Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: huanji]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано26.07.11 14:20



Съмнява ме, но е възможно, не съм специалист. Като цяло, доколкото съм чел, е установено, че месото се освобождава доста по-трудно от тялото в сравнение с растителната храна. Опитът по моето тяло го потвърждава напълно. Но си има и индивидуален елемент във всичко това, което не отрича, че растителната храна е по-естествена и се усвоява и освобождава по-лесно от организма.



Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: huanji]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано26.07.11 21:30



вярно! Ех, какви времена бяха:))) Но по-убийствена бира от нея пих в Прага.





Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: бeз ycилиe]  
Автор !Roxana! (новак)
Публикувано06.08.11 03:09



Няма да стане от мен вегетарианец....още като видях че някой говори за агнешко, и ми се дояде...


Един съвет от мен: избъхтайте физическа работа, желателно тежка, цела седмица по 9-10 часа дневно. На втората седмица ще откажете вегетарянството....

и ще си чистите червото всяка сутрин без грешка....из дъно...свещенодействува.......




Отивам да чета рецепти за кифтета. Тук чета за сина ми чат-пат патладжани алабала, ама ...кат'ма стегне цървула, и отивам да ям кифтета...

И сарми, и сАрми...



Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: !Roxana!]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано06.08.11 05:08



Това твоето са просто вкусови навици и традиции

, плюс факта че БГ все още няма достатъчно продукти и алтернативи за вегетарианци. Но и това се променя, малко по малко но пък сигурно.



Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: !Roxana!]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано06.08.11 08:25



Аааа, тук се обърка, ама нямаш си и на представа колко си назад... Аз не съм примерно човек, който не тренира, почти всеки ден и по няколко часа. Хм, вегетарианството не само не ми пречи изобщо, но и ми дава още повече енергия. И далеч не съм единствен, проверявала ли си колко примери има по-света за много успешни спортисти, вегетарианци, а и вегани в това число?

Мога да ти дам и един по-брутален пример, с който съм запознат от първа ръка... и който слага в малкия си джоб всички подобни нелепи теории против вегетарианството, че не давало енергия, че не било добро за спорт или тежка физическа работа. Учителят по бойни изкуства, при когото тренирам, е вегетарианец сигурно от 15 години поне, а тоя тренира като луд по поне 7-8 часа всеки ден. Ама такива тренировки, които ще докарат инфаркт на над 99% от хората, нямаш си и на представа за какво става дума. Той самият дори споделя, че това за него е възможно благодарение на вегетарианството и че ако ядеше месо, нямаше да е възможно да поддържа такъв начин на живот. Дали е така или не, не знам, но за себе си си знае.

Така че по принцип това, че месото давало енергия и без него не можело тежка физическа работа или спорт... са митове, соц-митове.

Дори обратното - месото не само, че не дава кой знае каква енергия, но в по-големи количества натоварва организма, изтощава го и му отнема енергия, следователно е по-скоро вредно за тежката работа и спорта. А и за съзнанието също.



Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: Moд (вere)]  
Автор !Roxana! (новак)
Публикувано08.08.11 21:30



Аз не jiveia w Bulgaria ot 2 godini, moje bi daje 3-4 kraglo (ne znam zachto kredora mi pravi nomera).


POniakoga imam spontanni momenti da ne iskam da iam meso, no samo tolkova. Idva moment, v kojto otchaiano iskam, i tova e polojenieto.


Chesto pravim planinski prehodi s partnera, i chesto se poluchava, da maame kato ludi po 11 chasa. Zatova kazah, koito ima fizicheska rabota, neminuemo chte posegne kam meso.

Ima i drug fact, che horata sa razlichni tipove. Ima hora, koito trudno priemat meso, i sa naturalno sklonni kam vegetarianstvo. Drugite sa si hichtnici. Mojelo da se poznaiat po kravnata grupa, ei takiva gluposti.


E, ako sydia po kravnata mi grupa, az sam hichtnik, i tova e polojenieto.


Istinata e, che moga s meseci da ne se setia za meso, ama setia li se....pada kravnina.....




