Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 14.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема За суровоядството  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано26.12.09 16:15



Забелязах наскоро, че е много по-добре човек да яде само 1 вид плод в едно ядене. Усвояването е много по-ефективно.

Абе тука има ли суровоядци

?

Редактирано от kambam на 26.12.09 16:16.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.12.09 10:09



Не съм суровояд, но гледам да наблягам на суровата храна предимно. Едно от най-хубавите неща на нашата кухня е, че има толкова много разнообразни салати, каквито рядко се срещат в други култури.

Като ям плод, гледам в радиус от половин-един час да не консумирам друг вид плод. Не знам до каква степен това има значение и дали така трябва, но така съм свикнал.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: бeзпътeн]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано28.12.09 12:40



При мен има значение, особено рано сутрин ако смеся плодове и ми става леко тежко. Според мен само един плод е оптимално и стресира в минимална степен организма, което е от ползва ако правиш прочистване примерно - Лидия Ковачева много добре го е измислила, само един плод на ден.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано28.12.09 16:08



Човек не трябва да търси пътя на най-малкото съпротивление и затруднение.

Е ако изям два портокала и 1 банан и една ябълка не знам какво няма да ми усвоя или какви тежки метаболитни продукти ще ми затруднят организма.

Прекаленото хубаво не е на хубаво, нали знаеш, като прекаления светец. Иначе яденето на сурова храна на възможно най-висок процент е абсолютно правилно, но пък тоталното отказване да изяде човек един печен картоф или варени кестени ми се вижда тотално вманиачаване.

Представям си и следната ситуация. Отивам си на гости при мама и тя ми е направила супа от леща и аз отказвам да я ям щото видиш ли съм суровоядец. Тъпо :)



Тема Re: За суровоядствотонови [re: -TOШE-]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано28.12.09 20:56



Вярно е че отстрани изглежда тотално вманиачаване, но от вътре се чуства като най-естественото нещо.

Абе мамо, що не покълна малко и за мен


Или пък - не не ми се яде ябълка, преди малко си взех портокал



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (rectal ranger)
Публикувано28.12.09 21:17



Има, но не съм вманиачен. Суровоядството ми идва не толкова от желанието за суровоядство, а от мързела да готвя. Затова дробя салатите, авокадото, налапвам банана и тва е. Ако някой ми сготви, не отказвам.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано29.12.09 11:59



Да, на мен най-ми е удобно на село - излизам скъсъм си чепка грозде, или пък строша десет ореха и си хапвам



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Изyмeн (Магистър)
Публикувано29.12.09 15:05



Аз съм суровоядец. Ям сурови зеленчуци, пил съм сурови яйца, ял съм и сурови овесени ядки. Освен това съм вареноядец, печеноядец, пърженоядец, задушеноядец, микровълноядец, сушеноядец и т.н.



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (rectal ranger)
Публикувано29.12.09 23:51



Така е най-гот, ама моето "село" е Billa. Вземам салатите и бегом обратно. Това да готвя по час-два ми се струва адски безсмислено. Има смисъл, само ако е за някое гадже





Тема Re: За суровоядствотонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор _broken (непознат )
Публикувано10.01.10 02:40



i men adski mnogo me myrzi da gotvq, za 1 chovek si e bezsmisleno...
a i e po-pravilno/estestveno/

za smesvaneto - po princip po-dobre e da se qdat ne mnogo vidove hrani na 1 qdene, makar che za plodovete ne sym zabelqzala; rqdko si pravq plodovi salati ili pyk naistina qm po 1 plod



Тема Re: За суровоядствотонови [re: _broken]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано15.01.10 11:46



При мен мисля че като смеся много неща вкусовите рецептори се превъзбуждат и да останеш на суровоядство, докато готвиш и гледаш друга храна става трудно. И друго мисля че има връзка - ако си на разделно суровоядство, сърцето става много спокойно.

А за усвояването предположението е че всяко нещо което ядеш съдържало оптималния баланс на ензими/коензими за тяхното разграждане.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано15.01.10 16:54



Абе най-ефективно е когато се взема голямо количество ензими на гладно и те влизат директно в кръвта и правят много интересни неща. Това не става с всички ензими. Прочистващия ефект е е толкова голям , че с най-перфектните подове ядени рззделно 3 пъти на ден без нищо друго е в пъти назад. Може би ефекта от 3 дни пиене на ензими на гладно се равнява на 20 дневно гладуване. Все пак и това не е необходимо да се прави. Може човек да се чисти няколко месеца без да сменя диетата коренно. Нещо интересно се получава с големи дози от някои водорасли пак на гладно. Също е варинт и приема на чист хлорофил плюс няколко вида различни универсални супер антиоксиданти. Има 3-4 варианта на много яко енергизиране и прочистване на организма без тия бабини диветини на Лидия Ковачева и др. Емилова. Ако човек ще се вманиачава има 10 пъти по-добри варианти на прочистване на тялото отколкото да се мисли дали да се яде само един плод, дали е най-перфектното да ядеш плод след салатата, какво да се сложи в салатата.

