чакрите и каналите ...



Колкото - толко - и това е ноо за мен!



Аре клупчето да празнува - зарибихте ме (за малко, ама да !!! )



ПС: ям си зехтин, ейце, абе само месо мислим да не ям - колкото издържа ) и за мене тфа е гулема крачка - ръкоплескайте...



ПСС: 'чера и 'нес - таратор с изобилие зелении (2 купички) - на закуска плодове (1 грейпфрут и 2 мандаринки). Малко ядки - по-малко от 10 орехови ядки за деня общо.


Вода - на корем...само да е чиста...


ПСС: карам я на вдъхновение. Нямам намислено меню. Може да се вдъхновя от имам една готварска книга за веге рецепти.


Ако искате - споделете рецепти и опит и вдъхновения....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано18.07.14 18:20



4 дни веке...



Йогурт, плодове, фчера хапнах малко баничка....със сиренце...


И тека...ше броиме....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано19.07.14 01:18



ебаваш се:)



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано19.07.14 11:58



Не се бе - ноо съм сериозна....



Неска ми е пети ден - и мислим да си нарежа една зелена салатка и това да ми е....



Дотук немам напъни на лакомия...което чак мене ме учудва ....може пък заради сезона и изобилието на зеленчук и плодове да е....организма ми някакви нема желание ....чопна нещо пресно...и ми стига....


Може пък организма ми да има нужда от пречистване...но каквото и да стои зад това постене - защо не.


Аз и без това в последно време не ми се ядеше месо - но като отидох в клуб Йога и там се зачетах - и казват си го орицата - нужно е да откажем месо, алкохол, и да си подбирааш храната за да си изчистиш чакрите и алабализмите...и как'ти Роксана прихвана идеята..и без това ме е ударило летно постене период - и си викам - сега е моменто....

Наесен ше се запиша на курс по Йога - и дотогава да съм се изпостила....и упражнения в къщи правя....


Сериозна съм демек....


Там в Йога като четах - не разбрах дали за цял живот си требе постене - може би цел живот - но аз ше започна, пък ше видиме дали ше е цел живот....нека да пробвам, да вида как е...



ПС: пети ден неска..и немам прублеми с апетита и диетата....


ПСС: нито съм запалена вегетарианка, нито съм върла на тема месо. Моето мнение че трябва да се похапва здравословно от сичко. Но пък ако ме е ударил момента - защо да не си пречиста организма? не го права секи ден....и като ми е дошло на главата - ше праим от лимона лимонада....



Тоест мене класическия конфликт дали да се яде месо не ме касае - в случая съм го ударила на здравословно пречистване - без намерения да е до живот - пък ше видим резултатите и ше преценим какво ше е после....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано19.07.14 19:22



Неска сготвих на полвинката едно летно агнешко с подправки и голема зелена салата - и не пипнах...



Ше издържа, ше издържа, ше издържа...


Той в момента боцка по чинията - а ас си пометох за нула време салатката со сиренцето и се прибрах на ладно - да не се искуша...


Как'ви Роксана е серьозна - щом съм казАла, че ше постим - начи ше постим....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано19.07.14 20:26



Вегетарианците си променяли предпочитанията за партньори (да са вегетарианци), така че дано това да не породи някакви проблеми.



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано19.07.14 20:30



Бе ас не съм вегетарянка бе ...




Само правя диета за пречистване...


Ше я карам по-лекичко просто...малко по-скромно...


Сега е лято - жеги - сочно и свежо е по-добре....


ПС: не фкарвам фанатизАм ...не съм религиозна, не гоня Господа за шлифера и не се имам за безгрешна...просто да растоваря малко...да ми олекне...да усетя лятото....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано20.07.14 00:07



По принцип и аз не ядох месо 3 дена и вече започнах да мисля за вегетарианки. Но според мен е просто като вид екзотика.





Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано20.07.14 00:46



Мани, мани - как ми се прищя неска да си боцна агнешко... еле като го вадех от фурната и режех и сервирах...



Геройски се одържах - и само лизнах от лъжицата за сервиране преди да я метна използвана в дишуошъра...


Бауси геройката съм...тфа - казва ви - беше ебауси геройството непремерено...лъжицата се растрепера, Роксана не...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано11.08.14 17:18



Фчера имах персонален празник и ми сервираха месо.





