Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема А котките?нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано05.11.10 19:39



Какво ще стане с котките - и улични, и домашни - ако всички хора на Земята станат вегетарианци? Хайде някои от уличните ще оцелеят с врабчета и мишки, но домашните? Те все пак са хищници и месото е естествената им храна...Определено не мисля, че ще е здравословно да се оставят на хляб и маслини...

Аз лично давам и на двете си котки месо, а често храня и улични котки. Но за да ги нахраня тези животинки и за да им се радвам, някой преди мен е свършил мръсната работа - да заколи други животинки...

А пък в къщи брат ми върши мръсната работа - да им сварява дробчетата, защото мен ме е гнус... Аз излизам "чиста и неопетнена" от цялата тази "кървава история"...

Хора, светът не е черно-бял...Не може просто ей така да лепваме квалификации от сорта - "този е добър, а онзи лош"...





Тема Re: А котките?нови [re: Aмpитa]  
Автор Thumbelina ()
Публикувано05.11.10 20:51



Решаваме проблема със суха котешка храна. В нея месо няма



I wish I had wings...

Тема Re: А котките?нови [re: Aмpитa]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано05.11.10 20:58



Добър въпрос. По принцип знам че им трябва таурин - който се намира почти само в месото. В нета има много инфо ама така и не съм се зачитал...



Тема Re: А котките?нови [re: Aмpитa]  
Автор Cirrus (пристрастен)
Публикувано05.11.10 21:41



това е противоречив въпрос
трябва да се замислиш, щом няма разрешение:
или вегетарианците не вървят с природата, или домашните животни са противоестествени на природата

ако си обективна, ще разбереш, че второто е вярно и домашните животни, огглеждани за глезотия са нещо неестествено и човекът е създал животински видове, противоестествени на естествения живот, само и само да си угажда на капризите


...а който храни улични котки и кучета, прави голямо престъпление...










Редактирано от Cirrus на 05.11.10 21:42.



Тема Re: А котките?нови [re: Aмpитa]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано05.11.10 23:26



Уличните котки се оправят, както могат - дори по-добре от хората

, така че да не ги мислим. А домашните - първо, едва ли всички хора ще станат вегетарианци, второ, дори и да си представим такава хипотетична ситуация, в която всички хора са такива и няма месо от магазина - то изходът е да пуснем и домашните котки навън да се оправят сами, да си търсят храна и да станат улични.

Не е ли перверзия човек да гледа в апартамент куче или котка? Не е ли това мъчение за животинчето, само и само да се задоволи капризът и егоистичното чувство за самотност на "господаря"?

Така че, надявам се разбираш, въпросът ти е идиотски.



Тема Re: А котките?нови [re: Aмpитa]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано05.11.10 23:27



Ще се надяваме в гаража да падне летяща чиния от планетата Мелмак...



Тема Re: А котките?нови [re: Thumbelina]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.11.10 01:22



Доколкото знам, тя е вредна за бъбреците...





Тема Re: А котките?нови [re: Cirrus]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.11.10 01:52



А хората да не би да живеят в хармония с природата? По-голяма напаст и по-голям рушител на природата от човека не съществува...

Котките са много по-добри от хората, няма да те излъжат, да те ограбят, да те предадат...Не са лицемерни и не се подмазват...Така че търси истинските престъпници някъде другаде, а не сред природолюбителите...





Тема Re: А котките?нови [re: lYl 13]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано06.11.10 01:56



Домашните котки не могат да оцелеят на улицата, защото са изгубили инстинктите си за оцеляване, уви...



Много често котетата се взимат от улицата, за да се спасят, а не от каприз. Ако не бях взела моите две котки най-вероятно никога нямаше да пораснат и да изживеят котешкия си живот...



Тема Re: А котките? [re: Aмpитa]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано06.11.10 05:46



По принцип природата си е такава - много от малките не оцеляват, така се поддържа естественият баланс в екосистемата. От криво разбрано състрадание хората в един момент почват да се чудят какво да правят безбройните си кучета и котки у дома, които редовно им осират и омирисват апартамента и правят невъзможно съжителството с друг човек.

Дори една котка обвързва хората постоянно да я мислят и да се грижат за нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.