Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано21.05.13 14:31



Наскоро гледах отново "Аватар", вдъхновяващ и задаващ много въпроси. Режисьорът му - Камерън - е веган.
Какво мислите за този най-успешен за всички времена филм и алтернативния поглед който представя относно цивилизацията ?
Имаме ли шанс да живeeм по сегашния начин, като цивилизация, като спрем да разрушаваме природата ?
А ако бяхте от племето Нави, щяхте ли да ядете месо

?





Тема в трейлъре си е казано - навите ловуватнови [re: Moд (вere)]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.05.13 17:42







Тема Re: "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано21.05.13 20:39



по какво отпредели, че това е 'най-успешният за всички времена филм'?
Идеята му не е нова, ефектите биват. Сюжетът си е стандартна холивудщина, съчетана със залитания в природосъобразна посока.
Разбира се показаното във филма е утопия, неприложима за нашата планета.





Тема Re: "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано21.05.13 21:04




Според Уикипедия е най-успешният филм досега.
Според мен обаче това показано във филма не е баш утопия. Индианците не живеят ли по този начин ?

Редактирано от Moд (вere) на 22.05.13 04:22.



Тема Re: "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови [re: Moд (вere)]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.05.13 23:53



ще ми се такива като тебе да поживеят в истинската индианска утопия
пък и индианците не са баш вегета



Тема Re: "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано21.05.13 23:56




Индианският начин на живот не ми е някакъв идеал, просто (се) питам тук дали има някаква възможност ние хората да живeeм по-екологично, но без да се лишаваме поне от основните удобства на цивилизацията.

Знам че не са вегета.

Редактирано от Moд (вere) на 21.05.13 23:57.



Тема Re: "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано22.05.13 07:18



откога уикипедията стана критерий за достоверност? Всеки пише вътре каквото му скимне /вкл. и моя милост навремето/.


Как и да е. Колкото до индианците - тяхният живот може и да е бил в привидна хармония с природата /което не им пречело да се избиват едни други/, но в края на краищата те не създали нищо смислено. Демек цивилизация при тях чисто и просто липсва /говорим за северноамериканските/. Съответно при пристигане на по-развити съобщества, те биват изместени и постепенно елиминирани. Можеш да погледнеш /или да прочетеш/ "Cloud Atlas", за да вникнеш по-добре в човешката природа /която е - силните изяждат слабите/. Тъжно, но вярно, както са изпяли Металика. Но именно така цивилизациите оцеляват и се развиват. На гърба на останалите. Без експанзия - няма прогрес, а само регрес и живот на ръба, докато не дойде някой по-силен от теб и не ти заграби ресурсите.



Тема Re: "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови [re: Moд (вere)]  
Автор Цар Изроуд ()
Публикувано22.05.13 23:43



В отговор на:

Имаме ли шанс да живeeм по сегашния начин, като цивилизация, като спрем да разрушаваме природата ?



Не.



Тема Re: "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови [re: Цар Изроуд]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано23.05.13 08:45



Уж зеленото движение сега си поставя за цел да промени това. Но не знам доколко ще успee.



Тема Re: "Аватар"-алтернативен поглед към цивилизацията нинови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано23.05.13 08:56




Източникът на твърдението за Аватар като най-успешен филм в Уикипeдия е Box Office Mojo.

За насилието сред индианците съм съгласен. Макар че пък е и несравнимо с това което са им причинили колонизаторите от Англия..
Глeдах Claud Atlas на кино, но ще ми трябва поне още едно гледане за да вникна напълно.
Нe съм съгласен че е в човешката природа силните да изяждат слабите. Това звучи прекалено анималистично.

Редактирано от Moд (вere) на 23.05.13 09:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.