На всеки 70 годишен може артериите му да станат чисти като на бебе и да се изчистят всички отлагания по стените без да гладува и да променя съществено диетата. За спокойствието на Сърцето не знам. Ако се зомбираш може да си най-големия лузър и да си мислиш , че си страшно щастлив. Ако може да си го внушиш и да се самоизлъжеш може всичко. Нали и мазохоста изпитва удоволствие като го боли :)



Тема Re: За суровоядствотонови [re: -TOШE-]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано15.01.10 17:44



Кажи нещо конкретно да пробвам. Имам зелена енергия в къщи - смес от спирулина и люцерна. Колко да взема, как

?
За спокойствието на сърцето не знам дали съм го забелязал правилно, сигурно има нещо общо с вкусовете и тяхното смесване.
По-скоро човек трябва да внимава да не се самозалъже че е някакъв лузър



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано15.01.10 19:46



Едно време ме бяха оставили цяла лято да паса една коза с козле. Веднъж се бях заблял нещо и козата влезнала в люцерната. Като се поду....оле-мале. После, за да не ме бият и да не пукне козата, баба ме накара да отида да купя лимонада и хлябна сода. Смесихме ги, сложихме на шишето биберон и накарахме козата да го изпие. След това я вардих да видя какво прави, такова уригане и пърдене не бях виждал и от човек. Ама не умря и боя ми се размина, пък и много се смях на 'изчистването на организма на козата'

Внимавай с тая люцерна, тя е за животни, а не за хора.



___________



Тема Re: За суровоядствотонови [re: mo32]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано15.01.10 22:53



Понякога лимонадата не оправя нещата, требе да играе едно приспособление, което се забива в търбуха и се издърпва сърцевината за да остане куха тръбичка през която газовете да излязат.

Е, не винаги върши работа, понякога газовете са омесени с храната и се налага руменотомия.

Как да не стане садист човек...



А кон знаеш ли как пуска газове, лелее.




Тема Re: За суровоядствотонови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано16.01.10 00:10




Ми то излиза по-скоро че люцерната не е за козите

Ама не ядат ли люцерна по принцип, или пръскана ли е била? Иначе аз люцерна не съм пасал от много време



Тема Re: За суровоядствотонови [re: huanji]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано16.01.10 00:12



Горките животни





Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.01.10 00:27



Иначе умира, няма как.






Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано16.01.10 00:29



Не трябва да е прясна, което важи не само за люцерната. Коси се и се оставя да позавехне, след което няма проблем.






Тема Re: Изчистване и кризинови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано17.01.10 12:39



По принцип кризите при изчистванията са нещо реално и логично, ако ти е интересно - тук има малко повече инфо на руски.


Организма явно може да складира част от отровите години наред (в костите, мазнините, ...), освен от диетата колко бързо ще се обнови организма зависи и от възрастта. Общо взето от опита на другите суровоядци излиза че минава от половин до няколко години преди да се почуства истинско подобрение.



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: kambam]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано17.01.10 17:37



Организма явно може да складира част от отровите години наред (в костите, мазнините, ...)

Кои отрови?

Ти си запознат с даоските практики. Във 'Вътрешната усмивка' и "Лечебните звуци" се казва, че основната 'отрова' това е напрежението и емоциите, които повлияват негативно на органите.

Язвата, примерно, може да се получи от голямо напрежение. Същото е и с другите органи.

Ако човек мине на по-лека храна, очевидно е, че ще облекчи органите си. Но ако продължава да живее същия напрегнат живот, би ли могъл да получи добър резултат в дългосрочен план?

Не е никак малко да накараш човек да си смени хранителните навици. Успее ли, значи може да се отърве от всеки друг лош навик. Обаче само промяната на хранителните навици, не е кой знае какво като цяло.

Човек трябва да се научи как да се отнася добре с тялото си, как да не го наранява и отслабва, и най-вече да разбере кои са най-големите "отрови" и да подходи първо към тяхното отстраняване. Храната дори не е в челото, но е нещо, което лесно и сравнително бързо се променя.

Аз съм голям скептик относно всички, които 'лекуват' с храна, чистят си телата и прочие. За мен това е едно добро начало, малка стъпка и нищо повече.

___________



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано18.01.10 13:49



Да отговоря на въпроса ти от по нагоре, за конкретните начини на изчистване. Преди много десетилетия не един и двама учени решили да направят експеримент. Да видят какво става, когато човек приема различни видове изнзими на гладно, в последствие и какво става когато се вкарат с инжекция в кръвообращението. Какво се случвало в действителност. Ензимите влизали чрез стомаха директно в кръвта. С някои ензими всички шлаки фибрин , тромбове налепени по кръвпностните съдове се разтварят и после организма ги изхвърля. Така и най-запушените кръвопностни съдове на някой 70 годишен старец може да станат чисти като на бабе. Това е едното решение за чистене. В нета има информация има и книги по въпроса. Реално ензимите атакуват мъртвите и болни клетки. Действат почти като с изкуствен интелект на много нива. Сега нямам време да съм подробен.

