Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:10 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: Изyмeн]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано01.03.11 01:15



Значи има вероятност да си ощастливен с добри гени





Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: -TOШE-]  
Автор huanji ()
Публикувано01.03.11 09:48



Всичко е относително и няма универсални рецепти. Не знам защо всеки си мисли, че което е добро за него е добро и за останалите.



Ако говорим за издръжливост на жега(при нормално кръвно), предполагам вегетарианците ще са с предимство, докато на студ почитателите на месото.

Някога хората са спазвали над 200 дена пости в годината(ако правилно съм запомнил) и време за очистване е имало в изобилие. Сега се прекалява постоянно и с всичко, и сме на принципа - който издържи. Плюс всякаквата химия, картинката става сюреалистична...

Вече съм се ориентирал към земеделие и а дано нещата се наредят с годините в тази посока и като страничен берекет да имам поне малко по- чиста продукция.



Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: Moд (вere)]  
Автор huanji ()
Публикувано01.03.11 09:53



Според мен не информацията е най- големият проблем, а ангажираността. С месото е лесно, но вегетарианството иска угаждане. Особено за хора, които пътуват и трябва да се хранят навън. В провинцията не е чак толкова застъпена вегетарианската кухня по заведенията.





Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: huanji]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано01.03.11 13:01



Ясно е, че няма универсални рецепти, но масово се спкулира с това, че като се спре месото, все едно едва ли не се спира най-основната и есенциална храна и видиш ли става много скъпо да се замества и затова са нужни много познания, купуване на 30 вида продукти и страшно разнообрази при храненето с тях за да не се повредим от спирането на месото.
След като се ядът яйца и млечни няма никакви проблеми с вегетарианството и с набавянето на каквито и да е вешества. Не е нужен нито тахан, нито брокли, нито кълнове, спанк и каквото и да било. Все пак говорим за ограничаване на една храна , в която осносно има протеин, който не се различава от този в яйцата и млякото. Дори бобовите ядките и зърнените имат същото количесто незаменими аминокиселини като % от общия белтък.

Това исках да кажа по нагоре.

При ваганството всеки оганизъм е различен и според храненто, стреса и много неща зависи дали ще се справи или ще има проблеми. При някои са анемии след 2-3 години, но и това има изключително лесно решение, макар и синтетично.

Постите едно време са били много яки. Пра пра дядо ми си е пасял стадата на 92 години и е умрял от инфекция от развален зъб. Другата ми пра пра баба е почнала да пуши на 40 години и е изкара точно 99 години и 9 месеца. До последно е пиеле всеки ден и ракия. И другия ми прадядо също беше точно то това старо поколение. Той не знам колко постеше, но знам най-вече от баба ми че той никога и на празници не е преяждал и препивал. Хапне една чиния, пие една чаша вино и толкова. И той изкара 90 и няколко години. Даже не знам точно колко. Другата ми две прабаби изкараха 85 и 88 години, но до последно бяха с голямо чувство за хумор и абсолютно с акъла си без никакво старческо оглупяване и с много добро зрение. Ходеха абсолютно изправени. Нямаше никакво прегърбване при тях.

Сега това е труднопостижимо особено в града. Все тая дали се яде или не месо.



Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: huanji]  
Автор jiven ()
Публикувано01.03.11 14:21



мда, верно си е, че тези които са родени на студ и на високо им е много по-трудно да не включват месото, защото това е лесно достъпна храна. дори и далай лама яде месо - за тези които не знаят - да знаят.

иначе в повечето будистки манастири, дори и в тибет вегетарианстват, но това е отскоро, специално при тибетците. само монасите де, не и миряните. при индийците и китайския будизъм (и в повечето случаи даоизъм) си е норма вегетарианския режим, но там е жега. при японците е много смешно - те правят най-различни уточнения и изключения. пернатите са им разрешени, но те по някакъв особено засукан начин бяха причислили и заека към пернатоподобните.



Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано01.03.11 18:08




Фалафели, китайско и индийско ядене и картофени кюфтета викаш няма много по провинцията... ? Аз най-много се дразня на разните кифли, тутманици и пр. закуски от бяло брашно които все още се продават а и купуват масово от българите.
Интересно ми е до колко е развита месната индустрия и продукция в България. Напр. знам че в България е най-големият птицекомбинат на Балканите. Ако може да дадеш ти или някой друг инфо, би било полезно.

Редактирано от Moд (вere) на 01.03.11 18:09.



Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано10.03.11 13:58



Ето и моя опит. Това лято трябваше да ходя на работа през деня (седя на бюро), след работа преподавах английски два пъти седмично до 21 часа, а през останалото време се грижех за болните си родители и се занимавах с насажденията в двора на къщата им. Тъй като съм склонен към напълняване, реших да не обядвам (от години не закусвам), като на обед пиех кафе, за да убие апетита ми. Вечер се хранех с постна храна при родителите ми, ядях промишлени количества салата от градината, полята обилно със зехтин и с блага домашна ракийца (пиех и по малко бира), по няколко филии препечен хляб, след което работех нерядко до 21.30 часа. Похапвах си и умерено количество плодове. За три месеца от 94 кила паднах на 78, хората постоянно ми се молеха да спра да слабея, но аз твърдях, че се чувствам прекрасно, корема ми се орелефи така, както не е бил и в активните ми години на спортист, двойната ми гуша намаля, паласките ми изчезнаха, за първи път се очертаха скулите на лицето ми. Вярно, че мускулната ми маса значително намаля, но аз се чувствах ок. След трите месеца жена ми (която работи 3 месеца по нейния край), се прибра с детето, натоварването ми рязко намаля и аз за отрицателно време се върнах на 89 кила. От нова година отново спрях да обядвам и сега се заковах на 87. Вечер ям какво ли не и в немалки количества. Избягвам да ям много хляб или месни продукти, сирене и кашкавал почти не докосвам. Всяка вечер задължително катурвам 50-100 грама ракийца и голяма чаша винце, закупувани от селяни на местния пазар. Пуша по една цигарка след вечеря, през деня пия две кафета или едно кафе и един чай. Никога не боледувам от грипове, настинки или тем подобни болести на цивилизацията. Имам само болки в кръста и хемороиди, но то кой ли ги няма, ако седи на стол по цял ден.
Когато се натоварвам физически, мога да карам и само на постно, но, по времето, когато правех множество спешни преводи, постоянно се нуждаех от много сладко, кафе, кола, цигари и месни продукти. През лятото, когато бях на постно, често пъти се хващах, че не мога да си спомня елементарни неща, явно си трябва гориво за мозъка ;). Поздрави.



Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор kambam (татко)
Публикувано31.03.11 10:45



Купих си преди време тази книга


Не ми помогна, дори мисля че хванах някаква бактерия за няколко дена от суровите яйца. Суров черен дроб не успях да се накарам да опитам, въпреки че много го препоръчва
Ако ти е интересна книгата , мога да ти я пратя



Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: kambam]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано31.03.11 12:10



В отговор на:

Купих си преди време тази книга http://www.curetoothdecay.com/
Не ми помогна, дори мисля че хванах някаква бактерия за няколко дена от суровите яйца. Суров черен дроб не успях да се накарам да опитам, въпреки че много го препоръчва
Ако ти е интересна книгата , мога да ти я пратя



А, Рами Нигъл, познавам го. Той фанатично вярва на Уестън Прайс, но все пак това са неща от 30-та година, сега имаме кълнове, ленено олио - нещо, което примитивните нации не са познавали. И те отлично заместват суровия дроб и пиенето на кръв Виж http://ludmil.multiply.com/journal/item/31/31



Тема Re: Вегетарианство, ама по нашенскинови [re: Haтypaлиcт]  
Автор kambam (татко)
Публикувано31.03.11 14:52



Много интересно, благодаря!

Ще пробвам у нас кълнове от слънчоглед и люцерна да включа. Малката има кариес на зъба и мисля че и под пълна упойка няма да отиде на зъболекар



Редактирано от kambam на 31.03.11 14:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.