Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 20.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Сериозен въпрос  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.01.13 01:51



Абе така се случи, че жена ми е вегетарианка.



Но съм сериозно обезпокоен - тя се храни непълноценно според мен и затова дори йогата не и помага да се енергетизира. Само със салатки и някакви плодове не става, нали?

Препоръчайте ми някаква книга с рецепти и съвети за пълноценно вегетарианско хранене, за да й дам да прочете.

Абе с триста зора прояде риба, ама истинска храна (четирикрака) няма да мога да я накарам...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано27.01.13 09:38



витамини, брат.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано27.01.13 10:29



Я ми елате на гости в Центъра и да си поговорим. Никой не е пророк в собствената си къща, така че каквото и да й кажеш, няма да те послуша.





Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано27.01.13 14:26



Честито.

Месото се заменя с яйца и/или с варива. Всякви кюфтенца стават и от двете.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Moд (вere)]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.01.13 14:49



Дайте някаква литература.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано29.01.13 15:55



Аз не ползвам и не знам за такива, може да видиш в Гугъл или някой друг да ти препоръча.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор kambam (татко)
Публикувано30.01.13 16:50



Ей все се случват такива двойки

, и ние с жена ми сме така

Единствената книга която съм чел е тази


Сега гледам е излязла и втора част, която изглежда още по-добра и точна

Редактирано от kambam на 30.01.13 16:51.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор Цар Изроуд ()
Публикувано31.01.13 11:13



От колко време е само на салатки и плодове? Как ги комбинира?

Как оценяваш, че не е енергитизирана?



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Цар Изроуд]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано03.02.13 18:42







Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано04.02.13 11:32



Добре е да се види къде има излишък и къде липси в енергийната циркулация, при това на ниво тяло, но и на ниво съзнание. Примерно, ако липсва дзин, практики за култивиране на дзин и т.н.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано04.02.13 12:42



Fruits (like oranges) are made to be eaten, because they can not procreate.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано04.02.13 12:43



Interesting





Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано04.02.13 14:00



ти си казал. Канибал!



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано04.02.13 14:05







Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Цар Изроуд]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.02.13 10:59



Ами от дете е така.

Вегетарианка.

Е, яде и други неща освен салати и плодове - тестени, сирене, там картофи, ориз - те не знам водят ли се към плодовете и зеленчуците?); абе всякакво постно ядене по принцип.

А че няма енергия - ами постоянно е уморена, все й се спи, виждам я, че просто няма енергия.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.02.13 11:01



Благодаря на отзовалите се. Ама много задълбавате в нещата...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор Измн (Премъдър)
Публикувано25.02.13 19:07



Яйца, риба, буболечки (скакалци, хлебарки, миди, скариди, охлюви), пилци всякакакви и изобщо всичко, дето мърда - напълно заменят месото. Млечните продукти също стават.

Толкоз бъгав форум няма нийде.


Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор dnaunseq (стар клубар)
Публикувано01.03.13 19:30



Дай предположение за още фактори, които може да са предизвикали състоянието, освен вегетарианството.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: dnaunseq]  
Автор Цар Изроуд ()
Публикувано02.03.13 01:41



Тежко детство, малка пишка на сексуалния партньор...

Вие сте!



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано09.03.13 08:45







Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Цар Изроуд ()
Публикувано14.03.13 19:09



Абе ти убиваш и милиони невинни сперматозоиди всеки ден пък не си спрял чекибоя. Същото е.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Цар Изроуд]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано14.03.13 20:23



абсолютно! Аз обаче не претендирам, че съм по-загрижен за природата/хуманен/възвишен, както правят вегетата:)

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 14.03.13 20:24.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Цар Изроуд ()
Публикувано16.03.13 00:50



Тия дето претендират, че са загрижени за природата тайно набиват кюфтета, докато никой не ги гледа. Не са никакви вегетарианци!



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано17.03.13 01:49



Вариант едно: Поставяш ребром въпроса... Или тя сменя храната или ти сменяш жената... Щот то отпуснат парцал, вече трудно може да се нарече жена...

Вариант две: Вместо кулинарна книга и буташ в ръцете една физиология на храносмилането... ама не от списание слънцеядство и циганска магия ами медицински учебник... С други думи пообразовай я... (моята също беше вегетарианка като се запознахме, но си я прибрах за доживотно другарче, едва като прочете достатъчно и започна да си хапва месо без всякакви угризения...)

