Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: jiven]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано09.02.10 10:35



А кога се обеззаразяват семената? Като ги държиш в устата известно време преди да ги посадиш дали е достатъчно.



Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: huanji]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано25.03.10 23:12



В отговор на:

Не само пожарите са вредни, торът отделя голямо количество газове, докато огние добре, че да става за торене. Но пък то няма как хем крава, хем и да не прави тор. Горе-долу колкото теглото й за месец произвежда.




Само да вмъкна нещо по темата за тора. Това, че кравите пърдят, че произвеждат тор, който гние и отделя въглероден диоксид и т.н., са чисти спекулации с цел заигравка с т.нар. глобално затопляне. Всичкият тор, който гние, всичко, което кравата изпърдява, е резултат от окисление на въглеродни съединения, които тя е поела от околната среда. Тези съединения са получени от CO2 при фотосинтезата, при което се е отделял кислород, така са се получили тъканите на растението, което кравата яде и по обратен ред веществата се връщат в околната среда, за да бъдат използвани отново за растежа на нови растения.

След като растението е израснало, извличайки въглерода от CO2 и водорода от H2O, включвайки ги в изгрждането на въглеводороди в тъканите си и отделяйки свободен кислород, съвсем естествено е някога тези тъкани отново да се окислят и разградят до неорганични вещества, при което се отделя топлината, получена от слънцето при фотосинтезата и включена в химическите връзки на органичните вещества. Това е естествен кръговрат и няма значение дали растението ще бъде изядено, дали ще изгори в пожар или ще изгние бавно - във всички случаи се отделят обратно CO2, H2O и енергията, които са били използвани при фотосинтезата, необходима за самото изграждане на растението.

CO2 + H2O + енергия = въглеводороди + О2 (фотосинтеза)

въглеводороди (захари, нишестета, целулоза) + О2 = CO2 + H2O + енергия (различни форми на горене - дишане, гниене, пожари)


Така че кравите не са виновни на никого.

Проблемът е, че в миналото тъканите на много растения и животинки не са се окислили напълно, а са се консервирали под формата на въглища, нефт и природен газ и сега ние ги горим интензивно за кратко време. И логичният резултат е повишаване концентрациятана CO2 и на топлината.

Освен това и Слънцето сега е по-активно и цикличността в активността му е също напълно естествена.

_________


БОГ Е ЛЮБОВ

Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: Amitaba]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано25.03.10 23:19



Да добавя само, че в пръднята има и метан (CH4), който пак е въглеводород и пак ще се окисли до CO2 и H2O рано или късно.

_________


БОГ Е ЛЮБОВ

Редактирано от Amitaba на 25.03.10 23:25.



Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано26.03.10 09:26



Мисля, че логиката ти куца. Нали си наясно, че растенията отделят кислород само през светлата част от денонощието. Растенията да не би да имат сензори - кой въглероден диоксид идва от кравите и кой от въглищата? Това е просто опит за хвърляне на прах в очите.

Кравите повишават МЕТАНА! Сравни влиянието на двата газа за създаване на парников ефект.



Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано26.03.10 19:18



Мисля, че твоята логика куца, ако изобщо има такава. Независимо кога растенията фотоСИНТЕЗИРАТ, ВСЯКА растителна тъкан е синтезирана ПРЕДИ да бъде изядена от кравата, която я разгражда ОБРАТНО до по-прости вещества и в крайна сметка CO2 се ВРЪЩА обратно в атмосферата. Виж формулите в синьо и червено.
Затопляния и застудявания е имало и ще има и занапред. А дали ще пострадаме, зависи от нас самите. Не виждам още някой да се е отказал от колата си или от сиренцето в чинията си в името на консервирането на климатичните условия, така че няма какво да разтягаме локуми за парников ефект и пр.
Аз например не ям месо и така способствам за намаляване на кравешките пръдни, макар че не ги смятам за зло. Ти като ги смяташ за зло какво правиш по въпроса?

_________


БОГ Е ЛЮБОВ


Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано27.03.10 00:42



аз пък ям месо и така способствам за намаляване на кравешката популация и оттам на отделените пръдни, които така те тревожат и 'застрашават' екологичното равновесие на планетата. А ако някога /съвсем теоритично/ човечеството деволюира до популация от миролюбиви вегета, то кравите, без естествени врагове ще се размножат, ще опасат тревата, превръщайки планетата ни в пустиня, а и за капак на всичко ще опърдят хоризонта. Така че е добре да има всеядни като мен, които да регулираме числеността им.





Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано27.03.10 00:44



човекът се е захванал с 'кауза пърдута'. Нека си вярва. Поне не пречи.





Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Amitaba (wondeful world)
Публикувано27.03.10 09:49



Първо прочети какво написах за кравшките пръдни. Не ме притесняват, ама изобщо.
Ако кравите се пуснат на свобода, броят им ще намалее драстично за много кратко време и ще е запази малък. Може да говориш за естествени врагове, когато ловиш диви крави от гората или от полето.

_________


БОГ Е ЛЮБОВ


Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано27.03.10 10:52



Ако кравите се пуснат на свобода, броят им ще намалее драстично за много кратко време и ще е запази малък
След като опасат наличната трева, определено ще поизмрат, но вредата вече ще бъде нанесена.
Предполагам ти е известно какво става с популациите от зайци, заселени на острови без хищници.
Или пък как бързо се плодят овцете в Австралия?
единственият вариант е масов отстрел. А това е нехуманно и против твоята природа.





Тема Re: Благодарности и от мен!нови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано27.03.10 12:42



А това, което вземат хората, е ... ами то не е било синтезирано от измрели растения и животни? Или ...? И вече споменах - въпросът е в МЕТАНА.

А що се отнася до кравите - ами не мога да кажа, че постъпвам благородно като теб, понеже ям мляко. Сирене - само козе, но мляко ям. Но това не е достатъчно. Би трябвало да последвам вашият пример и да се опитам да внуша на всички колко е лошо да съществуват живи стада. Няма значение, че науката може да помогне в оползотворяването на метана. В края на краищата нещо добро да е дошло от ГМО - т.е. от опитите на науката да реши някакви си общочовешки проблеми?

Смисълът от разтягането на локуми за ГМО е също толкова малък, колкото и за парниковия ефект. Но да сте спрели случайно?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.