Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:44 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано30.10.11 01:43



Анорексията е болестно състояние. Никой анорексик не е в състояние да осъзнае че е такъв. Яростно отстояват идеята, че живеят здравословно...

Имах един познат, баща на няккогашно гадже с който буквално сякаш сте ходили при един лектор... И на него така му беше олекнало и се опитваше да ме просвети колко би ми било добре да ръпам плодове и колко неагресивен щял съм да стана и колко хубаво било... Е и той ядеше плодове уж с килограмите... После нещо се обърка. Явно модернизира методиката си на обезсилване... Умря пред лекарски кабинет... от ГЛАД. Просто не исках да повярвам, че е изкукал чак до такава степен ама на... факт. Анорексията си е коварна болест, която те кара да се самоубиеш по възможно най гротескния начин.

Иначе това от което си се "освобождавал" половин година е от всичко което мижавата плодова диета не е била способна да поддържа като енергиен ресурс и градивен материал... Просто си убил по-силната част от себе си...

За разделното хранене... Уви топлата вода в тая тематика е открита преди хилядолетия... Иначе принципът е, че когато погълнеш нещо организмът отделя необходимите субстанции за смилането му. Ако вземеш още нещо организмът отделя необходимите субстанции и за неговото абсорбиране. Колкото са повече задействаните сензори, толкова повече са отделяните вещества. Често те влизат в реакцуя една спрямо друга и се неутрализират, което води до несмилане на част от храната. Когато действа само една комбинация усвояването е змачително по-бързо и по-пълно.... Добро е ако ядеш само едно нещо, или ако разполагаш с всичкото време на света за да гълташ разделно... В повечето случаи спестеното време е с предимство...
И не става дума само за плодове принципно... дори изискванията за жълта и червена ябълка са различни...



Тема Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор kambam (татко)
Публикувано30.10.11 09:33



Здравей безпътен, сещам се разбира се


При мен така се получи, че миналата зима се разболявах 3 пъти, като третия път вдигнах над 39 градуса и после 1 месец имах сополи. Реших повече да не се разболявам, а суровоядството най-много ми помага. Ако не те мъчи нещо и организма ти е чист ( това може да провериш като погладуваш 2-3 дена) значи при теб се получава автоматично и няма нужда да внасяш корекции.

Тази книга е хубава:

Това е страницата на автора

Мисля че пренастройката на организма да работи основно на плодове отнема много време и усилия, може би години, и всяка рязка промяна напред или назад може да донесе големи проблеми. Съмнявам се че ти можеш да изпаднеш във фанатизъм, но все пак да предупредя



Тема Re: За суровоядствотонови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор kambam (татко)
Публикувано30.10.11 10:08



Много съжелявам за човека

По-други причини много хора също завършват тъжно пред лекарския кабинет, иска ми се това да се промени в бъдеще.

Може и прав да си, все пак желанието ми е да съм здрав и жизнен, а не да ям плодове - няма как да сбъркам и променям каквото се наложи. А и жена ми е доста заземен човек и подобно на теб добре и точно критикува



Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано30.10.11 10:11



Може би рязката промяна наистина изглежда непрепоръчителна. Но пък може по-плавно да се премине или пък като междинен вариант да се пробва от мен нещо като редуване - да кажем един-два дена си хапвам нормално и други дни пък съм на плодове, ядки и вода, как точно ще ги редувам и в каква пропорция - и там трябва да се минава плавно и без крайности. Така или иначе един ден в седмицата поне на плодове и вода не изглежда ЧАК толкова опасно, но аз и това не съм правил



Едва ли организмът ми е съвсем чист и нелишен от мръсотии, предвид, че си угаждам с какви ли не изкуствени храни и напитки, напр. тортички, газирани напитки, посещавам и ресторанти, където не знам с какви продукти готвят... Стомахът ми е доста чувствителен всъщност. Глад не съм пробвал да е повече от един ден и е било отдавна, та не помня. Но често ми се получава при малко по-продължително гладуване да ми излизат киселини, при по-продължително (да речем ден два примерно) не знам какво може да излезе. Киселини ми излизат и от дори добре приготвени супи примерно, явно ми е чувствителен към подправки или разни други вещества, които не са естествени за организма, но се вкарват в продуктите.

Във фанатизъм няма да изпадна, но ми е интересен експериментът до каква степен човек може да залага на суровоядство и основно на плодове. Ти си доста интересен пример. Бих искал да се видим на живо и да ми обясниш повече по въпроса.



