Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Да попитам:нови  
Автор Безкомпромисна ()
Публикувано12.03.11 15:08



колко време човек може да е вегетарианец, без това да се отрази отрицателно на организма му?



Тема Re: Да попитам:нови [re: Безкомпромисна]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано12.03.11 18:26



Ами ... някъде към 77 - 80 години.



Тема Re: Да попитам:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Безкомпромисна ()
Публикувано12.03.11 21:39



Ами, ... примерно, на чаша червено вино - какво постно ястие би било подходящо, защото според докторите е полезно всяка вечер - по чашка.





Тема Re: Да попитам:нови [re: Безкомпромисна]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано12.03.11 22:41



Ами цял живот примерно. Като всъщност е обратното - колкото по-дълго е вегетарианец, толкова по-положително се отразява това на организма му.





Тема Re: Да попитам:нови [re: lYl 13]  
Автор Бзмпмин ()
Публикувано12.03.11 23:42



Ами от два дни съм вегетариантка, но повече май няма да издържа - все си представям печено пиленце, ... леееко препечено и чашка винце.



Ето така се чувствам: Да бъда или да не бъда вегетариантка?!



Тема Re: Да попитам:нови [re: Бзмпмин]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано13.03.11 03:12



Все по-разпространено става вегетарианството, и то е заради многото предимства които може да има то.
Ако знаеш как да се храниш пълноценно безмесно, със сигурност напр. ще се храниш по-здравословно.





Тема Re: Да попитам:нови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано13.03.11 05:02



Все по-разпространено става вегетарианството, и то е заради многото предимства които може да има то
Ех, Пинокио, колко ли е дълго носленцето ти вече.





Тема Re: Да попитам:нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано13.03.11 05:43




Айде по-споко, че със словоблудството си да не напуснеш клуба.


Редактирано от Moд (вere) на 13.03.11 05:47.



Тема Re: Да попитам:нови [re: Бзмпмин]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано13.03.11 09:22



Яж квото ти се яде и не се насилвай. Насила хубост не става. Ако ти се яде пиленце, яж. Ако обаче наистина усещаш вегетарианството като правилна диета за тялото ти, тогава е добре дошло.

Аз така станах вегетарианец - преди повече от 10 години реших да пробвам какво е да не ям месо, за 1 седмица. След като мина седмицата пробвах малко агнешко и ми беше напълно безвкусно. Оттогава насам съм консумирал месо в много редки случаи и не може да ме изкуши да се върна към регулярно консумиране на месо, както преди. Да кажем, че съм си станал стабилен вегетарианец като осъзнаване.

Но всеки си е индивидуален случай, на теб май ти е рано да ставаш вегетарианка.

Редактирано от lYl 13 на 13.03.11 09:27.



Тема Re: Да попитам:нови [re: Безкомпромисна]  
Автор huanji ()
Публикувано13.03.11 10:25



Всичко е индивидуално. Някои хора просто не са за такъв начин на хранене, а други се справят добре. Освен това има значение дали храненето е пълноценно, нервно и физическо натоварване и так дале.

Примерно аз съм с бърза обмяна и ако трябва да бъда вегетарианец дълго време трябва добре да се грижа за себе си, ако не искам да изглеждам като учебик по анатомия за изучаванена костната система.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.