Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 02.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво месо се продава по магазините?!!!нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.06.10 11:46



Това не е месо, а отрова -





Тема Линкът вече се отваря от тук:нови [re: Aмpитa]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.06.10 19:50



Една точка накрая и линкът не може да се отвори. Ето го пак линкът, вече се отваря:





Тема Re: Линкът вече се отваря от тук:нови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано24.06.10 20:43



Преди години в Русия бяха открили човешко по магазините, сега са седнали да се притесняват за соята и химията ...

Емулсията при кренвиршите звучи отвратително.

Редактирано от Kaлoмaин на 24.06.10 20:45.



Тема Re: Линкът вече се отваря от тук: [re: Kaлoмaин]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.06.10 21:12



Отвратително, ама става за ядене. Буболечките са много по-полезни, но пък никой не ги яде.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Линкът вече се отваря от тук:нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.06.10 21:31



Неотдавна в Русия пак

. Но може да се окаже, че човешкото не е толкова вредно колкото тези месища по магазините (като изключим, че чисто психологически е адски гадно и отвратително).

Накарах брат ми да изгледа клипчето, за да знае какво си купува. Казах му, че искам да е информиран, но изборът си е негов. Той каза, че не му пука...Аз нищо не мога данаправя повече, той е достатъчно голям вече, за да решава сам какво да прави с живота си.

За мен е важно колкото се може повече хора да са информирани, от там нататък те си решават...Лошото е, че от това в крайна сметка срада цялото общество...Колкото повече хора са болни, толкова по-зле влияят на нацията и на икономиката ни като цяло...





Тема Re: Линкът вече се отваря от тук:нови [re: Изyмeн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано24.06.10 21:32



Ти си си добре на село, знаеш идеално какво си слагаш в устата. Няма какво да те мислим теб.





Тема Re: Линкът вече се отваря от тук:нови [re: Aмpитa]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано25.06.10 12:18



Колко хора познаваш, които доказано са се разболели от веществата в месото и (соево-)месните продукти?! Ама доказано - не от стрес, не от физическо претоварване или вредни навици, а от месо? Няма смисъл от пропаганда (защото е пропаганда да се поднася само един от поне 2 възможни типа информация). И да, човекът е яко животно - какво ли не му е минало през главата и стомаха и се е приспособил. Както ме подсеща репликата на Изумения - в източна Азия едва ли от добро са взели да ядат буболчеки... Докато чистото месо е полезно и вкусно, както и всяка друга добре приготвена храна в умерени количества, ако човек не се натоварва със самоубеждение да набляга на едно, а да ограничава друго.

П.С.: Абе само на мен ли ми се струва понякога, че мястото на форум "Вегетарианство" е по-удачно да бъде в директория "Религия и мистика"?!

Редактирано от Roxy на 25.06.10 14:25.



Тема Re: Линкът вече се отваря от тук:нови [re: Roxy]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.06.10 17:07



Там ядат буболечки, щото буболечки има. Всъщност буболечките са си доста полезни, ама поради културни особености не са популярни у нас. Скакалците например спокойно могат да заменят месото от други животни.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Линкът вече се отваря от тук:нови [re: Roxy]  
Автор Moд (вere)Модератор (член)
Публикувано25.06.10 19:04




Това с полезността на месото не е баш така, поне за повечето хора. Особено що касае червеното месо, още повече от масовото животновъдство (виж препоръките на диетолозите и на СЗО).
А "натоварването с убеждения" се нарича по-просто ценностна система.



Sorry ако съм те разбрал неправилно.

Редактирано от Moд (вere) на 25.06.10 19:05.



Тема Re: Линкът вече се отваря от тук:нови [re: Изyмeн]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано26.06.10 13:10



Преди много време бях пуснал тук тема за консумацията на насекоми, но никой не пожела да разисква... Скакалците не просто могят да заменят месото от други животни, те са дори с по-добри хранителни качества.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.