За водораслите. Там е един друг ключ. Зелената енергия може да глътнеш цялата опаковка. Иначе тези аквасорс са голяма мафия - продават неща които ги има в USA на 5-6 понякога и над 10 пъти по евтино много преди да съществуват. Ама Българияна нали е най богат и хиляди майки, някои от които нямат хич пари са готови да дадат 100 лева на 50 грама прахчета, които навън струват 10 долара. Иначе действат да, но цените са безобразни. Най-добрия чистач от водоразлите е хлорелата. АФА има други качества. Люцерната и спирулината са ми последни в класацията. Може да се мине и без тях.

Иначе конкретно за очистването - 10 грама качествена хлорела.
АФА - дози над 5 грама може да лекуват диабет тип 2 и много други неща, макар че става и с по-малки.

Чудя се какво е истинското подобрение при това суровоядстване от половин до няколко години. На някой плешив му пораства косата, късогледия почва да вижда или човек започва да се наспива за 3 часа ако ще да работи 12 часа под анапрежение на работа. Иначе казах има точни методи за чистене на складираните отрови. Основното чистене е на кръвоностните съдове, което трае няколко месеца. За чистенето на смазките във ставите има много методи. За възстановяването на определени деградирали клетки от самия организъм АФА може би може да върши повече работа от няколкоседмични гладувания само на вода.



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано18.01.10 17:19



Съгласен съм с теб за емоциите че са много по-важни.
Исках и аз да го кажа, но ми се стори много дълго за писане :)

Като имаш сремеж за нещо по-добро и хубаво е естествено да осъзнаеш храненето и да го промениш. Това е и част от силата на Вътрешната усмивка, че ти дава порив да променяш всичко. Само с диета и без да променяш други неща сигурно ще има малък ефект.

Като промениш хрането то ще подобри всички органи, което ще подобри настроението и усили положителното начало. Но ако се сблъскаш с криза и не знаеш ще помислиш че си сгрешил нещо и ще се объркаш.

И друго се сетих, вчера си мислих как живата храна всъщност наистина е жива и има чуства и колко силна връзка може да има между дървото/природата и човека. На практика и със всяка хапка чустваш как природата за всичко се е погрижила и няма нужда да мислиш за храна.

Мисля че всяка диета е добре да е дългосрочна. Все пак аз само месец съм на суровоядство, дали ще ми е на сърцето до края на живота не знам.

Виж какво прочетох и ми хареса
-Има няколко главни причини за болестите на човешката плът:пагубните чувства, изкуственият режим на приемане на храната и нейният състав, липсата на близка и далечна цел, лъжливата представа за собствената същност и предназначение...

За отровите:
Примерно авторът е изследвал кръвта си по време на криза и е установил че съдържа антибиотици и разказва че като малък е бил 3 години на антибиотици.
Аз не съм вземал лекарства от много малък, но до съвсем скоро имах няколко амалгамени пломби, веднъж дори глътнах една

След като си ги махнах мисля че имам леко подобрение, само от това.
Другото е въздуха в градовете. Миналото лято като бяхме на море в Бургас, почти всеки ден се събуждах към 4 часа сутринта и не можех да си намеря място, вземах си малко копър и си го слагах до носа за да не усещам неприятният въздух.
Ами хлорираната вода... изобщо списъка с неестествените неща е толкова дълъг, човек по-добре да не мисли на тази тема :)

Малко разпокъсан и дълъг ми е поста, но го писах на няколко пъти



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано18.01.10 19:03



Ех голям си идеалист и аз съм такъв, ама както беше казал царя Прагматизъм, прагматизъм и пак прагматизъм. Не че той го спази това нещо освен ако не отчетем прагматизъма в лъгането.

Ако утре разбереш че със суровоядство ще си удължиш живота с 20 години ще забавиш остаряването с 20%, а някой измисли хапче за 5 лева което рпави това с 50% независимо какво и как ядеш кое от двете ще използваш. Още миналия век понятията естествено и нестествено тотално се размиха. Неестествено е и да разговаряш през мобилния с някой на 500 километра, та нали природата не го е измислила.

Както каза мо и аз се присъединявам, храната е много малка част от цялото. Не бива да и се придава по-голямо значение отколкото има.



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: kambam]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано18.01.10 21:59



Човек трябва да пробва, за да види, кое му понася най-дбре. което му понася, ще се задържи или поне ще си спомня, как е правил нещо, което го е карало да се чувства добре.

Пробване му е майката, че и бащата. Само да не се забравя, че Ум царува, Ум родува и Ум патки паси. В общия случай ги къса от паша.



