Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кариеси и вегетарианствонови  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано19.12.09 10:43



Вчера попаднах на една книга


Не съм я чел книгата, само безплатните отрязъци от нея. Препоръчва много разнообразни зеленчуци, и храни богати на елементи - черен дроб, яйца, ...

Между другото пише че веганството според него помага за образуването на кариеси и загниването на зъбите. Някой има ли опит със спирането и възстановяване на кариес?



Тема Re: Кариеси и вегетарианствонови [re: kambam]  
Автор mo32 (маймуняк)
Публикувано19.12.09 11:29



Някой има ли опит със спирането и възстановяване на кариес?


Зъболекарите



___________

С малки чукчета, чукаме ...

Редактирано от mo32 на 19.12.09 11:31.



Тема Re: Кариеси и вегетарианствонови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано19.12.09 16:44



Хехе





Тема Re: сайтнови [re: kambam]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано19.12.09 17:22






Редактирано от kambam на 19.12.09 18:33.



Тема Re: Кариеси и вегетарианствонови [re: kambam]  
Автор mo32 (маймуняк)
Публикувано19.12.09 17:24



Може да звучи като майтап и да е казано като майтап, но си е истина. Бая хора ходиха без зъби, с надеждата, че ще им поникнат нови, но не би.

По-добре да се мисли за проблемъа преди да се е появил. Превенция.

___________

С малки чукчета, чукаме

...

Тема Re: Кариеси и вегетарианствонови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано19.12.09 17:31



Нови зъби са предвидени чак след 100 годишнината на човек


Така е, точно затова си мисля че диетата /доброто здраве/ е истинската превинция - защото ще оправиш един но след време ще се появи нов - типично лекуване на последствията е пломбата.
Въпреки че сега мисля зъболекарите слагат нещо още преди да се е разрушил емайла и се възстановява, аз като ходих преди години ми каза "Чакай да се развие половин 1 година кариеса че е твърде малък"



Тема Re: Кариеси и вегетарианство [re: kambam]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано19.12.09 18:55



Добър въпрос.
По темата има много пасваща книга - на Weston A. Price , който е обиколил целия свят и е стигнал до извода че кариеси има само там където се консумира рафинирана храна - това си спомням от книгата. Т.е. става дума зa минерали и микроелементи (от естествени източници).


За проблеми със зъбите при веганство не се сещам, освен от многото плодови киселини (ако се ядат много такива плодове)...

Редактирано от Moд (вere) на 19.12.09 18:58.



Тема Re: Кариеси и вегетарианствонови [re: Moд (вere)]  
Автор nababavi6u6onite (непознат )
Публикувано05.01.10 10:58



Тези дни се ограмотявам на тема хрян и как човек може да го яде, без да му изхвръкнат очите от орбитите. Та, четейки колко полезен е хряна, прочетох, че съвсем малко парченце от него, сдъвкано след хранене убива за 1-2 минути бактериите, чието развитие в устната кухина води до кариес. Да не говорим за разните му свински и други страшни грипове - нямат никакъв шанс. Предимство е и фактът, че след подобна дезинфекция я няма натрапчивата миризма на чесън или лук, които вършат същата работа по принцип. Колкото до приемлив вид, в който може да се консумира хряна, аз открих този сайт: www.recipemagician.com . Има страхотна рецепта на хреновка, към която съм завинаги пристрастена.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от nababavi6u6onite на 05.01.10 10:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от nababavi6u6onite на 05.01.10 11:00.



Тема Re: Кариеси и вегетарианствонови [re: Moд (вere)]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано05.01.10 13:25



То се оказва че тази книга е базирана на книгата на Weston Price. Има ли я на български? Можеш ли да преразкажеш основните моменти ако си я чел.

За плодовите киселини съм съгласен - чак напоследък осъзнах портокала колко лошо ми влияе на емайла, не съм ял от нова година



Редактирано от kambam на 05.01.10 18:56.



Тема Re: Кариеси и вегетарианствонови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано05.01.10 15:29



Има озонова терапия с която може да сеина без пломба при някои кариеси и да се спре равитието на кариеса в зъба за дестилетич напред, но в България не се ползва още. Скъпо е и май отнема няколко процедуир на зъб и става при малки кариеси. Тук 1-2ма зъболекаря имат нужната озонова техника, но я ползват само нещо за венците и някакви други процедури.

ПОрови се може да намериш и друго инфо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.