Опитах го. Не ми хареса. Все пак боцнах няколко парченца. Другото го подарих на други хора на масата. На тях им хареса.


Не знам дали се радвам или дали не се радвам.


Дотук не се чюфствам искушена от месо - но това е може би поради топлото време и сезона.


Ма и тека да е - защо не? ако тека се чюфствам...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано12.08.14 01:30



щом не се радваш на месо - закъсала си го.



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано12.08.14 20:52



АмИ.



Простоне ми се яде месо. Кфо толко.

Одеве излапах за вечеря една паница пресен спанак с лимон и зехтин и малко гуакамоле.


Не ми се яде месо просто.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано15.08.14 10:23



Не мисля да се фанатизирам да постя цял живот.

Просто искам да попостя - и особено в жегите ми идва ноо добре.


По-лекичко ми е. Отделно че помага на тялото да не се задръства от токсини. Мисля, че един период на разтоварване е необходим от време на време.

Не съм казала, че съм вегетариянка - не, не съм. Но защо да не попостя за малко прочистване.


Тамъм не ми се яде в летните жеги - защо да не попостя. Защо да се тъпча. Нека си почине тялото ми. Идва Коледа - не мислим да се въдържам точно тогава от пражолки и декилатеси.



Оубаче ноо интересно се случи - че НАИСТИНА не ми се яде месо. Просто се отпуснах и реших да послушам тялото си. Не съм се убеждавала насила. Ноо добре се получи просто.

То си е мъка насила да се въздържаш от нещо, особено ако ти се похапва - ама при мене някакси се получи натурално да не ми се ще. Мисля, че е от жегите - ма може пък и тялото ми да си е искало почифка.



Нема да стоя веге цял живот я. Не бой се. Па ше ми се отвори хапка





Много ми е свежо тека - чюфствам се по-млада и някакси по-лека. Ноо преятно усещане за лекота и спокойствие


Ше слушам тялото си - ше стоя веге колкото ми е приятно - не си слагам граници, нито имам някакви ненормални цели. Нито ща да се фанатизирам. Просто за разтоварване и докато тялото ми иска. Като ми се прияде месо - ше си хапна. Ма защо зорлем да се тъпча.



Както виждаш - даже не си забранявам да опитвам месо - определено сложих в устата си парченце месо, ма ми стана тежко още на първото парченце и се отказах да ям още. Хапнах от соса де - ма колкото да го опитам. Тоест при мене не е погнуса, нито някакви негативни и тежки емоции. Нито класическите възприятия на веге.


Просто се разтоварвам. Май му викаха говеене. Абе кфото и да му викат.


Също не съм отказала сирене, масло, яйца - при мене целта е само да не се тъпча с тежко месо в жегите. Колкото да ми е лекичко.


Увеличи ми се апетита за плодове. Хапвам си плодове. Чайчета - билкови, зелен чай основно, без мляко и екстри, никаква захар. Често слагам лимон в чайчетата.


Много зелени салати. Сиренце със салатката - но не задължително. Зехтинец слагам на салатката. Маслинки. Секакви зеленийки. Текива неща.


Хляба драстично намалих. Е - похапвам си - но ... по-малко. Гледам да е черен (с трици)и без химия и набухватели.


Махнах секакви чипсове и джънкове. По-рано обичех едни фастъчки с люто покритие - но видях, че използват царевично брашно от неизвестен източник, както и химия за консерванти и боички - и се отказах и от тях.


Ядки си хапвам - но в малки количества....


Миналата седмица ядах боб - ма ми стана тежко.


Готвя леки летни манджи - но не всеки ден. Миналата седмица правих лятна мусака - тиквички и лук, покрити със заливка от сирене, яйца и малко кисело млеко. Веднъж правих патладжани с доматен сос. Няколко пъти правих фреш от зеленчуци - буквално смилам на блендера по някакъв критерий някакъв зеленчук - примерно чушки и домати с магданоз и много малко солчица - става отлична студена лятна супа фреш. Точно така може да се яде - като супа в купичка. Друг път направих връзка пресен лук, магданоз, пресен чесън и краставичка - и добавих малко кисело млеко - почти таратор. Ей такива неща ядеме.


