Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Посвещавам на всички блюстители на Нормата...  
Автор Фьoн (Fag Hag)
Публикувано11.05.11 02:01



...които редовно спохождат (и) този клуб.

„В основата на фанатизма лежи желанието да променим другите. Често срещаният стремеж да поправим ближния, да „облагородим” съпруга или съпругата, да моделираме детето или да променим брат си, вместо да ги оставим да си живеят такива, каквито са. Фанатикът е всичко друго, но не и егоист. Фанатикът е най-големият алтруист. Той се интересува от теб много повече, отколкото от себе си. Иска да спаси душата ти, да те избави от греховете и грешките, от тютюнопушенето, от вярата или от безверието, да те излекува от лошите хранителни навици, от пиенето или от неправилните политически възгледи. Фанатикът е страшно загрижен за теб…”
„Много често всичко започва с изкушението да изживееш живота си чрез нечий друг живот.”
„Пълното съгласие и стремежът към единение, желанието да си част от голямото цяло и стремежът всички останали да са част от него са може би най-разпространените, ако не и най-опасните проявления на фанатизма.”
„Семето на фанатизма никне там, където има безкомпромисна и непоклатима убеденост в собствената правота.”

Амос Оз „Как да излекуваме фанатик”

Редактирано от Фьoн на 11.05.11 02:04.



Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: Фьoн]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано11.05.11 08:08



еха, това трябва да го прочете нашият любим Мод. И бая от събратята ти, дето радеят за живот без насилие, месоядство и пр. дивотии.





Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Цар Изрод ()
Публикувано11.05.11 13:51



Теб пък кога са те насилвали последно?



Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: Цар Изрод]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано11.05.11 17:44



аз не нося на агресивно убеждение, но има мекосърдечни хора, които се поддават на вегеталибанщината.





Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано14.05.11 03:21



Да, нека това се посвети на всички идеалисти променящи света с по-добрите визии от твоите напр.. Като Мартин Лутер-Кинг и Махатма Ганди, ... пълни фанатици, пройдохи и будали. Жaлко наистина че ги е имало, според твоята философия.





Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: Moд (вere)]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано14.05.11 07:21



Първият е оказал пагубно влияние на човечеството, като за съжаление е въвел в огромна заблуда мнозина, че на всичкото отгоре съвсем неотдавна заради такива боклуци като него един нобелов лауреат бе принуден да подаде оставка.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: Изyмeн]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано14.05.11 09:17



Това че Лутер-Кинг се е борел успешно против расизма в САЩ по демократичен път боклук го прави - така ли ? Ако мислиш така, просто няма да ти чета мненията повече - нищо не струват !!!



Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: Moд (вere)]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано14.05.11 10:03



Виж, тук с римлянина ще сте на едно мнение. И той май не е расист, за разлика от мен. Аз нищо лично нямам против негрите, но когато фактите говорят сами за себе си - не мога да си затварям очите, не съм толераст.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: Moд (вere)]  
Автор 1o8m (SunBeam)
Публикувано18.05.11 01:28



Такива глупендерски изцепки се чудя защо изобщо толерираш като мод. Вярно е, че е добре да има различни мнения и понякога в наглед брутална и нестандартна позиция се крие много истина, но това си е най-обикновена дрисня (с извинение за фините души, посещаващи тоя клуб). Въпросният индивид явно копнее да изкара поне един живот като негър в някоя расистка държава. Уникално плиткоумно същество, както неведнъж съм се убеждавал. (Като почнаха да се дават лични оценки, да си кажа и аз, каквото си и мисля.

)

Иначе, по темата - не мисля, че фанатизмът е грижа за и отдаденост на другите. Напротив, в основата си е егоизъм и нарцисизъм на n-та степен.




Тема Re: Посвещавам на всички блюстители на Нормата...нови [re: 1o8m]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано18.05.11 07:17



За съжаление не може всички да са прави, а обикновено когато твърдо заемам определена позиция, то имам всички основания да вярвам в правотата си.

"[I am] inherently gloomy about the prospect of Africa [because] all our social policies are based on the fact that their intelligence is the same as ours—whereas all the testing says not really."

(Джейм Уотсън)

Разбира се той отрича да е расист и аз напълно го разбирам - думата "расист" в съвременния език е придобила твърде негативен оттенък.
Човекът просто не е толераст (политкоректен по новговор).
Както казах - нямам нищо против негрите, японците, китайците и ескимосите.
Всъщност като казах че съм расист явно повечето прочели това са помислили, че смятам бялата раса за най-добра? Нищо подобно. Ако се възхищавам от някой народ - това по-скоро са японците. Като цяло азиатците са с по-висок IQ от белите, по-сплотени, по-загрижени за хората.
Възхищавам се дори от японската мафия, която помогна на пострадалите от трагичните събития в Япония.
От друга страна белите хора може и да са по-прости в мнозинството си, но при тях отклоненията от нормата са по-големи, та един гений спокойно компенсира стотина идиота, та това е и причината за водещата роля на белите хора в света.

Що се отнася до негрите - техните възможности са наистина доста по-ограничени, особено що се отнася до чистите негри.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.