Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:37 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Изчистване и кризинови [re: kambam]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано17.01.10 17:37



Организма явно може да складира част от отровите години наред (в костите, мазнините, ...)

Кои отрови?

Ти си запознат с даоските практики. Във 'Вътрешната усмивка' и "Лечебните звуци" се казва, че основната 'отрова' това е напрежението и емоциите, които повлияват негативно на органите.

Язвата, примерно, може да се получи от голямо напрежение. Същото е и с другите органи.

Ако човек мине на по-лека храна, очевидно е, че ще облекчи органите си. Но ако продължава да живее същия напрегнат живот, би ли могъл да получи добър резултат в дългосрочен план?

Не е никак малко да накараш човек да си смени хранителните навици. Успее ли, значи може да се отърве от всеки друг лош навик. Обаче само промяната на хранителните навици, не е кой знае какво като цяло.

Човек трябва да се научи как да се отнася добре с тялото си, как да не го наранява и отслабва, и най-вече да разбере кои са най-големите "отрови" и да подходи първо към тяхното отстраняване. Храната дори не е в челото, но е нещо, което лесно и сравнително бързо се променя.

Аз съм голям скептик относно всички, които 'лекуват' с храна, чистят си телата и прочие. За мен това е едно добро начало, малка стъпка и нищо повече.

___________



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано18.01.10 13:49



Да отговоря на въпроса ти от по нагоре, за конкретните начини на изчистване. Преди много десетилетия не един и двама учени решили да направят експеримент. Да видят какво става, когато човек приема различни видове изнзими на гладно, в последствие и какво става когато се вкарат с инжекция в кръвообращението. Какво се случвало в действителност. Ензимите влизали чрез стомаха директно в кръвта. С някои ензими всички шлаки фибрин , тромбове налепени по кръвпностните съдове се разтварят и после организма ги изхвърля. Така и най-запушените кръвопностни съдове на някой 70 годишен старец може да станат чисти като на бабе. Това е едното решение за чистене. В нета има информация има и книги по въпроса. Реално ензимите атакуват мъртвите и болни клетки. Действат почти като с изкуствен интелект на много нива. Сега нямам време да съм подробен.

За водораслите. Там е един друг ключ. Зелената енергия може да глътнеш цялата опаковка. Иначе тези аквасорс са голяма мафия - продават неща които ги има в USA на 5-6 понякога и над 10 пъти по евтино много преди да съществуват. Ама Българияна нали е най богат и хиляди майки, някои от които нямат хич пари са готови да дадат 100 лева на 50 грама прахчета, които навън струват 10 долара. Иначе действат да, но цените са безобразни. Най-добрия чистач от водоразлите е хлорелата. АФА има други качества. Люцерната и спирулината са ми последни в класацията. Може да се мине и без тях.

Иначе конкретно за очистването - 10 грама качествена хлорела.
АФА - дози над 5 грама може да лекуват диабет тип 2 и много други неща, макар че става и с по-малки.

Чудя се какво е истинското подобрение при това суровоядстване от половин до няколко години. На някой плешив му пораства косата, късогледия почва да вижда или човек започва да се наспива за 3 часа ако ще да работи 12 часа под анапрежение на работа. Иначе казах има точни методи за чистене на складираните отрови. Основното чистене е на кръвоностните съдове, което трае няколко месеца. За чистенето на смазките във ставите има много методи. За възстановяването на определени деградирали клетки от самия организъм АФА може би може да върши повече работа от няколкоседмични гладувания само на вода.



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано18.01.10 17:19



Съгласен съм с теб за емоциите че са много по-важни.
Исках и аз да го кажа, но ми се стори много дълго за писане :)

Като имаш сремеж за нещо по-добро и хубаво е естествено да осъзнаеш храненето и да го промениш. Това е и част от силата на Вътрешната усмивка, че ти дава порив да променяш всичко. Само с диета и без да променяш други неща сигурно ще има малък ефект.

Като промениш хрането то ще подобри всички органи, което ще подобри настроението и усили положителното начало. Но ако се сблъскаш с криза и не знаеш ще помислиш че си сгрешил нещо и ще се объркаш.