Не съм забранила на никой около мене да не яде месо. Полвинката си яде. Това не ме дразни. Той даже не е забелязал, че искам да огранича месото. Два пъти ме попита защо не искам месо - той знае, че обичем - и аз му казах, че не ми се яде от жегите - което си е истина де. Тоест нито съм лъгала, нито съм скрила, нито правя драма от решението си. Нито се фанатизирам. Нито имам некфи негативни емоции че съм се отказала. Нито някой ми е криф че яде пред мене месо. Бе просто ми е лекичко тека и немам никфи тежки емоции просто по фапроса.



Като ми се дояде месо - ше си хапна, що да не си хапна.


Липопитно ми е просто - колко ше бъде тека и какво иска тялото ми.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано31.08.14 23:34



Фчера апнах една пилешка пражолка в мустард соус....





Не можах да издържа на меризмата....тека меришеше, че ръката ми сама посегна да боцне пражолката...



Ше сметам по постовете колко време съм издържала на практика без месо.


Не ми се виде трудно - напротиф...

Мислим тека да я карам - ако може да е без месо. Пък ако корема почне да реве за месо - тогава мръфчица-две, ама не тъпчене, без тъпчене с месо.


Искам да проследя как се чюфствам и абе прочие.



ПС: не съм убедена вегетарянка - немам скрупули да си маам месценце безконтролно и без да броя. Само имам скрупули какво ни прубутват за вместо месо и какво точно ядеме.


Категорично твърдя - за този период време се чюфствах страхотно без месо!




Да видиме как ше я караме оттука нанататека, че Коледа се задава....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано02.09.14 18:48



А дали започването на вегетарианство не е вид криза на средната възраст?



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано02.09.14 23:04



Реторичен фапрос ли е тфа?

Да знам къф да е одговора....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано03.09.14 02:03



Като ти задам въпрос, който те събува по бели гащи, казваш, че е реторичен.





Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано03.09.14 11:15



мое и без гащи да я събува, отде знаеш;))))

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 03.09.14 11:15.



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано03.09.14 21:58



Ма не разбрах кфо е спорет теби риторичен фапрос?





па ча да ме събува - лееекичко се пресилваш по-нататека да ми бръкнеш под гащите....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано06.09.14 22:20



Днеска направих едни малки банички с праз и сиренце и яйце - класика!




Понеже ползвам готови кори (плоските и разточени на машина (т.нар. filo), а не замразеното маслено тесто (т.нар. pastry) - та баничките стават малки, щото ги завивам два пъти по диагонал, пълня ги обилно и не си пестя труда да ги свия красиво та се спукахме да ядеме....това е първата семейна вечеря, която готвя в къщи откак се прибрахме от почифка...



Та да си дода на думата - баничките станаха красиви и толкова неустоими, че се налапахме като свинчета...


Голема салата, супа с алабаш. Сега благнееме и ше легаме - тоя курем иска да полегне и да поспи....нищо не ни се бара - и утре е неделен ден...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано12.09.14 19:05



Понеже ползвам готови кори (плоските и разточени на машина (т.нар. filo), а не замразеното маслено тесто (т.нар. pastry)

Хехехехехех:))))))))))))
Филото нали и то е от хладилник:)
Нали сама точеше кори:)))))))))



Лъжкиня както винаги:)))))))))

Апропо и аз ползвам фило за което ти се скъса да ме обвиняваш:))))))

Ама то така става - хитрата сврака - с 2-та крака:)



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано15.09.14 00:03



Само ти още не си разбрала разликата между фило и пейстри .....


- че едното е тесто замесено САМО от брашно и вода и щипка сол и без добавки - защото иначе тестото не може да се разточи...




- а другото е така нареченото маслено тесто - замесено от машина, с добавки от хидрогенирани мазнини...които във френския оригинал са краве масло ...и се меси на ръка 1000 пъти - и се нарича иначе хилядолистно тесто - и се оставя в хладилник (ХЛАДИЛНИК, А НЕ ФРИЗЕР....АКО ПРАВИШ РАЗЛИКАТА ОТНОВО...) да престои 1 до 4 ЧАСА....А НЕ 15 МЕСЕЦА С ХИМИИ ЗА СЪХРАНЕНИЕ....


