Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано13.08.10 00:26







Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови [re: Moд (вere)]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано13.08.10 10:42



Съдържанието на линка не е достъпно или не може да бъде намерено. Може ли преразказ?






Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано13.08.10 15:54



Не знам защо сега не се отваря - имаше символите на 20-30 "жестоки" марки които тестват над животни, като се оправи ще го освежа и тук... иначе в закованата тема в клуба има изброени фирми които пък не тестват.





Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va (sol )
Публикувано13.08.10 18:36



Отвратително е, наистина. Но ти какво предлагаш да правят?

Попаднах на една статия по темата, в която се обясняват някои алтернативи и чета вътре това:
"Студентите и преподавателите използват компютърни програми, математически модели, видеофилми, наблюдения на живи животни, оперира трупове на животни, умрели от естествена смърт.

Представяш ли си?

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови [re: Moд (вere)]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано13.08.10 18:57



А, добре. Като се замисля май никога не съм се интересувала от това. Ако става дума за козметични фирми не е лошо да се знаят, въпреки, че не съм от съвестните експлоататори на продукцията им. Дори и да пренебрегва човек декоративната козметика - от шампоани и сапуни винаги има нужда.






Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови [re: Moд (вere)]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано13.08.10 22:20



благодарение на тестовете над животни медицината и фармацията са се развили дотолкова, че да лекуват успешно редица заболявания. Всъщност лабораторните животни са отгледани специално за тази цел. Ако ги нямаше изследователските центрове и те нямаше да съществуват. Жестоко или не, пред възможността да спасиш човешки живот, мисля че цената на пожертвания животински такъв е напълно приемлива. Така е било от зората на човечеството и така ще е и занапред.



Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано14.08.10 07:27



В отговор на:

Попаднах на една статия по темата, в която се обясняват някои алтернативи и чета вътре това:
"Студентите и преподавателите използват компютърни програми, математически модели, видеофилми, наблюдения на живи животни, оперира трупове на животни, умрели от естествена смърт.





Да, това е вид алтернатива, мерси. По принцип ставаше дума за марки не само от козметиката, но и за такива като Найк (дрехи). Що се отнася до лекарствата, немалко такива имат странични въздействия, така напр. цялата теория за "вредността" на холестерола се базира на опити със зайци на които се дава богата на холестерол храна, на които обаче разбира се холестеролът въздейства различно от начина по който въздейства при хората. Зайците "сдават багажа" (умират), и се вади "теорията" че холестеролът действа непременно зле и при хората, която "теория" живee над 50г. - докато не почна да се видга шум около това и тази "теория" се изпари.
От всичко това спечелилите са производителите на маргарин, който от тогава става известен и може би продаван повече от маслото през миналия век.

Редактирано от Moд (вere) на 14.08.10 07:35.



Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано14.08.10 07:31



Дрън-дрън. Пак пусна универсалната си мерудия





Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animalsнови [re: Moд (вere)]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано14.08.10 08:14



Специално за лекарствата нещата не са черно-бели. Не бих се наела да съдя...

Чувала съм, че в древността иглотерапията също е изисквала много жертви, при това човешки докато стане годна за лечение (не знам дали е вярно, разказваха ми го).



Тема Re: CRUELTY BRANDS - they test on animals [re: Aмpитa]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано14.08.10 09:09



Черно-бели по отношение на какво ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.