Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано20.02.10 21:25



Тези дни експерти (доколкото разбрах една лекарка, за другите не знам) са дали пресконференция за шоколада.



Признавам, че съм пълен профан на тази тема. Въпреки това винаги съм смятала шоколада за вреден и съм определяла като слабост това, че отвреме на време се поддавам на изкушението (което не се е случвало през последната една година - с изключение на бял шоколад ).

Може и в миналото да съм чела някаква статия или някой да ми е говорил за вредите от шоколада, та за това да съм се настроила толкова негативно, не си спомням...

Но пък тези експерти го изкарват много здравословен (макар и при консумация в доста ограничени количества ).

Може пък и да е ПР акция цялата тази пресконференция, кой знае!

Ето ги материалчетата от пресконференцията -






Тема Re: Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови [re: Aмpитa]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано20.02.10 23:22



аз шоколад не ям.



Тема Re: Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.02.10 00:03



Виждал съм какво ли не, ама знам само няколко човека, дето не обичат шоколад. Аз ям, а ако знаех, че няма да пукна от него - само на шоколад щях да карам.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови [re: Изyмeн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано21.02.10 00:42



Мед с орехи или мед с тахан едва ли са по-малко вкусни от шоколада, а и са напълно естествени и здравословни храни.



Преди няколко месеца в Брюксел си купих голям бял шоколад с цели лешници ... Ако живеех там сигурно щях да се пристрастя към него...През живота си не бях яла толкова невероятно вкусен шоколад. Милката, която я продават у нас под път и над път ряпа да яде...



Тема Re: Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови [re: Aмpитa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.02.10 01:28



Вземи та пробвай марципан, той може да се мери с шоколада.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови [re: Aмpитa]  
Автор lilava (sol )
Публикувано21.02.10 11:37



Можеш да си приготвяш течен шоколад сама - става много по-вкусен от купешкия, ммммммм

А и поне ще знаеш какво има вътре.

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови [re: Изyмeн]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано21.02.10 14:48



не че го мразя, просто не ми е необходимост. Е, когато ме почерпят - не отказвам. Иначе сам много рядко си купувам.



Тема Re: Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано21.02.10 16:31



Количеството прави от едно нещо храна, лекарство или отрова.



Тема Re: Експерти, коментирайте (за или против шоколада)!нови [re: Aмpитa]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано21.02.10 16:36



Всъщност са със съвсем различен вкус. Не биха могли да го заменят. Таханът е точно толкова естествен колкото смачканото какао, а към меда има толкова алергични хора, колкото и към ягоди и ядки (а те не са малко).



Тема Re: Какво е таханът,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано21.02.10 21:38



защото по Сирни заговезни освен слънчогледова, намерих и фъстъчена тахан-халва и също много ми хареса?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.