ТИ СИ ОТКРОВЕНО МАЛОУМНА ДРАГА....

Колко пъти ти го казаха? още ли не ти стига? достойна си за фаянсаджия - спор нема, не може и да има!



При това аз си точа и сама - но понякога използвам фило - особено в работен за мен ден.


Точа когато имам уикенд, ваканция и прочие изобилие от време - но НЕМА НАЧИН ДА ТОЧИШ В 12 ВЕЧЕРТА, АКО НА ДРУГИЯ ДЕН СИ В 9 -10 НА РАБОТА....




Дай още малко изцепки - да се посмее и тоя клуп (пореден) на душевните ти мизерии и мексиканското ти ефтино тейк ауей нещастие поради моргичи и наличие на фаянсаджии в живота ти....





Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано15.09.14 00:06



Ама мизерна лъжкиньо - в Готварския клуп още стоят темите ти с пейстри и сирене и снимките ти на 'хапките' със ефтино пластмасово сирене.....


Какво фило ма малоумно? там на снимките си правила фльонги и си обесневала как си ги връзвала....деба и малоумната фаянсаджийка деба....



Линкове да давам ли, или ти ше ги дадеш сама - да стане ясно колко си тъпа, нещасна и проста.....


Баси - ако имаше тъпомер - щеше да го чупиш секи божи ден по неколкостотин пъти баси!




Едит: аре от мене да мине -




Боже - как можа да създадеш тая безбожна глупота безмерна.







Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от IC Roxana на 15.09.14 00:09.



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано15.09.14 00:17






Filo dough is made with flour, water, and a small amount of oil and rakı or white vinegar, though some dessert recipes also call for egg yolks. Homemade filo takes time and skill, requiring progressive rolling and stretching to a single thin and very large sheet. A very big table and a long roller are used, with continual flouring between layers to prevent tearing.

Machines for producing filo pastry were perfected in the 1970s, which have come to dominate the market.[5] Filo for domestic use is widely available from supermarkets, fresh or frozen.



- ето това ти наричаш многолистно тесто - и френския оригинал точно това означава - 1000 пъти месено и 1000 листа в едно разточване....

In baking, a puff pastry, also referred to as " pâte feuilléte," is a light, flaky, mechanically leavened pastry containing several layers of fat which is in solid state at 20 °C (68 °F). In raw form, puff pastry is a dough composed of two elements. A "dough packet," or détrempe; and a "butter packet" or other solid fat beurrage. In "classic puff" pastry, an envelope is formed by placing the beurrage inside the détrempe. In "inverse puff" pastry, an envelope is formed by placing the détrempe inside the beurrage. The resulting paton repeatedly folded and rolled out.

The gaps that form between the layers are a result of the puff pastry rising as the fat evaporates into steam during the baking process, pushing against layers of dough. Piercing the dough will prevent excessive puffing, and crimping along the sides will prevent the layers from flaking all of the way to the edges.



Puff pastry seems to be a relative of the Middle Eastern phyllo,[1] and is used in a similar manner to create layered pastries. While traditionally ascribed to the French painter and cook Claude Gelée[2] who lived in the 17th century (the story goes that Gelée was making a type of very buttery bread for his sick father, and the process of rolling the butter into the bread dough created a croissant-like finished product), references appear before the 17th century, indicating a history that came originally through Muslim Spain and was converted from thin sheets of dough spread with olive oil to laminated dough with layers of butter, perhaps in Italy or Germany.

Production[edit]





A palmier, or "palm leaf", design
The production of puff pastry dough can be time-consuming, because it must be kept at a temperature of approximately 16 °C (60 °F) to keep shortening from becoming runny, and must rest in between folds to allow gluten strands time to link up and thus retain layering.

