Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:26 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема чухте ли ве  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.07.09 12:14



щял да идва да обяснява как се кара на слънцеядство. нямате вече оправдание да убивате растения, хората са го измислили




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Мод. бележка: има тема по въпроса вече - от Тоше

Редактирано от Moд (вere) на 16.07.09 07:16.



Тема Re: чухте ли ве [re: zaphod]  
Автор lila_va ()
Публикувано15.07.09 12:41



Ти се смееш, но има хора, които му се връзват на глупостите. Имам позната, чиято дъщеря си докара немалко здравословни проблеми в стремежа си да се храни без да убива живи същества, кой знае дали не се е пробвала и да "фотосинтезира"...
Тоя лентяй заслужава линч.



Тема Re: чухте ли ве [re: zaphod]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано15.07.09 14:28



Като магарето на Хитър Петър - тъкмо го научил да не яде и то умряло...



Сега вече ще излезем от кризата. Който му се върже на тоя ще освободи място за *глупавите традиционалисти*.



Тема Re: чухте ли ве [re: *Paл*]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано15.07.09 20:51



Човекът трябва да изнесе лекцията в Африка, има и по-нуждаещи се.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: чухте ли ве [re: zaphod]  
Автор freshbox (минаващ)
Публикувано16.07.09 00:35



То българинът е пословично тъпоумен. Показва го през последните 20г, а това пък е наследство от по-раннните 45.



Тема Чухме! [re: zaphod]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано18.07.09 06:57



Ако беше истина, от съюза на пенсионерите отдавна да са пратили делегация. Щом те не са впечатлени, значи работата е афиф, или предполагат, че е някой увлякъл се в икономиите техен индийски колега.




___________



Тема Re: Чухме! [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.07.09 16:09



Имам приятели, които са ходели на лекцията и им харесала.

В "168 часа" има интервю с него, а преди интервюто пише, че приемал вода, чай, сокове и кафе - дори да приемем, че е така, в тези неща пак има хранителни вещества, така че човекът не е съвсем на гладно.

Препоръчва гледане на слънцето сутрин и вечер, почвало се от малко и постепенно да нараства времето на взиране в слънцето, за да достигнела слънчевата енергия до невроните на мозъка.

И казва на едно място, "Не ме представяйте като човек, който изобщо не се храни. Не това е целта. Не е задължително да гладуваш, за да използваш тази практика." На друго място пак, "Не ме разбирайте погрешно. Не карам никого да гладува."

Мисля, че трябва поне човек да прочете интервюто с него, за да добие по-ясна представа, защото рекламните послания по медиите могат да създадат нереални представи и да объркат хората, което не е коректно разбира се.

ПП: Спомням си, че бях чел при Пол Брег някакви подобни препоръки - за гледане на слънцето, ако не се лъжа, рано сутрин и за кратко, но с цел лекуване на късогледство (но мисля, че техниката беше с мигане, а не с продължително взиране).



Тема Re: Чухме! [re: бeзпътeн]  
Автор _broken (непознат )
Публикувано23.07.09 03:27



ами то това със слънцето си е 'very' Петър Дънов, според мен



Тема Re: Чухме! [re: бeзпътeн]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано23.07.09 21:59



Аз отидох на лекцията във Варна.
Каза че гледането на слънцето помага на човека да бъде психично здрав. Това е основното послание.
Всъщност той говореше с приповдигнати фрази като "На 120 ден от практиката всички болести ще изчезнат" Малко по малко божественото ще изпълни цялото съзнание ..., важното беше че от него думите не звучаха фанатично, изобщо не настояваше някой да повярва и не се притесняваше от скептизизма на хората. Доста спокоен и уровновесен ми се видя, от време на време си затваряше клепачите, имах чуството че си представя слънцето - той сам каза че се е влюбил в слънцето


Според мен не се интересува от научната част от въпроса и ако иска човек може да не се съгласи с много неща които каза.
На няколко пъти поправяше преводачката, сякаш знае български

Пол Брег, за най-сигурно не му вярвам - след като разбрах че не е бил на 95 и не се е удавил докато кара сърф, а на 83 или нещо подобно.

Сетих се сега че каза ако се взираш в луната нищо добро няма да донесе, най много да станеш лунатик

Редактирано от kambam на 23.07.09 22:01.



Тема Re: чухте ли ве [re: zaphod]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано31.07.09 09:28



Това е нищо. По-опасни са другите индийски мангали, които проповядвата "разширение на съзнанието", "любов", "духовно усъвършенствене", "Крия-мрия" и други подобни мангалски глупости.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.