Nichto ne tvardia, nikogo ne ubejdavam, samo se vpechatlih ot sobstvenata si reakcia, kak mi potekoga ligite samo ot opisanieto na dobre sgotveno agnechko.


Mislia, che sledvachtata mandja, koiato chte gotvia, che e kiufteta


Mhm, moga da si othapia ezika samo kato si gi predstavia...sochni, parechti, presni, dahavi....salatka, vince, desert...uhhhhhhhh


Utre ne moga, no za vdrugiden chte sgotvia...edni sladki dahavi kiofteta....oh, ligite mi techat....



Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: бeз ycилиe]  
Автор !Roxana! (новак)
Публикувано08.08.11 21:40



Аз мисля (деба и кредора, пак ми прави номера...) че немаш капка представа за МОИТЕ физически възможности.

Имам няколко регистрирани рекорда, планинарски, освен идиотиите за всеки ден, дето никой не ги записва.

Правила съм поредици от тежка физическа работа по няколко месеца, с уж почивки на планина, ама се скъсваш да ходиш и тичаш по пресечени местности. Не съм дебела, не! откаде и как го правя, нямам хабер, защото имам мека и жествена структура, пухкавичка и налята, без подчертани мускули. Никога не съм имала подчертани мускули и тежка структура.


Била съм хора, които изглеждат планини и маса мускули. Ей така, уж дребничка и пухкавка и слабовата и уж изглеждам изнежена и никаква.

Седна ли на масата обачееее.....




Ям като прасе. Имах приятели, викаха ми, ти ако си едно прасе, щта заколим, че абиш яденето.....


Може и да може да стоя известно време без месо, ама дояде ли ми се....мога и животно да убия и после да ръфам червено кърваво месо.


Чудила съм се, ама много не се вдавам, добре си ми е.

Чета тоя клуб заради сина ми. Той е серсем същия, просто отказва да го приеме. Ся, било му мъчно за животинките, детски работи. Иначе му се яде, та се кине.

Чета, дано разбера.


Почесвам се по брадата и си мисля, ще се откаже и то скоро. Пубертета го нагъна, и почна да свива по цял хляб, просто корема му хлътна, тялото му почна да работи на високи обороти, типично за тая възраст.

Нема да издържи дълго без месо....и аз нали грижовна майка, мисля как да му подам кифтенце


Или принцеска....или паржолка пресна и удавена в салатка...



Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: !Roxana!]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано09.08.11 00:09



Ако е от състрадание към животните, обаче без усещане за тялото, става малко изкуствено. В смисъл, че на човек ако му се яде и се стиска, се получава потискане. Но пък може и в процеса на въздържане постепенно да отвикне...

Всъщност това си е игра на навиците и отделяните в мозъка хормони на удоволствието. Нуждата от месо и нуждата от метамфетамин си приличат в това отношение.





Тема Re: Какво му трябва на човек.нови [re: !Roxana!]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано09.08.11 00:11



Е па наркоманска зависимост...





Тема Re: Какво му трябва на човек. [re: бeз ycилиe]  
Автор !Roxana! (новак)
Публикувано10.08.11 00:29



И аз това твърдя.


Щом ми е син, носи мойте гени и вкусове, и голяма част от физиката.


Щом аз не мога да живея без месо, и той няма да може. Миналата година като ми каза, аз съм вегетарианец....знаеш ли каква тухла ме цапна по главата.


Рипах два месеца, после се предадох, че си знам семката. Къде ще ходи...и пубертет започна да го гони....аз защо да ставам лоша? природата ще го насвие по-яко от мен. Какъвто е, такъв да си е, ами няма как да е друг, от мен се е пръкнал.


А който си вярва, че мoже да живее с тежък физически труд без месо, яко се лъже. Аз да го подпукам по баирите и на село да работи от 7 сутринта до 12 вечерта ...zor ne e widql. Bah ti i kredora.....chto stana pak.


I taka chtastlivo pone 2-3 godini, ako ne stiga, ochte 5, kaka vi Roxana e kuche ta dranka.


Nemalo da proqde meso? ne e vijdal zor ot Roxana....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.