The number of layers in puff pastry is calculated with the equation:
l=(f + 1)^n
where l is the number of finished layers, f the number of folds, and n the number of times the dough has been folded. For example, twice-folding (i.e. in three) for four times gives (2 + 1)^4 = 81 layers. Chef Julia Child recommends 73 layers for regular pâte feuilletée and 729 (i.e. 36) layers for pâte feuilletée fine (in Volume II of her Mastering the Art of French Cooking textbook).[3]

Commercially made puff pastry is available in grocery stores. Common types of fat used include butter, vegetable shortenings, and lard. Butter is the most common type used because it provides a richer taste and superior mouthfeel. Since shortenings and lard have a higher melting point, puff pastry made with either will rise more than pastry made with butter if made correctly; however it will often have a waxy mouthfeel and a blander flavor. Specialized margarine formulated for high plasticity (the ability to spread very thin without breaking apart) is used for industrial production of puff pastry.

Puff pastry is not the same as phyllo (filo) pastry, although puff pastry can be substituted for phyllo in some applications. Phyllo dough is made with flour, water, and fat and is stretched to size rather than rolled. Usually when using phyllo dough, a small amount of oil or melted fat (usually butter) is brushed on one layer of phyllo dough and is topped with another layer. This process can be repeated as many times as desired. When it bakes, it becomes crispy but, since it contains somewhat less water, does not expand to the same degree as puff pastry does.

Nor is puff pastry the same as Austrian strudel dough, or Strudelteig. Strudel dough is more like the phyllo described above.





Не намирам думи да обесна колко си тъпа - просто нема текава тъпота като твойта - деба мамицъта ти тъпа и проста фаянсаджийска деба!



Ся ше почнеш да спориш и че производителите слагат ИСТИНСКО ФРЕНСКО КРАВЕ МАСЛО В ТЕСТОТО - хаха!


Ах - свещена простота, ах, санкта симплицитас! твойто име е Моника от Дир.бг!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано16.09.14 18:16



Гледам доста мастило си изписала по темата.



И сега ето простичкият извод - И двата вида тесто са замразени и се продават по магазините и ТИ също ги използваш:)



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано16.09.14 20:43



Но само единия съдържа хидрогенирано масло и има друго поведение при замразяване поради което...а другия не съдържа каквато и да е мазнина.....и е на изключително тънък лист, от който я изядеш 20 грама в 5 банички я не....


Продължавай - и докажи още по-отлично колко си тъпа и как нищо не ти флиза в тъпата кратуна...надежда сека остави....


ПС: немам надежда да си изчела горното по линковете - и немам надежда да си схванала проблемата....


И отлично съзнавам, че си лалам и че за тебе нема надежда....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано16.09.14 21:33



Рокси,

Само не ми казвай, че сама правиш многолистното тесто:))))))



Много добре знам как се прави и колко е времеотнемащо.

Стига Лала и Лая - няма смисъл:)

Дано да ти се отворят правилниче чакри от вегитариянството и да ти се затвори злобеещата чакра:)

Нищо лично.



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано16.09.14 22:33



Войната на пайовете.





Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано16.09.14 22:53



Heheheh:))))))
Добро сравнение





Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано17.09.14 23:50



Какви Пайове? Моника прави само бързи хапки с пластмасово сиренце и замразено тесто с хидрогенирани мазнини на микровълнова за минути - каква готвачка е а?


А как готви мексиканско тейк ауей - немаш си идея? спира колата на тротуара и подава бакшиш от 20 цента и иска кутийката за 2 доларес полвин кило варена царавица и дръпва с мръсна гас да си храни децата с мексиканска люта гмо царавица......



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано17.09.14 23:54



Какво ядах неска.

Органик спинач с кисело млеко - немах време да си забъркам таратор, та си ги смесих на место и си ядах от кофичката и с пръсти си слагах спинач в устата - че сутринта едва не закъснех и беше бесно байкване да стигна навреме....


После малко леща. После не издържах и се изкуших от пакетче онио рингс (не ме навиквайте, обичем ги просто и ми е трудно да се удържа като ми ги пържат под носа - полагам кански усилия, но понекогиш се поддавам....)


И тфа беше. Другото беше бач, гОла вОда и два пръста в гъС по липса на друго - и имам вече 4 проекта за предаване след 4 седмици, и в момента машината бачка на пълни обуроти и е ГРЪЧ!




Почти не съм апнала месце веке колко месици? не ми се брои - но и не ми се яде ча па толко...щото ако знайте кфо ми е на главъта - и шъ ми съчюфствате ора.....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано18.09.14 00:02



Ас моем да живеем и бес многолистно тесто, което и бес това не е многолистно, а е гъчкано с гмо и хидрогенирани мазнини и замразявано дълбоко с месеци и години.