___________



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: -TOШE-]  
Автор Amitaba (изобилие)
Публикувано19.01.10 20:10



Виж обаче какво казва Мо в постинга точно преди твоя. Има много разум в думите му.

_________


БОГ Е ЛЮБОВ


Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано19.01.10 23:50



Яденето на сурова риба води ли се суровоядство?

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: За суровоядствотонови [re: |]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано20.01.10 10:21



Разбира се, че се води. Всъщност суровоядство не значи вегетарианство или веганство. Реално и яденето на луканка, че дори пиенето на кръв се води суровоядство по дефиниция. Почти всички животни са суровоядци, освен домашните. Според теорията на суровоядството суровите храни са най-заредените с енергия и най-биоактивни. Водят се аскумулатори от първи тип или така беше в комунистическите книжки които съм чел. Сега някой може да е решил да си измисля всякакви други фантасмагории.



Тема Re: Суровоядци от Русиянови [re: kambam]  
Автор kambam (татко)
Публикувано10.04.11 21:33



Снимки преди и сега:



А тук популярният Изюм :)




Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано26.05.11 18:49



на вниманието на всички суровояди в Испания. Опасни краставици:





Тема Re: За суровоядствотонови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор kambam (татко)
Публикувано28.05.11 14:55




Но за несуровоядите такива бактерии са по-опасни, тъй като не са свикнали.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано12.06.11 21:53



айде поздрав от майката природа по този повод:






Тема Re: За суровоядствотонови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор kambam (татко)
Публикувано14.06.11 11:08



Благодаря, природата по разнообразни начини може да задоволи човешките фантазии



Редактирано от kambam на 14.06.11 11:57.



Тема Re: видеонови [re: kambam]  
Автор kambam (татко)
Публикувано13.10.11 16:31




Който не вярва да провери на себе си



Тема Re: видеонови [re: kambam]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано13.10.11 19:43



Мерси.
Интересно е че Габриел Казънс не препоръчва толкова плодове на суровоядците, даже ги минимизира. Истината е по средата и е индивидуална.



Тема Re: видеонови [re: Moд (вere)]  
Автор kambam (татко)
Публикувано14.10.11 10:53



Странно че минимизира плодовете - какво препоръчва, откъде да идват основните калории?
Може и индивидуално да е. Доколкото си спомянм дъщеря ми я захранихме с ябълки и диня. По-късно пък сина ми като го пробвахме на сладки неща - никакъв интерес не проявяваше, почна с домати и марули



Редактирано от kambam на 14.10.11 10:57.



Тема Re: видеонови [re: kambam]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано14.10.11 22:17



Не знам точно (явно има начини), ще си взема обаче негова книга понеже има доста интересни теории, и е доктор по медицина.





Тема Re: видеонови [re: Moд (вere)]  
Автор kambam (татко)
Публикувано15.10.11 20:23



Като я прочетеш, моля те сподели.
Все пак това да си доктор може да попречи да видиш цялата простота в храненето.



Тема Re: видеонови [re: kambam]  
Автор Moд (вere)Модератор (пристрастен)
Публикувано15.10.11 20:57



Дадено.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано18.10.11 10:44



Трябва да ти кажа, че суровото месо не си е работа! Жилаво е много и трябва бая дъвчене.
Виж, кръвта като е прясна е вкусна. Черен дроб като е още топъл - също. После става кофти.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За суровоядствотонови [re: Black Wolf]  
Автор kambam (татко)
Публикувано18.10.11 12:56



Нищо чудно да е вкусно, има също едни дебели бели гъсеници дето ядат пъновете - те били като авокадо.
Лично аз след като изключих суровото мляко и сирене се почуствах много по-добре - може би основно защото вкусовете не са ми превъзбудени вече и уцелвам по-точно това което му трябва на тялото. Но може и просто период да ми е такъв





Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано18.10.11 13:09



Да, гъсениците казват са добри. Медоносните мравки също.

Въобще ако човек е поставен в естествени условия, без изкуствените храни получавани от градинарство, земеделие и пр., се научава да цени всичко, което Природата му предоставя.


И разбира, че само на коприва, лапад и боровинки не може да изкара.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: За суровоядствотонови [re: Black Wolf]  
Автор kambam (татко)
Публикувано23.10.11 11:26



Природата е много щедра към човека - и без да ядеш животни, ще имаш предостатъчно.

Дори на северния полюс може само мляко от тюлени примерно да ядеш





Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.10.11 12:20



Дори на северния полюс може само мляко от тюлени примерно да ядеш

Тая мисъл е в топ 10 на качествените сентенции на Дира за последните пет години. Регистрирай я бързо, докато Киро не ти я откраднал за подпис.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: Kossoman]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано24.10.11 00:51




На кантар! Само млякото трябваше да е от пингвини!

