Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 28.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не бързай...нови [re: -TOШE-]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано10.04.10 23:01



Аха, така става.






Тема Re: Интелигентните хора знаят какво да правят.нови [re: *Paл*]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.04.10 23:41





Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: Не бързай...нови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.04.10 02:01



Хората се местят - някои глупави селяни отиват у градо успехо да гонят. А някои интелигентни граждани пък, отвратени от градската мизерия, мислят как да се върнат на село, но с ново съзнание.

Така че това е еволюция. Ти си на малко по-ниско стъпало - отроче на селяни, юрнало се към градо. Децата ти, ако има такива, могат да се ориентират и по-правилно, връщайки се към корените.

Редактирано от бeзпътeн на 11.04.10 02:03.



Тема Re: Интелигентните хора знаят какво да правят.нови [re: -TOШE-]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.04.10 02:02



Абе не съм суровояд, нито пък веган, но отчитам, че най-полезната храна е суровата растителна, така че приветствам решението им. И със сигурност подобна диета е напълно достатъчна на човек.



Тема Вътре в наснови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано11.04.10 11:30



Имам една съученичка, която е изумителен човек и върви по собствени си пътища. Още повече че е жена и това я прави безкрайно по-луда. Та тя ходи в Африка, а последно като я видях, разбрах, че е ходила сам-самичка в Индия. Прекосила е цялата страна от Шри Ланка и е стигнала до Непал някъде до към 3500 км, при -10градиса и се отказала.

Защо ти го разказвам това? Попитах я защо е отишла. Тя ми каза, че е отишла да търси духовност. Попитах я дали я е намерила, а тя каза, че след всички трудности, които е преживяла в Индия, стигнала до извода, че всичко е вътре в нас.

Може да отидеш на село или в големия град, или в Индия, или на Луната... Всичко е вътре в нас: хармонията, спокойствието, предизвикателството.

Много мои съученици вече са крайно изморени от работата си, искат тая къщичка на село, искат да се пенсионира. Аз от своя страна не навиждам шума и мръсотията на големия град, но това за мен е предизвикателството, което ме раздвижи и ме държи буден и нащрек. В момента, в който свикана с града и предизвикателството отмине, ще отида на село.

Но винаги ще бъда там, където искам и трябва да бъда. Не ме интересува кой какво казва, каква е модата и прочие. Човек трябва да има стратегия на живот.

___________



Тема Re: Вътре в наснови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.04.10 21:06



Виж сега, тук не става дума за търсене на духовност или преследване на каквито и да било абстрактни призраци (в т.ч. и от рода на гонене на предизвикателства), а за нещо съвсем практично. Човек да се ориентира да прекарва все повече време (до пълно изселване) в среда с чист въздух, чиста храна и вода и много енергия.

Днес например бях из Стара планина, посетих някои страхотни местенца, в т.ч. и най-големият водопад там. Напълно се излекувах в следствие на чистия въздух на иглолистните гори от вируса, който бях пипнал тези дни в града (болеше ме гърлото и избиваше някаква кашлица). Хапнах малко еко-продукция от един приятел-фермер, набрах си и малко коприва от планината, която тези дни ще превърна в страхотна супичка...

Връщането в София на базата на това, което е в Стара планина е като морално падение, деградация, нелепа мутация...





Тема Re: Вътре в наснови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано12.04.10 16:18



Не споря за природата и спокойствието и за това, че оказва благоприятно влияние върху нас. Споря за това, че е лесно да си безупречен, когато всичко е наред и около теб е спокойно.

Един даоски учител разказва, как по време на II-та всетовна война, заради военните действия, на много монаси им с е наложило да избягат от своето усамотение. Оказвайки се в градска среда и насред ужаса на войната, те загубили способност да медитират.

Понякога човек има избор, понякога няма. Ако човек е спокоен, здрав и щастлив само в спокойна и приятна среда... ами това е хубаво, обаче това означава, че никога не трябва да я губи. Другият метод е спокойствието да се създаде вътрешно и да не се влияе чак толкова от външни обстоятелства.

Това е извън конкретния пример за собствениците на ресторанта. Аз хората не ги познавам, нито съм на тяхно място. Всеки сам си решава, а извън това, всеки си има собствена съдба.

___________

Редактирано от mo32 на 12.04.10 16:19.



Тема Re: Вътре в наснови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано13.04.10 11:28



Това "да не се влияем от външна среда" сме го чували, но това сякаш звучи като опит за култивиране на някакъв уж вътрешен "покой", а култивираният покой не е истински покой.

Може би по-правилно е не "да не се влияем от външна среда", а да сме в хармония със средата и да даваме адекватни отговори на нея, без значение каква е тя. Отговорите могат да са най-различни и не можем да ги шаблонизираме в рамките на някакъв изкуствен морал, пози на "духовност", медитативност и т.н.

Какво значи "загубили способност да медитират"? Медитацията не е способност, която се култивира от ума. Това е по-скоро процес, който освобождава тялото/съзнанието от ограниченията на ума. Така че не медитацията не може да бъде способност на ума и следователно не може и да се загуби, тя винаги е налична, във всеки един момент и за всяко едно човешко същество. Не се прави, а се случва.



Тема Re: Интелигентните хора знаят какво да правят.нови [re: Изyмeн]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.04.10 10:58



Какви палавници.



Тема Re: Интелигентните хора знаят какво да правят.нови [re: Изyмeн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (rectal ranger)
Публикувано17.04.10 16:35



защо убиваш охлювите - защото те е яд, че правят групов секс?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.