Не щем ти тестото - яШ си го сама..па ако искаш и децата си хранИ със замразявано тесто с хидрогенирани мазнини....


Ако искам - си го месим сама ...ако съм толко па умрела - и за фило, и за пейстри...и сама си го готвим...ако искаш вервай....свидетели имам...истрепват се да ядът....не ми липсва оценка.....


Просту влезнах в професионални чалънджис и много ми е заложено - и пари вкаАх - ударих 3-4 иляди паунда за образование, а догодина ше ме чарджат по 10К на година...плюс рзходите за нормален живот - щото си работим барабар с ученето...


И тфа барабар със семейство...КОГА КАКО ДА МЕСИМ ИЛЯДОЛИСТНО ТЕСТО? ШЕ ЖИВЕЙМ НА КИСЕЛО МЛЕКО И ТАРАТОР И СПИНАЧ И ШЕ ДЪФЧИМ И ШЕ ЛЕЖИМ НА КОЛЕНЕ ЧЕ МИ Е ЧЕСТ ДА СЕ БОРИМ И ДА ПРЕУСПЕВАМ....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано18.09.14 00:58



Похвално, че си почнала да учиш.



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано18.09.14 20:30



Да бе - добре че сме ас и изата да те светнеме че ти още се праиш че не разбираш кфо е хидрогенирани мазнини....



Деба Мониката тлъста и тъпа деба - нема по-тлъста и тъпа от тебе - признавам те....



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано18.09.14 20:54



Внимавай със злобата!

Ще ти се затворят чакрите и после нЕма земна сила да ги отвори....

А и възмездието дебне от всякъде....



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано18.09.14 22:18



Сус ма кредитополючателката......



Факт- ти и сега не схващаш кфо е хидрогенирана мазнина и ко прай в замразеното ти тесто...

Е НЕ - нема толко тъпа кату тебе - НЕ МОЖЕ И ДА ИМА! Признавам те - държиш първенството по тъпота!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано21.09.14 12:23



Нещо ми падна нивото на коонтрола или ме подкара рутината - защото оня ден хапнах 2 наденички.


Не бях много възторжена - но нямах голям избор в кантината и кандисах на наденичките, но после съжалих.


По тея студентски кантини и по подобни обществени места храната е ефтина и не много качествена - просто бях дзверски гладна след голем зор да направя една скулптура и така бях изтощена след цялото мацане и влачене на глина и кал....едва гледах....


Ще гледам да си нося свесни сандвичи (хубав хляб и органик пълнеж вътре) и някаква салатка преносима.....ИЧ не ми се ядът буклуци - ама толкова бях огладняла, че просто не издържах





Носенето ми е малко проблем, щото байквам 2 мили - и всичко нося в раница. Един ден премерих, че раницата ми тежи над 10 кила - и това го влача всеки ден в две посоки. Затова гледам да рационализирам товара в раницата - но явно не мога да съкратя водата и храната. Това ми прави 2 литра вода на ден плюс теглото на храната и опаковката на храната. Плюс скицниците, моливниците и акрилните бои (флашката не я броя, както и таблета), но си е носене......


Имам и една папка с проектите и документацията по тях - и тя ми трябва задължително - защото си работя хоум уърка в къщи и на другия ден ми трябва пак в кампуса....не става ...требе да се носи...



Та...ето как се овапцах ...та се изпуснах да хапна наденички...нямаше много избор...чипс, мъфини, паста (ноо грозна) и някакви шоколатчета ма ниско качество ....



Хммммм.....


Ще я мисля как да се организирам - буклуци не ми се ядът....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано25.09.14 01:42



Ти пък след месец постене баш наденички!

как не ти е станало лошо.

Обикновено са доста мазнички.



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор Цар Из род ()
Публикувано25.09.14 16:56



Както е казал Бисмарк: "Законите са като наденици. По-добре да не присъстваш, когато ги правят."



Ай да оправите вече никовета на кирилица, а?

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Цар Из род]  
Автор Monica123 (стар клубар)
Публикувано25.09.14 18:25



Heheheh,същото е и за кремвиршите,ама пусто много ги обичам!!!!!!





Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано25.09.14 23:58



Ти остави - ами днеска ходихме във Виктория и Албърт мюзиум и се налапах с едно агнешко в испански ресторант баш в пресечката срещу музея...

Беше вкусно - но се наситих само с няколко хапки - просто не можах да изям цялото количество, щото с 2 хапки ми стана тежко и преядох.


Тоест явно диетата ми върви на развалянеее...



Ще положа още усилия - защото наистина се чувствам по-добре с тая диета - едно ми е лекичко, лекичко - като перце се чувствам.....и спя по-добре..и някакси фърча-фърча....и миризмата ми е една много мека и хубава...

А днес след тези 2 хапки месце - веднага се разпърдях...явно корема ми реагира на месото и подправките ВЕДНАГА....


Не ми липсва месото - а вкуса му...яде ми се заради вкуса и пикантността ...вкусно ми е просто...и ме засища ....тоест я по-добре да не се впускам в анализи - окепазих си диетата....


Трудно е на път и в движение да си планираш менюто - трудно е да носиш сандвичи цял ден, да мааш краци по улици, метро, етажи на сгради и други градски обекти, и няма къде да седнеш да си изядеш сандвичите в големия град - всяко сентиметерче е бъкано с хора. Не става да извадиш сандвича от вестника и да ядеш с пръсти на ъгъла и да те блъскат минаващите хора....никак не става....


Та - ше го преживея - просто да си вегетариянец излиза да е скъпо и проблематично в големия грат....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Цар Из род]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано26.09.14 00:06



И надениците са ми в черния списък.

Просто нямах избор в кантината. И ги сложили в една тавичка, а коричката им мазна, съблазнителна, мерише та се не трае - и как'ви Роксана падна в клопката на лакомията....




Пределно ми е ясно - по-добре е да се яде парче месо - поне е расло на кокал - а в наденичките със сигурност няма и 10 % месо - всичко е сухожилия, сланини и пълнеж....


Но като ги сложили в тавичката и меришат - и ти се обърне стомаха и лигите ти потечат по джуките и езика се подаде под носа ти - а мозака ти изключи сека рационална реакция....





Ще си избърша лигите и ше направя ново героично усилие.


Около Коледа мисля да се предам за известно време и да си похапна - но предпазливо - малко месценце....



Но без ексцесии - след дълга диета се внимава как вкарваш обратно забраненото ядене. Така че пак ще е някоя и друга хапчица - и не всеки ден, ами да се комкам просто ....




Много добре ми се отразява че слагам в диетата си кисело млеко - боже, после съм като нова....


А иначе обичам кисело млеко, ама не се сещам много за него - и почвам да си мисля, че е както си изградиш навиците. Ето - сега покрай вегетарянството се сетих да ям повече кисело млеко...а като ям месо - и забравям за киселото млеко...а не бива....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Monica123]  
Автор Цар Из род ()
Публикувано26.09.14 23:44



Е то в оригинала е "вюрсте", което е по-общо понятие и кренвирши, салами, наденици и т.н., всичките влизат вътре.

Ай да оправите вече никовета на кирилица, а?


Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: Цар Из род]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано28.09.14 13:58



Ас ИЧ не съм срещу наденичките и саламите - ако са приготвени като хората и имат нормален пълнеж от месо и каквото там се полага - както бабите ни ги правеха преди сигурно 1 столетие - хубаво месце с подправки и сичкото...и става една - та умираш над чинията...




Но в съвременността виждаме какви буклци слагат вътре - да не съм луда да ям канцерогенни пълнежи или е-тата...и желето от умрели животни и боичките ......



Ного съм си даже полжителна към наденичките.....


ако са органик, направени с мерак и фкусни.....и истински....



И месце...и месценце....оу на кака коричката и крайченцата хрускафкииии....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано03.10.14 21:11



Ора - зе да си ме тегли към мръфката...



Зе да излиза мъгла рано сутрин и да виждаме слънцето ниско да залязва - и как'ви Роксана зе да мечтай за препечени суджуци и пърлено лепче....


Оооо...какво ббк сметам да си напраим при първо отпускане ...дип че ми се задават асесменти и изпити и ше видим коя дата ше ей - но ше се яде до премала мрафчица - ааааанакакаслаткотошътъущипъ...



