Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема болки във венците  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано22.08.11 11:58



Здравейте!

Спрях да ям месо преди няколко седмици и съответно започнаха да ме болят венците. Скоро ще почнат и да кървят, знам го защото и преди се е случвало.

Някой знае ли каква е връзката между не яденето на месо и проблемите с венците?



Тема Re: болки във венцитенови [re: blue orchid]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано23.08.11 00:51



да не хванеш скорбут само.



Тема Re: болки във венцитенови [re: blue orchid]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано23.08.11 10:06



Ако се храниш пълноценно вегетариански и нямаш някакви заболявания, не би трябвало да имаш проблем с венците според мен. Разбира се едни кръвни изследвания могат да покажат това най-добре.



Тема Re: болки във венцитенови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.08.11 12:10



Той(то) вече го е хванало :)))


Боже, как се кефя какви същества се разхождат под небето....

Орална и анална любов са гнусна содимия и водят към ада, дори и за женени с църковен брак!

Тема Re: болки във венцитенови [re: blue orchid]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано23.08.11 12:31



Едва ли, ако има такава връзка, щеше да е масово и съответно вегетарианците масово щяха да им кървят венците. Но знаем, че не е така.

По-скоро или ти си някакъв доста специфичен случай, или кървенето на венците при теб дори няма много общо с неяденето на месо, а причината е друга.

Редактирано от бeз ycилиe на 23.08.11 12:33.



Тема Re: болки във венцитенови [re: бeз ycилиe]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано23.08.11 12:58



може и напреднала фаза на парадонтоза да е. Да ходи на лекар.



Тема Re: болки във венцитенови [re: blue orchid]  
Автор !Roxana! (минаващ)
Публикувано23.08.11 17:31



Няколко седмици не са достатъчни за истинска липса в организма.


Нещо друго е, ама иди се изследвай, де да те знаеме тука как живееш, какво ядеш и какво ти се случва.

На мен са ми кървяли венците от стрес просто и само. Стреса само, разбива тотално нервната ти система, и оттам дава много бързо отражения по вегетативната нервна система също.


Толкова бърза промяна? но питай лекар де.


Нормално, човешкия организъм е много пасивен и инертен. Требат си месеци, и то дебела и яка промяна, за да се получи много голяма реакция на нещо си.


Понеже ние тука в момента гледаме на карти, ти защо не идеш на лекар или зъболекар?


И предупреждение, че аз в момента съм в дупка, е ли е флуора добър за зъбите, или не е? тука ме побъркаха.....има някаква зъболекрска война за флуора...едни ми казват, флуора е убиец, ти си луда да ползваш пасти за зъби с флуор....другите реват, ама зъбите ти ще станат на дупки, ако не ползваш флуор.....


А ся де? и аз имам нужда от съвет....





Тема Re: болки във венцитенови [re: Moд (вere)]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано23.08.11 21:40



Мисля си, че най-вероятно проблема идва от храната и в никакъв случай не се храня правилно, но и нямам идея каква е пълноценната вегетарианска диета. Въобще от правилно хранене не разбирам нищо.

Може ли да ми дадеш някакви основни насоки или да ме ориентираш към добра литература по въпроса?



Тема Re: болки във венцитенови [re: бeз ycилиe]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано23.08.11 21:42



Всъщност, не познавам вегетарианци и нямам идея дали им кървят венците или не. Но ти предполагам, че познаваш доста и щом казваш, вероятно е така : )



Тема Re: болки във венцитенови [re: blue orchid]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано23.08.11 21:58



Интересно защо не ядеш вече месо, без да знаеш с какво да "го заместваш" ?


Литература на български можеш да намериш , и по книжарниците вече. Пълноценно хранене е с непреработени/нерафинирани храни (т.е. напр. пълнозърнест хляб вместо бял), ако ядеш и животински продукти - да са по възможност био/еко. Всъщност вегетарианството е на практика същото като православното постене, само дето мотивацията може при първото да е най-различна.
Виж наистина дали имаш (начална фаза на) пародонтоза, в днешно време това е доста разпространено, както съветва колегата по-горе.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.