И друго се сетих, вчера си мислих как живата храна всъщност наистина е жива и има чуства и колко силна връзка може да има между дървото/природата и човека. На практика и със всяка хапка чустваш как природата за всичко се е погрижила и няма нужда да мислиш за храна.

Мисля че всяка диета е добре да е дългосрочна. Все пак аз само месец съм на суровоядство, дали ще ми е на сърцето до края на живота не знам.

Виж какво прочетох и ми хареса
-Има няколко главни причини за болестите на човешката плът:пагубните чувства, изкуственият режим на приемане на храната и нейният състав, липсата на близка и далечна цел, лъжливата представа за собствената същност и предназначение...

За отровите:
Примерно авторът е изследвал кръвта си по време на криза и е установил че съдържа антибиотици и разказва че като малък е бил 3 години на антибиотици.
Аз не съм вземал лекарства от много малък, но до съвсем скоро имах няколко амалгамени пломби, веднъж дори глътнах една

След като си ги махнах мисля че имам леко подобрение, само от това.
Другото е въздуха в градовете. Миналото лято като бяхме на море в Бургас, почти всеки ден се събуждах към 4 часа сутринта и не можех да си намеря място, вземах си малко копър и си го слагах до носа за да не усещам неприятният въздух.
Ами хлорираната вода... изобщо списъка с неестествените неща е толкова дълъг, човек по-добре да не мисли на тази тема :)

Малко разпокъсан и дълъг ми е поста, но го писах на няколко пъти



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано18.01.10 19:03



Ех голям си идеалист и аз съм такъв, ама както беше казал царя Прагматизъм, прагматизъм и пак прагматизъм. Не че той го спази това нещо освен ако не отчетем прагматизъма в лъгането.

Ако утре разбереш че със суровоядство ще си удължиш живота с 20 години ще забавиш остаряването с 20%, а някой измисли хапче за 5 лева което рпави това с 50% независимо какво и как ядеш кое от двете ще използваш. Още миналия век понятията естествено и нестествено тотално се размиха. Неестествено е и да разговаряш през мобилния с някой на 500 километра, та нали природата не го е измислила.

Както каза мо и аз се присъединявам, храната е много малка част от цялото. Не бива да и се придава по-голямо значение отколкото има.



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: kambam]  
Автор mo32 (I_see_you)
Публикувано18.01.10 21:59



Човек трябва да пробва, за да види, кое му понася най-дбре. което му понася, ще се задържи или поне ще си спомня, как е правил нещо, което го е карало да се чувства добре.

Пробване му е майката, че и бащата. Само да не се забравя, че Ум царува, Ум родува и Ум патки паси. В общия случай ги къса от паша.



___________



Тема Re: Изчистване и кризинови [re: -TOШE-]  
Автор Amitaba (изобилие)
Публикувано19.01.10 20:10



Виж обаче какво казва Мо в постинга точно преди твоя. Има много разум в думите му.

_________


БОГ Е ЛЮБОВ


Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор | (</dev/random)
Публикувано19.01.10 23:50



Яденето на сурова риба води ли се суровоядство?

Automating a mess yields an automated mess. -Michael Hammer


Тема Re: За суровоядствотонови [re: |]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано20.01.10 10:21



Разбира се, че се води. Всъщност суровоядство не значи вегетарианство или веганство. Реално и яденето на луканка, че дори пиенето на кръв се води суровоядство по дефиниция. Почти всички животни са суровоядци, освен домашните. Според теорията на суровоядството суровите храни са най-заредените с енергия и най-биоактивни. Водят се аскумулатори от първи тип или така беше в комунистическите книжки които съм чел. Сега някой може да е решил да си измисля всякакви други фантасмагории.



Тема Re: Суровоядци от Русиянови [re: kambam]  
Автор kambam (татко)
Публикувано10.04.11 21:33



Снимки преди и сега:



А тук популярният Изюм :)




Тема Re: За суровоядствотонови [re: kambam]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано26.05.11 18:49



на вниманието на всички суровояди в Испания. Опасни краставици:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.