Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 12.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вкусна скаранови  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.07.10 20:17



Кебапчета, кюфтета, пържоли и наденици. Пръстите да си оближеш.






Тема Re: Вкусна скаранови [re: huanji]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано13.07.10 20:18



Добре де, бъзикам се.



Много обичам да глася зеленчуци на яки грила(скара с тефлонирана равна плоча). Понеже някои стават сухи, реших да изпробвам вариант първо да ги сваря леко в уреда за варене на пара. Пробвах с гъби и тиквички. Тиквичите нарязах по дължина и ги пуснах в уреда на пара за около 20 минути. Оказа се, че трябва да са почти готови за консумация и само да се запекат леко на грила, колкото да добият аромат.

После залях с млечен сос с чесън и копър, а за апетита изпекох люти чушки и ги залях с чеснова майонеза. Смея да кажа, че подобни експерименти са доста приятни и който е мераклия, може да пробва да сътвори нещо на плоча. Няма да остане разочарован.






Тема Re: Вкусна скаранови [re: huanji]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано13.07.10 23:04



и с гарнитурка от ПКС или зеленчуци, кебапчетата и пържолките са си необходим компонент за всяка една лятна вечер.





Тема Re: Вкусна скаранови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано14.07.10 07:17



А, шегуваш се ?! Ти знаеш ли какви кифтета, наденици и филета от соев и пшеничен протеин има тук, че даже хорта не правят разлиакта във вкуса... Подправките са почти всичко, по хранителност също са почти идентични имитациите.



Тема Re: Вкусна скаранови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.07.10 08:14



Ами то същите ги има и в България...нали в колбасите и каймата месо няма.



Знам бе, ама не гледам с голямо доверие на соевите продукти.




Тема Re: Вкусна скара [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.07.10 08:15








Тема Re: Вкусна скаранови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано14.07.10 15:35



В BG все още няма голяма диверсификация на продуктите от този тип, 99% са от соя, и аз не бих я пипнал (освен био-то). Иначе има от други видове протеин - конопен, пшеничен и др., които не съм чувал да са ГМО или боклук...



Тема Re: Вкусна скаранови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.07.10 08:57



По принцип не гмо соята ме притеснява, а начина по който се обработва и достига до крайният продукт. Не знам какъв е процеса и за пшеничните продукти.



Иначе, доста хора биха ползвали конопа по съвсем друг начин.




Тема Re: Вкусна скаранови [re: huanji]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано15.07.10 10:46



Соята си е идеален продукт, аз лично бих се радвал да се продават повече соеви храни, тъй като сега се смесва предимно с некачествено "месо".

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Вкусна скаранови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано15.07.10 11:05




Имаш предвид соевия изолат - той минава през силна термична обработка както и има разни останали вещества вътре от обработката. Но много соеви храни са от тофу, а не от изолат.



И аз съм за декриминализацията на конопа с високи стойности на ТХК, който има добри терапевтични предимства (бронхиална астма, глаукома, гадене, безапетитие, постоперативни болки, множествена склероза, мускулни спазми, диабет..). Не мога да схвана защо не следваме примера на Холандия, Швейцария, Германия, и дори на Чехия, която от скоро го е направила. В момента едно минимално количество от такъв коноп и си вече престъпник в BG . Същевременно алкохолът, който според СЗО е по-опасен, се продава под път и над път.

Сега се сетих за една петиция - подпсивайте:


Btv:



Facebook:

Редактирано от Moд (вere) на 15.07.10 11:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.