Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:46 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Само за информациянови  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано17.10.10 18:15



В православие обсъждат вегетарианството. Има ли тук православни? Наистина ми е интересно доколко религията ви определя това, дали сте вегетарианци.




Тема Re: Само за информация [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано17.10.10 19:15



Тук са превърнали вегетарианството в религия





Тема Re: Само за информациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано18.10.10 09:14



Аз съм православен и вегетарианец (веган и суровоядец). Не мисля, че има пряка връзка между религия и избор на хранителен режим.



Тема Re: Само за информациянови [re: SoCal]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано18.10.10 15:58



Хм, ... а не си ли монах?




Тема Re: Само за информациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано18.10.10 22:23



Как позна? Игумен съм, а понякога съм идървен.


Половината от бедите ни идват от храната, която ядем. Другата половина е от начина на живот, а третата - от това, какво мислим. Духовните учения (не религии) и по-специално Христовото учение, което ми е много по-близко от другите духовни учения, ни помагат в търсене на истината. В този смисъл има връзка (за мен) между християнството и избора на това какво ям. А и как живея.



Тема Re: Само за информациянови [re: SoCal]  
Автор kambam (татко)
Публикувано19.10.10 01:18



От колко време си суровоядец?



Тема Re: Само за информациянови [re: kambam]  
Автор SoCal (непознат )
Публикувано19.10.10 02:37



От четири години и един-два месеца.



Тема Re: Само за информациянови [re: SoCal]  
Автор kambam (татко)
Публикувано19.10.10 11:46



Браво! През цялото време ли беше на такъв режим или от време на време ядеш готвено - сватби, гостите, ресторанти,... как ги оправяш тези неща? Моето суровоядство най дълго е 3-4 месеца и после все се случва нещо да ме разбалансира за няколко дена или седмица.

Редактирано от kambam на 19.10.10 13:03.



Тема Re: Само за информациянови [re: Kaлoмaин]  
Автор lYl 13 (обективен)
Публикувано22.10.10 08:46



Аз съм вегетарианец изцяло по научни съображения (като основен инструмент за изследванията и взетите на тяхна база научно обосновани решения е собственото ми тяло), така че няма нужда да аргументирам избора си пред някакви суеверни религиозни орица, верващи, че Марийка майчицата на Исусчо забременяла "непорочно" от някакъв си Свят Дух...



Тема Re: Само за информациянови [re: lYl 13]  
Автор kambam (татко)
Публикувано22.10.10 19:01



Не знам дали теоретично е възможно 'непорочно' зачеване без мъжко участие, но мисля че непорочно зачатие се нарича когато вместо мъжа и жената да мислят за удоволстието от секса, мислят заедно за бъдещето дете. Т.е. целта не е удоволствие а нещо много по-хубаво и нежно.

Редактирано от kambam на 22.10.10 21:53.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.