Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Нещо вкуснонови  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.10.10 20:10



Запържих две глави нарязан лук и две скилидки чесън, после добавих една талерка гъби. Като се задушиха добре, сложих нарязани по- на дребно три червени чушки и една средна кутия грах.

В чинията подправих с малко сладък соев сос и изцедих жълт лимон.

Стана най- вкусният грах, който съм ял до сега. Много яко.


Разбира се, по желание може да се посоли с кюфтета според вкуса.




Тема Re: Нещо вкуснонови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано20.10.10 18:24



Ще споделя още идеи.



Гледам, няма нищо за ядене. Имам чушки и една извара, дето мислех да я хвърля, защото е тебеширена.

Хвърлих чушките в една тава, поръсих ги с балсамов оцет и зехтин и хайде да се запекат. Стават много апетитини. И колкото са по- нихилистични и повяхнали, по- вкусни стават по този начин.

Изварата така не става за ядене, затова я разредих с прясно мляко, докато стане с подобаваща консистенция. Добавих зехтин, малко сусамово олио, червен пипер и ситно нарязан лук...и я спасих. Чудесна салата се получи и колкото по- стои по- хубава става.




Тема Re: Нещо вкуснонови [re: huanji]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано22.10.10 08:43



Определено ставаш за жена!





Тема Re: Нещо вкуснонови [re: huanji]  
Автор jiven ()
Публикувано23.10.10 09:54



карфиол и броколи е много яко да се бъркат сега, тъй като ги има в изобилие :)))

една рецепта с карфиол, която е проста и гениална. индийска е, по спомени я карам и сигурно пропускам нещо: карфиол на цветчета и картофи на кубчета се задушават с масло/зехтин/ги или каквато мазнина ползвате и малко вода. по-голяма щипка кимион се добавя или в началото в мазнината за секунди да 'пусне' аромат или после със зеленчуците. като се задушат (за около 20 минути) се добавя куркума и по желание кисело мляко. много вкусна работа се получава, нещо в комбинацията го прави неустоимо, от много години това ми е една от най-любимите есенни манджи :)

а ето и една много добра статия за храненето в зимния период от дао-китайците ;))) за тях зимата пристига в края на този лунен месец, т.е. след 2 седмици.





Тема Re: Нещо вкуснонови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано24.10.10 22:26



Ще контрирам с нещо нездравословно и незеленчуково. Банички. По нашият край им викат "два пъти токано". Прави се тесто с мая, брашно и прясно мляко. Точат се кори, мажат се плътно с олио и се наръсват със сирене. Правят се на вити банички и се разточват още веднъж. После се пекат бавно на тиган.






Тема Re: Нещо вкуснонови [re: jiven]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.10.10 10:24



Хи-хи, не си падам много по индийската кухня, но таман повод да поразчупим нещата. Гледам, че имам всички продукти.






Тема Re: Нещо вкуснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.10.10 10:27



Определено не съм чувал подобно нещо, кой е твоят край?



В нашият край сме класици и познай, докато науча майка ми поне да яде нещо по- различно. С баща ми не съм успял, той като дойде на гости си залагам на традицията.




Тема Re: Нещо вкуснонови [re: huanji]  
Автор lilava_ ()
Публикувано25.10.10 11:16



Бургаският


Баба ми ги правеше на сач, разкошни са И как само просягаше през огъня с ръце...



Тема Re: Нещо вкуснонови [re: jiven]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.10.10 12:29



Ухаа, току що го свалих от котлона, използвах зехтин, защото с олио би станало тежко, както и залях с малко кисело мляко. Много лека и приятна храна, аюрведична. Освежаващият вкус идва от кимиона.

С две думи Живенико-сан, наградата ти на небето ще бъде голяма, а аз ще се срещам често тази есен с тоз благодат.






Тема Re: Нещо вкуснонови [re: lilava_]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.10.10 12:31



Лилава, що си сива?



Даа, признавам, че това ми е извън възможностите. Но определено звучи вкусно, пък и нямам проблем с килограмите.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.