Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 19.04.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за протеините  
Автор _Bobi_ (непознат )
Публикувано25.02.10 14:25



Здравейте,
аз съм вегетарианец и наскоро слушах, че на вегетарианците не им достига протеин в храната. Ям мляко и яйца, но те дали са достатъчни за набавянето му? Също четах за протеиновите добавки, но те са многа видове.
Искам да Ви попитам, какъв конкретно протейн трябва да взимам (ако въобще е нужно) и в какви количества имайки предвид, че ходя на фитнес през ден. От протеина не търся видими резултати, просто здравословно хранене.

Благодаря предварително!



Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: _Bobi_]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.02.10 16:20



Достатъчни са. Мляко, яйца, соя. Ако ядеш и риба - никакви проблеми нямаш.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: Изyмeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.02.10 16:54



Соята е ГМО.






Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано25.02.10 17:13



ГМО или не - ям я. Иначе ще умра напълно здрава и ще ме е яд.



Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: _Bobi_]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано25.02.10 18:02



Може и веган да си и едва ли ще имаш проблем с белтъчините, дори без никакви животински храни. Бобовите и ядките са равностойни и в някои случаи определено по-богати на протеини и от най-качествените меса. Лошото е че е лесно да се изяде 300 грама чисто месо, но е трудно да се изядат толкова фъстъци или тиквени семки.

Иначе най-лесно и нискокалорично се набавя протеин като се яде извара.

За фитнеса зависи от натоварването, но ако не правиш сериозни силови тренировки може би 50 грама суроватъчен протеин ти е повече от достатъчно. В момента има хилади варианти на протеинови матрици правеи от различни видове протеини , които да се разграждат за различно време, но според мен това са по скоро рекламни трикове и обикновения суроватъчен протеин е достатъчен. Той не е задължителен.
Изварата и обезмасленото кисело и прясно мляко, тофуто и др. са удобни натурални продукти за набавяне на протеин с ниски калории и леки като храни.

Ако си вземаш протеин не си вземай български в никакъв случай. Всичките се правят от македонска и гръцки суроватъчни протеини, които се използват в хранителната индустрия, която струва 10 лева за килограм крайна цена в София от складовете на едро. После нашите велики фирмички, само пълнят в кутията слагат малко аспартам и ароматизатор и качват цената няколко пъти.

Това е един от евтините варианти за американски протеин
http://power-beauty.com/index.php/suplements/whey-protein-extreme.html



Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.02.10 21:10



Значи, с чиста съвест.






Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано25.02.10 21:14



Ха, уцели десятката.

Това е цел максимум.

Редактирано от Kaлoмaин на 25.02.10 21:15.



Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: -TOШE-]  
Автор _Bobi_ (непознат )
Публикувано25.02.10 22:37



Благодаря за изчерпателния отговор!
Само да те питам още нещо, колко процента е протеина в тази добавка? Доколкото разбирам е 23%, ако е така не е ли малко?



Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: _Bobi_]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано26.02.10 07:58



Не е 23%, а 23 грама на доза. Аз лично пиех соев протеин за 10 лева килото - доста добре ми се отрази, но при положение, че ядях и доста яйца и извара, а от време на време и риба.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Въпрос за протеинитенови [re: Изyмeн]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано26.02.10 10:31



Соевият протеин не лош въпреки, че за всички фитнес маняци той е втора стока. Соята реално е много по-богата на протеин от месото и той не е по малко качествен. По принцип има 3 основни вида като качество соев протеин. Най-нискокачествените са си наситина малко кофти, по неусвоими са, може да се образуват газове, някои имат проблеми със храносмилането.

Качествения соев изолат е добро решение, но няма никакви предимства от суроватъчния протеин. Иначе всичките писания срещу соята какви фитоестрогени има и как ще ви пораснат цици или ще ви се ви се объркат хормоните и либидото смятам за неоснователни.

В момента вече правят и грахов протеин, който поне доколкото съм гледал аминокиселинни профил на 1-2 вида е направо неочаквано добър. Явно технологията на производството му е много напреднала. Дано не се използват някакви химии при преработка, които да оставят след това вътре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.