А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: За суровоядствотонови [re: Kossoman]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.10.11 10:39




АЗ, аз я исам за подпис! Това изтепа сичката риба!!!

...

Между другото, вчера научих един даоски принцип (каза ми го човек, който бая години вече се занимава с ци-гун, тай чи чуан и други неща), който да си призная не знаех.

Ако живееш в равнина - може евентуална да караш на треволяк. Ако живееш в планина обаче - тц. Без месо не става.

Разбира се и за равнината става само в тропически и субтропочески ширини. на север - нъцки.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 24.10.11 10:40.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: Black Wolf]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано24.10.11 10:44



Може навсякъде с вегетарианска диета. Развитието на земеделието и световната търговия отдавна го позволяват.



Даоският принцип е остарял и невалиден.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор jiven ()
Публикувано24.10.11 13:11



основната характеристика на даоските принципи е че няма твърди такива.



но оттук-оттам ако се позачете човек, ще се разбере че за ултимативната цел - демек безсмъртието - консумацията на месо не се толерира най-меко казано. Ако е с цел удъжаване на живота с по няколко хиляди години - може обаче.

въобще за даосите много трудно може да се каже нещо категорично, тъй като в тяхното учение ограниченията не са на почит. то и аз мога да твърдя, че даоски принцип и да не се яде месо, което е вярно само отчасти.
на практика в по-голямата си част, в даоистките храмове се яде само постна храна. иначе на миряните не им забраняват нищо.

а и в планините са най-големите хардлайнери, там са карали предимно на гъби.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: jiven]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.10.11 17:32



там са карали предимно на гъби

... и сирене.





Тема Re: За суровоядствотонови [re: Kossoman]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.10.11 10:50



Имаш предвид онова нещо, за което се сещам или?...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: За суровоядствотонови [re: Black Wolf]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.10.11 12:55



Не вярвам, все пак е плънка на салама!



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: За суровоядствотонови [re: Black Wolf]  
Автор Kossoman ()
Публикувано27.10.11 21:19



Сещам се за какво се сещаш. Точно то е.





Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано28.10.11 12:15



Само ако плодът е направен от телешко месо... А суровото телешко си е тотален буустър...



Тема Re: За суровоядствотонови [re: Black Wolf]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано28.10.11 12:26



Трябва да ти кажа, че суровото месо не си е работа! Жилаво е много и трябва бая дъвчене.

Препоръка: В случай, че имаш проблем със зъбите или дъвкателните мускули Яж телешко а не кравешко. Месото на половин годишно теле буквално се топи в устата... Но ако нямаш избор смилай го на кайма и проблема с жилите изчезва ако ще месото да е от пенсиониран бик...

Черен дроб като е още топъл - също. После става кофти Тънки резенчета плюс сушене и си имаш деликатес и за после...



Тема Re: За суровоядствотонови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано28.10.11 14:43



ммм, теленце или прасенце сукалче. Наслада за сетивата и храносмилателната ми система.





Тема Re: За суровоядствотонови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор kambam (татко)
Публикувано28.10.11 20:17



Като махнах всички бустери,подсладители подсолители и всякакви измами разбрах реалното положение на моя организъм и направо ми се е доплака

Най-добрият стимулант, който знам, е глада

Редактирано от kambam на 28.10.11 20:19.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано29.10.11 00:34



Най-добрият стимулант, който знам, е глада
Олеле още един анорексик... още един човек е загубен за човечеството... Приеми моите съболезнования...



Тема Re: За суровоядствотонови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор kambam (татко)
Публикувано29.10.11 20:19



Не съм анорексик, не съм броял но често на ден изяждам 4 кг плодове. Нека човечеството не се разстройва

- още ме има
Просто ям когато съм гладен.
Това е голям ключ за мен. Половин година на суровоядството чуствах умора и слабост по някое време през деня и все си мислех че не ми достига нещо и включвах орехи, бадеми, дори мляко/сирене. Оказа се че слабостта ми идва от отровите които организма ми изкарва докато съм на плодове и най-добре ми се отразяваше да си почивам вместо да включвам 'силни' храни. По някое време организма се поизчисти/нагласи и засега спокойно си живея на плодове. Няколко часа да не ям нищо и имам чуството че и дървесина мога да ям
Другият ключ вече го писах, това е че яденето разделно увеличава усвояването и така се наяждаш с по-малко.

Изобщо не вярвах че човек е плодояден, но при мен добре се получава. Издържливостта също ми се увеличи много.
Липсват само емоциите, които носи готвената храна, но какво пък тях може и от другаде да ги вземеш.

Редактирано от kambam на 29.10.11 20:22.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано29.10.11 20:57



Брей, човече, ти си направил крачката, която аз още не съм... Браво, поздравления.

Ще взема и аз да експериментирам със себе си, без това съм пълен с енергия, така че надали ше пукна скоро от глад, анорексия, анемия или т.н.

Ще експериментирам и кой знае, може и скоро да е.

