Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Давайте идеи!нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано02.09.10 18:16



Представете си следната хипотетична ситуация...

Цивилизацията се разпада!

Групичка вегетарианци остават сами в планината, да кажем Рила или Пирин...Нямат никакви ножове, палатки, шишета, нищо от цивилизацията. А и дрехите им постепенно се разпадат...

В гората има мечки, вълци, глигани, на които нашите хора биха им се усладили...През лятото могат да си берат боровинки, малини, ягодки, но през зимата?

Имат ли някакъв шанс тези хора да оцелеят и как според вас?
Защото на мен ми е трудно да си го представя. Все си мисля, че при такива условия на месоядците ще им бъде по-възможно да оцелеят, та дори и без ножове... Ще ловят с голи ръце риба или сърнички...Въобще възможностите им са повече...



Тема Re: Давайте идеи!нови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано02.09.10 18:51



Ако се приспособят, ще оцелеят. Ще го ударят на капани и месоядство. Аз например, ако живеех при ескимосите, изобщо нямаше да ми мине през ум да вегетарианствам.






Тема Re: Давайте идеи!нови [re: Aмpитa]  
Автор Moд (вere)Модератор (ентусиаст)
Публикувано02.09.10 18:51



Спри да гледаш лоши филми


Може като превенция да минеш на филми с интрукции как се оцелява в дивата природа.



Тема Re: Давайте идеи!нови [re: Aмpитa]  
Автор kambam (татко)
Публикувано02.09.10 20:17



Представи си тогава следната апокалиптична ситуация
Цивилизацията се разпада ,разбира се

. Ти и много други хора живеете на място къде сутринта има смог и слънцето едвам се вижда, наоколо има всякакви остатъци от гниеща храна, торбички, прах и мръсотия. Въздуха не става за дишане, водата не става за пиеене. Има различни видове машини и всички издават разни неприятни звуци. Място за живеене почти няма, но то и без това няма време за живеене - трябва по цял ден се събираш с другите хора и работите нещо за да стане мястото по-удобно за живеене...
Сега си представи че живееш в София
Виж че човек може да оцелее във всякакви условия без особени усилия

Редактирано от kambam на 02.09.10 20:23.



Тема Re: Давайте идеи!нови [re: Moд (вere)]  
Автор mon_coeur (broken)
Публикувано02.09.10 21:47



Най-добрият - Рей Миърс:





Тема Re: Давайте идеи!нови [re: mon_coeur]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано02.09.10 23:01



Нито Рей, нито Лес Страуд (за цикаджията Беър Грилс няма да отварям дума

), нито двамата от (признавам, напоследък станах фен на Дейв Кентърбъри) карат само на треволяк.
В бушкрафта растителната храна е важна (дори да е несмления лишей в стомаха на северния елен), но в ситуация на оцеляване се яде всичко.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Давайте идеи! [re: BlackWolf]  
Автор mon_coeur (broken)
Публикувано02.09.10 23:04



Така си е. Принципите отстъпват в такива моменти. И така трябва!





Тема Re: Давайте идеи!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (joie de vivre)
Публикувано03.09.10 10:52



Като стана дума за Дъглас Адамс в съседната тема, сещам се за още една весела сцена от "Ресторантът..." - за Форд Префект, излъчващ с цялата си същност любов и великодушие, за да не уплаши сърничката, която улови с голи ръце на Земята скоро след пристигането на голгафринчъмците.





Тема Re: Давайте идеи!нови [re: Aмpитa]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано03.09.10 17:59



Какво те кара да мислиш, че стандартния шкембелия, изхранващ се със тлъсти свински кюфтета, ще даде по-добър ловец от кой да е вегетарианец?

Аз пък смятам, че вегетарианците в съвременния свят развиват далеч по-добро познание и връзка с природата, като цяло се поддържат в по-добра физическа кондиция и следователно при нужда ще станат и по-добри ловци.

И друго не знам - защо непрестанно тука цвъкат хора, които си мислят, че като си решил да не ядеш месо (при това съвсем съзнателно), изведнъж резко си станал абсолютно малоумен??



Тема Re: Давайте идеи!нови [re: mon_coeur]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано03.09.10 19:28



Аз не съм против растителната храна.

Ям и растения (макар и с отвращение ). Но това си е гарнитура.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.