Тема Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор kambam (татко)
Публикувано30.10.11 12:00



Цялата идея е да дадеш възможност на тялото да се изчиства периодически и да не се натрупват прекалено много неестествени неща, за да не се налага да се разболяваш. Докато се изчиства тялото кръвта се променя и това може да нанесе вреди на органите и мозъка, в най-крайния случай ако гладуваш дълго и не си добре подготвен ще умреш от собствените си отрови а не от недостиг на хранителни вещества. Затова колкото по-замърсен е организма толкова по-бавно трябва да се променяш. Може да се изчистваш по много различни начини, които не променят храната - все пак мисля че не случайно по дърветата не растат хамбургери

и ако искаш да разбереш природата рано или късно ще ти стане интересно да видиш какво е имала предвид

В момента аз самия не съм убеден доколко плодовете могат да са основна храна и не мога да те посъветвам директно нещо. Дори на близки и роднини нищо не препоръчвам. Може би след 1-2 години ще ми е по-ясно. Преди да започна тежах 78 кг, сега съм 69. Няколко килограма от тях са вода, която е стояла заради солта, но все пак изглеждам по-слаб а аз и преди си бях шушулка , най много да те откажа от суровоядството
От положителните неща, основно кожата ми стана по-чиста, намаляха ми тъмните петна около очите и зъбите ми се стабилизираха (бяха тръгнали доста на зле), през ноща преди имах постоянно запушен нос и се въртях от едната на другата страна да се отпушва, сега е намалял и дори съм имал сутрини да се събудя с изцяло отпушен нос

Ааа да, все пак да се видим на някоя среща вегетарианска? Сега съм извън София, но до няколко седмици пак съм налиния

Редактирано от kambam на 30.10.11 12:12.



Тема Re: Ябълкинови [re: kambam]  
Автор kambam (татко)
Публикувано11.12.11 10:09



Онзи ден бях много гладен и гледам една ябълка по пътя, пред блока. Как се изненадах като отхапах, твърда сочна и сладка! Първокласен плод - навън беше -5,6 и нашите ябълки в двора отдавна се бяха размекнали и вече за нищо не стават, а тези по магазините почват да миришат на мухъл.
Замислям да си посадя такава ябълка в двора, знаете ли нещо по въпроса, кои издържат на най-големките студове?



Тема Re: Ябълкинови [re: kambam]  
Автор huanji ()
Публикувано11.12.11 16:06



Отиди високо в Балкана и вземи калеми от ябъли които видиш, че са запазени в студа.





Тема Re:Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано11.12.11 17:49



Хубава тема сте захванали.

Аз бих ти препоръчала да се обърнеш към хомеопат за изчистване на токсини и разни неща, които иначе трудно се чистят. След такова чистене, можеш да си направиш едно кратко и щадящо гладуване, ако толкова искаш, и ще ти е по-лесно, защото камбам е прав, проблема за организма ти идва основно от изхвърлянето на собствените ти токсини.


Иди на добър хомеопат (при тях се тъlпят маси хора...няма да видиш някой да е недоволен, абе признаците, че някой е положително популярен и търсен).

Не знам къде живееш, бих могла да ти дам имена и телефони за София, Белгия и Холандия, както и за УК. Бих ти препоръчала само хора, с които съм се пробвала и познавам добре. Иначе препоръката не тежи.


СЪвета ми е добронамерен и проверен. И аз мисля да си спретна нешо такова, обаче ще съм внимателна, защото в последните месеци нещо се чувствам изто'ена и лишена от енергия. Това често се случва в зимните месеци, особено ако не виждаш много слънце, някои го наричат зимна депресия, но може да има и други корени, ти си се познаваш най-добре.


Гладуването никак не е лесно, не се заблуждавай....използвай всяка помощ и добри съвети. Ако не го направиш по правилния начин, ще се чувстваш по-зле от преди, а не по-добре, и на практика ще си навредиш, вместо да си помогнеш.


Започва се много, много постепеnно. Ако го правиш за пръв път, реално изгладувай едно пълно гладуване за не повече от 1-2 дни. Така ще провериш организма си и реакциите му. После захранването следва да бъде поне толкова дълго, колкото и подготовката за реалното пълно гладуване. Което значи, че ако имаш 1-2 дни пълно гладуване, следва да имаш поне 2 седмици подготовка (последователно намаляване и отпадане на различни групи храни) и послед след реалното пълно гладуване, още 2 седмици поне захранване (последователно вклчване в обратен ред на различните групи храни).



Тема Re:Re: За суровоядствотонови [re: бeз ycилиe]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано11.12.11 17:53



Не се шегувай с гладуването. Неграмотни съвети може да те вкарат в гроба. Много е сериозно, и не се хвърляй на какво да е. Подготви се добре, и физически, и психически, и най-важното, осигури си помощ от хора, които са компетентни.

Да не те караме с линейка по нощните часове и да ти броим пулса дали сме те изпуснале :))) даже не е шега!

Внимавай с тея неща, те нe са за хора със слаби нерви!



Тема Re:Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор !Roxana! (непознат )
Публикувано11.12.11 18:11



---

Като махнах всички бустери,подсладители подсолители и всякакви измами разбрах реалното положение на моя организъм и направо ми се е доплака

----


С това съм напълно съгласна.


В къщи може би не маниакално, но почти сме изклчили сол и химия, или понe четеме внимателно етикетите :)))


Подкрепям наблчденията ти относно съвременните сладки отрови, с които ни тъпчат.


В момента взимам хомеопатични лекарства, частично за изхвърляне на токсини, и нощес лежах с tемпература и реакции. Процеса на изхвърляне на токсини е ужасен, често минаваш през мускулни болки, температури, ниско или високо кръвно, температура, главоболие, стомашни неразположения, подут корем или даже безсъзнание.....забравих повръщане, разхлабване на червата, диария....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.