И надявам се нямаш против да те питам за съвет. Ако не се сещаш, аз съм "безпътен", познаваме се лично



Тема ооххх.....нови [re: kambam]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано29.10.11 23:36



ммуайкооооууу...



А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.

Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано30.10.11 01:43



Анорексията е болестно състояние. Никой анорексик не е в състояние да осъзнае че е такъв. Яростно отстояват идеята, че живеят здравословно...

Имах един познат, баща на няккогашно гадже с който буквално сякаш сте ходили при един лектор... И на него така му беше олекнало и се опитваше да ме просвети колко би ми било добре да ръпам плодове и колко неагресивен щял съм да стана и колко хубаво било... Е и той ядеше плодове уж с килограмите... После нещо се обърка. Явно модернизира методиката си на обезсилване... Умря пред лекарски кабинет... от ГЛАД. Просто не исках да повярвам, че е изкукал чак до такава степен ама на... факт. Анорексията си е коварна болест, която те кара да се самоубиеш по възможно най гротескния начин.

Иначе това от което си се "освобождавал" половин година е от всичко което мижавата плодова диета не е била способна да поддържа като енергиен ресурс и градивен материал... Просто си убил по-силната част от себе си...

За разделното хранене... Уви топлата вода в тая тематика е открита преди хилядолетия... Иначе принципът е, че когато погълнеш нещо организмът отделя необходимите субстанции за смилането му. Ако вземеш още нещо организмът отделя необходимите субстанции и за неговото абсорбиране. Колкото са повече задействаните сензори, толкова повече са отделяните вещества. Често те влизат в реакцуя една спрямо друга и се неутрализират, което води до несмилане на част от храната. Когато действа само една комбинация усвояването е змачително по-бързо и по-пълно.... Добро е ако ядеш само едно нещо, или ако разполагаш с всичкото време на света за да гълташ разделно... В повечето случаи спестеното време е с предимство...
И не става дума само за плодове принципно... дори изискванията за жълта и червена ябълка са различни...



Тема Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор kambam (татко)
Публикувано30.10.11 09:33



Здравей безпътен, сещам се разбира се


При мен така се получи, че миналата зима се разболявах 3 пъти, като третия път вдигнах над 39 градуса и после 1 месец имах сополи. Реших повече да не се разболявам, а суровоядството най-много ми помага. Ако не те мъчи нещо и организма ти е чист ( това може да провериш като погладуваш 2-3 дена) значи при теб се получава автоматично и няма нужда да внасяш корекции.

Тази книга е хубава:

Това е страницата на автора

Мисля че пренастройката на организма да работи основно на плодове отнема много време и усилия, може би години, и всяка рязка промяна напред или назад може да донесе големи проблеми. Съмнявам се че ти можеш да изпаднеш във фанатизъм, но все пак да предупредя



Тема Re: За суровоядствотонови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор kambam (татко)
Публикувано30.10.11 10:08



Много съжелявам за човека

По-други причини много хора също завършват тъжно пред лекарския кабинет, иска ми се това да се промени в бъдеще.

Може и прав да си, все пак желанието ми е да съм здрав и жизнен, а не да ям плодове - няма как да сбъркам и променям каквото се наложи. А и жена ми е доста заземен човек и подобно на теб добре и точно критикува



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.10.11 10:11



Може би рязката промяна наистина изглежда непрепоръчителна. Но пък може по-плавно да се премине или пък като междинен вариант да се пробва от мен нещо като редуване - да кажем един-два дена си хапвам нормално и други дни пък съм на плодове, ядки и вода, как точно ще ги редувам и в каква пропорция - и там трябва да се минава плавно и без крайности. Така или иначе един ден в седмицата поне на плодове и вода не изглежда ЧАК толкова опасно, но аз и това не съм правил



Едва ли организмът ми е съвсем чист и нелишен от мръсотии, предвид, че си угаждам с какви ли не изкуствени храни и напитки, напр. тортички, газирани напитки, посещавам и ресторанти, където не знам с какви продукти готвят... Стомахът ми е доста чувствителен всъщност. Глад не съм пробвал да е повече от един ден и е било отдавна, та не помня. Но често ми се получава при малко по-продължително гладуване да ми излизат киселини, при по-продължително (да речем ден два примерно) не знам какво може да излезе. Киселини ми излизат и от дори добре приготвени супи примерно, явно ми е чувствителен към подправки или разни други вещества, които не са естествени за организма, но се вкарват в продуктите.

