Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 20.09.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: "ЗА ЧИСТА ХРАНА, ЗА ЗДРАВА ЗЕМЯ !..нови [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.01.10 09:21



Седми месец!

Още сънувам че пуша. Страшна работа е това да си трезвеник.



Тема Re: "ЗА ЧИСТА ХРАНА, ЗА ЗДРАВА ЗЕМЯ !..нови [re: Изyмeн]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано31.01.10 09:27



Виж сега, материята не ми е чужда щом пиша отговор по въпроса. Имаше време когато поддържах твоята теория. Аргументите ти са ми ясни. Ще подобрим културите, ще ги направим устойчиви на какво ли не и ще спасим от глад човечеството. Колко благородно. Да ама не. Не е така. Знам обаче, че е безсмислено да спорим.



Тема Re: "ЗА ЧИСТА ХРАНА, ЗА ЗДРАВА ЗЕМЯ !..нови [re: mian]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано31.01.10 10:39



Не знам едно такова дело дали би имало успех. През годините представители на еко-организациите и на партия "Зелените" толкова дела водиха заради застрояването на зони от НАТУРА, а са спечелили твърде незначителна част от тях и то при положение, че се позовават на закони...

Освен това в самата Америка фирмата "Монсанто" е осъждала земеделци, а не те компанията, която ги изнудва...Така че воденето на евентуални дела никак не ме успокоява...



Ако сега приемат промените в Закона, после става много трудно да се направи каквото и да било...Просто трябва да се спре окончателното им приемане, но не просто с протести, а с гражданско неподчинение, което хич не го виждам да се задава на хоризонта...



Тема Re: "ЗА ЧИСТА ХРАНА, ЗА ЗДРАВА ЗЕМЯ !..нови [re: *Paл*]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано31.01.10 18:29



Бравос!





Тема Re: "ЗА ЧИСТА ХРАНА, ЗА ЗДРАВА ЗЕМЯ !..нови [re: Изyмeн]  
Автор jiven ()
Публикувано01.02.10 17:35



дрън-дрън

лично аз пък ще ти кажа, че ям абсолютно непръскани ябълки и даже не са особено червиви :) айде сега ми кажи че не е възможно и че моите ябълки са практически неизползваеми и неядивни това е защото на баща ми тази година не му остана никакво време да се занимава с пръскане :) резултатът беше много екстра, почти същият процент ябълки станаха чудесни, както и друга година.

и също така ще ти кажа, че лично аз познавам много други хора, които използват алтернативни средства за растителна защита :)

ай стига с таз химия бре, не само тя е носител на добра реколта. тревожим се, щот искаме да живеем по-качествено, толкова ли е трудно за проумяване



Тема Re: "ЗА ЧИСТА ХРАНА, ЗА ЗДРАВА ЗЕМЯ !..нови [re: jiven]  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано01.02.10 18:25



Ти гледаш, ама ябълките ти са в двора. Я сега си представи една ябълкова градина докъдето ти стига погледът, гледана от множество хора - някои ползват препарати за растителна защита, други не. Та червеите се въдят там, където има храна в изобилие. Ти ги тровиш, съседът ги храни. Твоите умират, неговите идват при тебе. Затова при отглеждане на каквато и да е култура в големи количества без препарати за растителна защита не може да се мине. Може, ама съм виждал какво става след това. Едните дървета зелени, красиви, другите срещу тях почти без листа (има една такава гадина, хапва си листата на ябълките), Освен това има червеи (дето всъщност са ларви на насекоми, а не истински червеи), разни болести причинени от гъби и т.н. Ако не ми вярваш - мога да ти покажа градината, ще видиш за какво точно става дума и с гаранция ще проумееш защо без препарати засега не може да се мине.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: "ЗА ЧИСТА ХРАНА, ЗА ЗДРАВА ЗЕМЯ !..нови [re: Изyмeн]  
Автор jiven ()
Публикувано01.02.10 21:26



е, нямам наблюдения върху по-мащабното производство. просто беше много краен в предишното си изказване. аз отдавна съм се отказала да разчитам на някой друг да се погрижи за мен - полагам усилия да намеря по-доброто за себе си и за близките си. затова ще ям непръскани ябълки :) и пръскани портокали, щото там вече няма как да контролирам кво се случва, ма ги обичам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.