И накрая... зависи от човека или по-точно от физиологията му... това значи, че и най-великата книга по вегетарианска кулинария, която е помогнала на хиляди вегета да станат още по-вегета... няма да свърши работа... По някога броени сантиметри от дължината на храносмилателния тракт теглят чертата между това да си веге, всеяден или предимно месояден... При мен например, не само пилетата ами дори и свинското не хващат ръб... все едно ям домат... за вкусното вкусно, ама нахранване... хич и въобще... корем пълен ама енергия... кат на угасващ акумулатор... Виж телешки стек или еленово бутче са съвършрно друга картинка... цялата ми нервна система се разтриса от удовлетворение и гали всяко нервно окончание дори само като впия зъби в месото... и вече съм на турбо режим...

Обратната ситуация също е налична... някои вегета с дебело черво като на дългогривест белгийски першерон и апендикс като баскетболен кош... започва да им се гади дори от вида на бучка сирене... Такива, при всички старания, няма как да нахраниш с месо... а ако им пробуташ тайно дори сушен чироз, като нищо ще се тръшнат болни ритайки с единия крак във въздуха и берейки душа от хранително отравяне... За такива, просто им давай фураж и ще са си щастливи, че и игриви като спортни понита...

Но в случая с жена ти, явно не е от типа физиологични вегета а от идейно-модните... И трябва да намериш необходимия идеен бутон, за да и помогнеш да се ориентира към месото...



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Цар Изроуд]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано17.03.13 10:04



много ясно.






Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Black Wolf]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.03.13 22:51



Зависи, дали е такава заради вегетарианството или въпреки вегетарианството.

Твърде възможно е причините да са психологически.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор MarlenaSS (член)
Публикувано09.05.13 12:10



Хехеее. Че каква е йогини като е прояла риба. Тя за ахимса не е ли чувала? И как така от салатаки БАМ! направо на риба. Така може да получи отравяне. След продължителен период салатки трябва продължителен период захранване, по схема. Мноооого внимателно.
Освен това ти не и се бъркай и не и се меси... Тя си знае колко и какво да яде. От глад няма да умре, можеш да си сигурен.

Редактирано от MarlenaSS на 09.05.13 12:23.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор MarlenaSS (член)
Публикувано09.05.13 12:21



Много тъпо го съветваш...А тя ако постави въпроса ребром "или спираш месото или те напускам!" Ха да видим тогава. Всеки трябва да има свобода на избор как да се храни. Това, че живееш с някого под един покрив и спиш в едно легло не означава, че трябва да му налагаш всички твои навици. Ядеш месо, яз си, ама не я карай и нея щом не обича и не ще...
Освен това хората, особено жените, които не ядат месо запазват младостта и карасотата си за по дълго време. Сега може би сте на по 25 /30 и не се замисляте над този въпрос, но като станете на 45 -50 ще видите, как жената на колегата, заклета месоядка се е превърнала в надиплена набръчкана свиня и е непрекъснато болна от какво ли не, а жена ти има фигура на младо момиче и изглежда свежа и младолика и се радва на прекрасно здраве....



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: MarlenaSS]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано09.05.13 13:50




М/у другото след 30-годишна възраст е важно да се внимава с въглехидратите (най-вечер захар и тестени неща/картофи/ориз). Това е ахилесова пета на веге храненето, ако се прекалява с тези храни след 30-годишна възраст се ускорява състаряването.

(за подробности - може да се ползва търсачката тук за: карнозин, колаген)

Редактирано от Moд (вere) на 09.05.13 14:02.



Тема Re: Сериозен въпроснови [re: MarlenaSS]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано30.05.13 22:19



Умничето ми то... За протокола... да изясня... не съм казал да зареже жена си, защото не яде месо, а защото е отпуснат парцал... Тоест не е в състояние да изпълнява пълноценно партньорските си задължения...В постинга си съм изяснил, че дори и вегетарианци могат да бъдат жизнени и игриви, но само тези които са физиологични вегетарианци... идейните твърде често не са нещо повече от биологичен скрап...
Та кой кръжок по сомнобулизъм ти е навял ултра нелепата идея, че жените които не ядяли месо запазвали младостта, че и красотата си по-дълго време?!!!!! Лично познавам осем столетника и нито един от тях не е вегетарианец или вегетарианка... нататък поне за мен коментарът е просто излишен...
Аз петдесетака съм си го форсирал и жена ми си има перфектно здраве и спортна фигура, напук на четирите раждания, именно защото яде месо и спортува, а повечето вегетарианки от набора и, са без плът по костите а висящи парцали кожа, сгърчени рамене и огромни търбуси подути с метан и подобни отпадъчни, отровни газове, отделяни като в дърти уфце при опита да си смелят триволяка който поглъщат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.