Във фанатизъм няма да изпадна, но ми е интересен експериментът до каква степен човек може да залага на суровоядство и основно на плодове. Ти си доста интересен пример. Бих искал да се видим на живо и да ми обясниш повече по въпроса.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор kambam (татко)
Публикувано30.10.11 12:00



Цялата идея е да дадеш възможност на тялото да се изчиства периодически и да не се натрупват прекалено много неестествени неща, за да не се налага да се разболяваш. Докато се изчиства тялото кръвта се променя и това може да нанесе вреди на органите и мозъка, в най-крайния случай ако гладуваш дълго и не си добре подготвен ще умреш от собствените си отрови а не от недостиг на хранителни вещества. Затова колкото по-замърсен е организма толкова по-бавно трябва да се променяш. Може да се изчистваш по много различни начини, които не променят храната - все пак мисля че не случайно по дърветата не растат хамбургери

и ако искаш да разбереш природата рано или късно ще ти стане интересно да видиш какво е имала предвид

В момента аз самия не съм убеден доколко плодовете могат да са основна храна и не мога да те посъветвам директно нещо. Дори на близки и роднини нищо не препоръчвам. Може би след 1-2 години ще ми е по-ясно. Преди да започна тежах 78 кг, сега съм 69. Няколко килограма от тях са вода, която е стояла заради солта, но все пак изглеждам по-слаб а аз и преди си бях шушулка , най много да те откажа от суровоядството
От положителните неща, основно кожата ми стана по-чиста, намаляха ми тъмните петна около очите и зъбите ми се стабилизираха (бяха тръгнали доста на зле), през ноща преди имах постоянно запушен нос и се въртях от едната на другата страна да се отпушва, сега е намалял и дори съм имал сутрини да се събудя с изцяло отпушен нос

Ааа да, все пак да се видим на някоя среща вегетарианска? Сега съм извън София, но до няколко седмици пак съм налиния

Редактирано от kambam на 30.10.11 12:12.



Тема Re: Ябълкинови [re: kambam]  
Автор kambam (татко)
Публикувано11.12.11 10:09



Онзи ден бях много гладен и гледам една ябълка по пътя, пред блока. Как се изненадах като отхапах, твърда сочна и сладка! Първокласен плод - навън беше -5,6 и нашите ябълки в двора отдавна се бяха размекнали и вече за нищо не стават, а тези по магазините почват да миришат на мухъл.
Замислям да си посадя такава ябълка в двора, знаете ли нещо по въпроса, кои издържат на най-големките студове?



Тема Re: Ябълкинови [re: kambam]  
Автор huanji ()
Публикувано11.12.11 16:06



Отиди високо в Балкана и вземи калеми от ябъли които видиш, че са запазени в студа.





Тема Re:Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано11.12.11 17:49



Хубава тема сте захванали.

Аз бих ти препоръчала да се обърнеш към хомеопат за изчистване на токсини и разни неща, които иначе трудно се чистят. След такова чистене, можеш да си направиш едно кратко и щадящо гладуване, ако толкова искаш, и ще ти е по-лесно, защото камбам е прав, проблема за организма ти идва основно от изхвърлянето на собствените ти токсини.


Иди на добър хомеопат (при тях се тъlпят маси хора...няма да видиш някой да е недоволен, абе признаците, че някой е положително популярен и търсен).

Не знам къде живееш, бих могла да ти дам имена и телефони за София, Белгия и Холандия, както и за УК. Бих ти препоръчала само хора, с които съм се пробвала и познавам добре. Иначе препоръката не тежи.


СЪвета ми е добронамерен и проверен. И аз мисля да си спретна нешо такова, обаче ще съм внимателна, защото в последните месеци нещо се чувствам изто'ена и лишена от енергия. Това често се случва в зимните месеци, особено ако не виждаш много слънце, някои го наричат зимна депресия, но може да има и други корени, ти си се познаваш най-добре.


Гладуването никак не е лесно, не се заблуждавай....използвай всяка помощ и добри съвети. Ако не го направиш по правилния начин, ще се чувстваш по-зле от преди, а не по-добре, и на практика ще си навредиш, вместо да си помогнеш.


Започва се много, много постепеnно. Ако го правиш за пръв път, реално изгладувай едно пълно гладуване за не повече от 1-2 дни. Така ще провериш организма си и реакциите му. После захранването следва да бъде поне толкова дълго, колкото и подготовката за реалното пълно гладуване. Което значи, че ако имаш 1-2 дни пълно гладуване, следва да имаш поне 2 седмици подготовка (последователно намаляване и отпадане на различни групи храни) и послед след реалното пълно гладуване, още 2 седмици поне захранване (последователно вклчване в обратен ред на различните групи храни).



Тема Re:Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано11.12.11 17:53



Не се шегувай с гладуването. Неграмотни съвети може да те вкарат в гроба. Много е сериозно, и не се хвърляй на какво да е. Подготви се добре, и физически, и психически, и най-важното, осигури си помощ от хора, които са компетентни.

Да не те караме с линейка по нощните часове и да ти броим пулса дали сме те изпуснале :))) даже не е шега!

Внимавай с тея неща, те нe са за хора със слаби нерви!



Тема Re:Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано11.12.11 18:11



---

Като махнах всички бустери,подсладители подсолители и всякакви измами разбрах реалното положение на моя организъм и направо ми се е доплака

----


С това съм напълно съгласна.