Лятоска тфа-онва - ма си е друго дълга кълка да пичеш и мързеливо да се изтегаш на песако...докато си лакираш педикюра.......

и си е друго да те емнат по работа и да мериш сили...и вечер едва да гледаш как да се добереш до леглото...как нема да поискаш мърфчица...аааааа

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано07.10.14 00:28



В момента тука е 13 градуса - направо почти лето - ма дни нарет вали и абе есен си идва и това си е - сутрин е по 5-6 до 8'Ц.....до към 9 може да вдигне до 9-10'Ц ако сме късметлии....


И как'ви Роксана зе да балнува мръфчица...




Не ща да ям случайни буклуци - затова обмислям добре подготвено семейно плюскане с проверени продукти - та да закротим кормите и да мерясаме семейно....


Полвинката се е усетил и ми вика - абе то нормално ревеш за мръфчица, а скоро не си ревала - е усетил се е след 3 месеца диетка....


Гледа ме и ми светка с очички и демек сигнализира - дай да запечеме пражолка нещичко....и аз светкам обратно с очички и ас - еми я да запечеме нещичко а? ...и той светка обратно - едно агнешко, или едни пилешки деликатесченца...и ас мигам ааааа....дай да намериме нещичко? и той аааа....кога е първия свободен ден да скокна и да купа? и ас мигам...ааааа....когато можеш ама по-скоричко...





Ма сме едни улични псета....

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано07.10.14 20:12



Неска и до края на седмицата ше е веге - Мода ше е шаслиф




Неска - сиренце, филийка органик лепче - кисело млекце, гола водица....

Сега вечерта - една чушкова супица - извадих едно чушково пюренце, направих една лека запръжка лукче, лъжичка брашънце, размих вътре пюренцето ...чукнах вътре ейчице...и малко магданозец....


Айде радуйте ся - как'ви Роксана оше държи фронта! мислим да го изпуснем кога доде Коледа..ама претпазливо...

Аааа...нощеска санувах свински пръШки...ооооо! сутрина имах скомина на устата...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: IC Roxana]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано08.10.14 09:50



Вероятно вече трупаш зимни запаси, а късното лято е било период на детокс.



Тема Re: На веге диета съм ...нови [re: dnaunseq]  
Автор IC Roxana (Roxana)
Публикувано09.10.14 18:33



Сега аз да си кажа.


Полжителна съм към вегето - синчето ме нахъса за позитивите.


Но ще търся компромис - искам ем душата в рая, ем...абе...


Според мене е възможно дори заклета пръжкаджийка кату мене да се въздържа за известно време со здравословни цели.


Коледа оубаче си е свещено време за пръЖкаджиите...




Ще я карам лека и полека. Кога може - веге е добре за мене. Ако ми стърже курема - едно филийче прозрачно и леко отрезано малко хапче месце...не повеке от пейсе грама.... да се комкам....






Мода ми спечели пълните симпатии - ноо елегантно поведение на мод - да търпи в клуба една отявлена месарка...

Требе да кажеме, че барабар с агитациите на детето - Мода също ме проагитира без дума да каже...


Детето се съгласи да хапва риПка (чисто и проверено рибешко - обикновено бяла риба от океански произход) както и по спецялни празници и традиции - както на Коледа - да хапва хапчица нещо месно - примерно кифтенце (органик разбийсе) или пак риПка некфа спецялна.....


Избира нежно и чисто месо - аз така го уча. Щото как ас месарката да го уча той фанатик веге да яде сланини и шкембе чорба...ноо ясно, че нема да стане....


То и ас не обичем шкембе чорба...


Карантии - единственото изключение е - че ако ми падне пилешка дреболия - слагам на супа пилешка. Немам друго изключение.



И при мене начи - непроверено месо - просто не се копува и не се яде. Затова се самобичувах тека по-горе - как тека ше се изпусне как'ви Роксана да яде случайни наденички....



Мод - благодаря ти за търпението към друговерка. Ебалоу сий мамъта - ти си най-свесния мод барабар с мода на Римския клуп - ЗАКЛЕВАМ СЕ ОТ СРЦЕ!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.