Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Що е вегетарианец?нови  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.08.10 19:23



Вегетарианец - това е стара индианска дума за калпав ловец.





Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано05.08.10 21:17



Аз ти писах че само ти и група съветски астронафти сте на това мнение.



Интересно как само звучи "Питагор, Сократ, Платон, Плутарх, са лоши индиански ловци!"

Но нека бъда последователен и продължа в твоя чест:
"Сенека, Леонардо Да Винчи, Граф Лев Николаевич Толстой, Джордж Бърнард Шоу, Махатма Ганди, Алберт Швайцер, Алберт Айнщайн, Винсент Ван Гог, Емануел Кант, Джеръми Бентам, Марк Твен, Джеймс Кромуел, Александра Пол, Сър Пол Маккартни, Робърт Браунинг, Томас Мур, Д-р Уилям С. Робертс, Д-р Натан Приткин, Т. Колин Кембъл, Д-р Джон Макдугъл, Франсис Мур Лап, Ралф Уолдо Емерсън" са лоши индиански ловци !

Очен хорошо !



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано05.08.10 22:00



Е, и? Оставям те да откриеш колко от изброените "велики" хора са били ловджии...

това как се връзва с вегетарианството им? Значи са убишвали за кеф? Гледай ти, пък уж "велики" хора...

От останалите... пак те оставам да откриеш колцина са били с различни... да ги кажем отклонения.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: BlackWolf]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано05.08.10 22:30



Не ме карай да ти цитирам още 50тина известни вегетарианци от Уикипедия, при които няма да можеш да се хванеш за каквито и да било отклонения.

Просто е добре да се разходиш до Южна Aмерика. Тук (Europa) няма да ти е комфортно в следващите десетилетия май.





Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.08.10 23:04



В Южна Америка си има племена, които биха го хапнали между другото.



Братовчедка ми като ходи преди 1-2 години на екскурзия по Амазонка, на някои места ги предупреждавали предварително относно ходенето до тоалетна, че няма да спират, щото минават територии на враждебно настроени индианци, които не търпели външни хора.

Редактирано от бeзпътeн на 05.08.10 23:05.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: бeзпътeн]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано05.08.10 23:06




Що, той може и това да намира за нормално...
Впрочем и аз не изключвам културата на този тип хора. Просто не пасва на тази на бялата раса, и това е.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: Moд (вere)]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано05.08.10 23:08



Просто бялата раса отдавна е надраснала тази култура. Може би отпреди поне 10 000 години.



Тема Re: Що е вегетарианец?нови [re: бeзпътeн]  
Автор kambam (татко)
Публикувано05.08.10 23:21



Имали сме и лоши моменти, а дори и днес има войни



Колко струва фанелката? Според мен е забавна пропаганда на вегетарианството. Може да се продава добре.

Редактирано от kambam на 06.08.10 01:26.



Тема Re: Що е вегетарианец? [re: Moд (вere)]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано05.08.10 23:54



А какво да кажем за останалите, които не са вегетарианци? Що ли си мисля, че Айнщайн има доста общо със смъртта на много японци. Платон според гърците е бил "платонаст", Кант ми е противен като цяло.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Що е вегетарианец? [re: Изyмeн]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано06.08.10 00:29



Имах предвид не че всеки ще стане вегетарианец, а че ловуването и пр. не е в традиции ни (с някои изключения). Някъде бях чел реплика на черния Вълк че в уседналите цивилизации със земеделие като основен начин на препитание преобладавали олигархични форми на управление. Само дето точно немалко от европейските страни в момента се водят за страни с най-малко корупция, добра демокрация, най-широка средна класа и пр..

Айнщайн е велика личност - факт. Атомната бомба за жалост е и отчасти негово изобретение, но аз мися че ако не е бил той можеше друг да го изпревари през ВСВ...
За другите не споря - въпрос на вкус, но и те се водят за велики личности допринесли за мисловния и морален напредък нa човечеството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.