Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: lilava]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано24.01.10 19:23



Нещата които пиша се базират почти само на изследвания (без това за пчелите - то само е предположение). Трябва да се разровя за точните имена за да не съм голословен.



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: Изyмeн]  
Автор lilava (sol )
Публикувано24.01.10 22:12



Да, чувала съм и аз, доста главоболия са създали пустите агресивни пчели. Това обаче е проблем с интродуциран вид - в случая африканска пчела в Северна Америка (ако не греша). Няма общо с ГМО...
А как генните модификации унищожават пчелите? Какво точно имате предвид?

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.


Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: lilava]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано24.01.10 22:38



Tова имам предвид:

Тук не става дума за пчелите, а за безплодие на мишки, хранени с ГМО-храна, etc.
http://www.youtube.com/watch?v=N_RZsS6xK70
http://www.youtube.com/watch?v=5Clu5bWRdpo



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: Moд (вere)]  
Автор lilava (sol )
Публикувано26.01.10 15:15



Е, не мога да си правя заключения от клипчета в ютуб. Някакъв тип ни обяснява, че ГМО причинява стерилитет и висока смъртност на новородените при плъхове... Е? Аз мога да кажа обратното и да го постна там - ще има същата тежест.
Този пък от второто клипче ни обяснява толкова абсурдни неща за промотора, че не е за вярване



Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: lilava]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано26.01.10 18:04



Тоя тип е автор на световни бестселъри по темата, и ръководител на институт. Ще ти отговоря с точните референции като си взема една негова книжка до няколко дни.



Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: Moд (вere)]  
Автор lilava (sol )
Публикувано26.01.10 20:26



Чудесно!


Глупостите са си глупости, дори когато ги изрича автор на световни бестселъри. Между другото, много благодатна тема за бестселъри е това - хората по природа са лековерни и купуват именно подобна литература като топъл хляб. Та хитър бизнесмен е човекът, преди всичко
Но ще е интересно да разберем какви са му аргументите, наистина...

Science flew man to the moon, religion flew man into the twin towers.

Тема Re: Храната ни съдържа ГМО, а никой не ни информирнови [re: lilava]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано27.01.10 09:54



Междувременно попаднах на коментар на многоуважавания д-р Mercola относно книгите на Jeffrey Smith, и засега ще се задоволя с това.





Тема Играта на печалбатанови [re: Moд (вere)]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано27.01.10 10:49



Когато всичко, което се прави е за пари, то индустрията е страхотно изобретателна. Една машина за пари, при която печелят малцина, а останалите са само консуматори:

1. Хвърлят се милиони за изследвания. Парите не винаги са частни инвестиции, особено, ако касаят проблеми със световния глад.
Проблем: Парите идват от данъкоплатците и се наливат в частни лаборатории.

2. След изследванията, идва производството, дистрибуцията, маркетинга рекламата. По тая верига печелят вестници, телевизии, търговци...
Проблем: Бизнесът е свързан. Хората, които са взели пари за разработка, са същите, които печелят от производството, рекламата, дистрибуцията, продажбата...

3. Започва контра кампания. Хвърлят се средства за организиране, пишат се статии, реклами, филми, книги-бестселъри, лекции, дарения...
Проблем: Търговията се завърта отново, тия които не са съгласни с ГМО, така и не се усещат че наливат пари пак в същата индустрия и същите хора. Моделът вече е отработен с тютюнопушенето.

4. Храната се разделя на евтина и ГМО и на БИО/здравословна и т.н. Това, което допреди няколко години е било обикновена храна, вече е луксозна стока, за която се плаща много повече.
Проблем: тия БИО/здравословни/естествени храни са в ръцете на същите тия хора, които държат и ГМО индустрията.

Сигурен съм, че не се сещам за много детайли. Въпросът е, че машината работи на пълна сила. Независимо от коя страна е човек, дали е ЗА или ПРОТИВ, дали протестира или е научно аргументиран, той неволно защитава интересите на все едни и същи хора, помага за тяхната печалба и прави безплатна реклама.

___________



Тема Re: Играта на печалбатанови [re: mo32]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано27.01.10 11:20



Не всички производители на био-храни са в ръцете на Монсанто и сие. Но от доста време има ГМ-храни, и е малко вероятно да не ядем такива. Напр. съм чувал за ГМ-царевицата още от социалистическо време в България (имам още такава информация някъде)... Най-добрият вариант остава собственото отглеждане и самоснабдяването.

Редактирано от Moд (вere) на 27.01.10 11:24.



Тема Re: Играта на печалбатанови [re: Moд (вere)]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано27.01.10 16:03



Най-добрият вариант остава собственото отглеждане и самоснабдяването.


Това не е вариант. Това означава да се върнем на ниво натурално стопанство и разменна търговия. Не че е лошо, но населението е твърде много за такъв тип екстензивно стопанство.

За съжаление, в момента няма лесни варианти.

(И да ме прощаваш, но повечето вегетарианци са Ентелектуалци, които кравешко лайно не са виждали и помирисвали в живота си. Това в случай, че не искат да използват торовете на същата тая омразна Монсанто.

Бих дал известна сума пари за да видя и да се повеселя, как тия хора се мъчат да си произвеждат сами и се борят с някоя мотика '10 номер'. Не съм злобен, просто отбелязвам как най-често чувам романтични приказки от хора, които и един ден не са бачкали на полето)

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.