В къщи може би не маниакално, но почти сме изклчили сол и химия, или понe четеме внимателно етикетите :)))


Подкрепям наблчденията ти относно съвременните сладки отрови, с които ни тъпчат.


В момента взимам хомеопатични лекарства, частично за изхвърляне на токсини, и нощес лежах с tемпература и реакции. Процеса на изхвърляне на токсини е ужасен, често минаваш през мускулни болки, температури, ниско или високо кръвно, температура, главоболие, стомашни неразположения, подут корем или даже безсъзнание.....забравих повръщане, разхлабване на червата, диария....



Тема Re: Ябълкинови [re: huanji]  
Автор kambam (татко)
Публикувано11.12.11 23:33



Ееех, че пътешестие замисли


Студ, мраз, виелица, а аз вървя през преспите една единствена семка да намеря...
Ще има да разказвам после на внуците



Тема Re:Re: За суровоядствотонови [re: !Roxana!]  
Автор kambam (татко)
Публикувано12.12.11 00:04



Но е трудно да купуваш нещо и да избягваш солта - дори в хляба слагат сол.



Тема Re: Ябълкинови [re: kambam]  
Автор huanji ()
Публикувано12.12.11 21:06



Калема не е семка и не се взима през зимата.



А аз собственоръчно съм събирал ябълки из под снега, които не се развалиха после и не бяха замръзнали.



Тема Re: Ябълкинови [re: huanji]  
Автор kambam (татко)
Публикувано12.12.11 22:17



Знам аз

, веднъж дори чупих калеми от една череша с къси дръжки, но като цяло недомислица ми се струва и затова го промених така

А ти от Балкана ли си брал ябълки под снега ?

Редактирано от kambam на 12.12.11 23:20.



Тема Re:Re:Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано14.12.11 00:48



Солта е необходима в минимални количества.


Не ми пречи, ако слагат сол в продуктите, стига да не е над нормални нива, а нормално ниво на сол в продукт се счита под 2% от съдържанието.

Обаче, особено в Бълхария, си бацат сол както си искат, и никой не ги контролира.


В УК за ДВЕ ГОДИНИ не съм видяла нито един случай да има превишено съдържание на сол.


Освен това, и стандартите работят по-добре ( е не идеално, но със сигурност по-добре) от БълХария.

Ако изобщо се лишиш от сол, ще си докараш сърдечни проблеми, проблеми с кръвното, обмяна на веществата, както и общо за здравето.


Солта е вредна само в големи количества, но в малки и добре дозирани количества е животоспасяваща. Спомни си как дават на овцете и кравите да ближат сол, защото иначе ще умрат.


Просто в БълХария я нямат за нищо, и я слагат като пълнеж, което е направо престъпно отношение, и хората са наплашени.


За много други неща, хората в България са направо дезинформирани или лъгани, или направо неграмотни, оттам идва големата обърквация.


Сол обаче требе да ядеш, просто не може да ядеш само сол. Щипка на една тенджера от 10 литра е едно, и е съвсем друго да намааш две кила сол вътре. Има разлика, ще се съгласиш.



Тема Re:Re:Re: За суровоядствотонови [re: !Roxana!]  
Автор kambam (татко)
Публикувано14.12.11 09:47



Ний в туршията сложихме 400 грама сол на 10 литра

Според мен основният недостатък е че те подвежда да ядеш нещо което не бих ял иначе. Колкото по-малко по-добре .
Аз лично не ям сол - всичко необходимо е дала природата в продуктите си, човек няма нужда да се тревожи за тези неща.
Дори да е необходима, като отида на морето искам не искам ще се запася за цяла година
Случва се да хапна от време на време де, както казваш важна е цялостната картина.

Редактирано от kambam на 14.12.11 09:48.



Тема Re:Re:Re:Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано14.12.11 18:48



И да не забравиш, че сол е така наречената натриева сол. Има доста соли, които са нужни на човека, не е само натриевата.

Като се каже необходими соли и минерали, това е цел списък, а по некаква супер неграмотна причина хората в БълХария го разбират просто сол.


Туршия, отивам да си отворя един буркан, аз намерих тука арабския магазин и си купувам оттам полска туршия. Хак им е на българите, че загубиха огромния руски пазар на СИВ и сега поляците завзеха цела Европа, редовно им виждам тировете да карат консерви по цела Европа.


Ся нали, който вдигал революция навреме.....получиха бонус от Европата....да влезнат в Шенген...а който си трайкал под съветска власт...загубил оборота на СИВ....ахахахааааааа...:))))


Докато си трайкате, мишелофци, е те така шсе давите у кофата......за една туrшия гъза шси продадете, и нема и да погледнете съдържанието на сол :)))) ахахаахахаааа...трайкайте си, трайкайте си....ахахаааааааааааааааааа...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.