Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови  
Автор freshbox (минаващ)
Публикувано01.08.09 17:43



Човек, който мисли предимно за това какво ще яде
за мен е...да не се изразявам...

Но това показва, че храната е основното нещо в живота му.

Виждала съм такива хора и знам колко са ограничени духовно и интелектуално
и какви егоисти са всъщност!



(лично мнение, от човек, който не яде месо по възможност
- нека някой друг да сподели своето...)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от freshbox на 01.08.09 17:45.</EM></FONT></P>

Редактирано от freshbox на 01.08.09 17:52.



Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови [re: freshbox]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано01.08.09 20:31



Защо? Може да му се налага ограничения в храната по медицински причини и да се притеснява заради това. Представи си, че на теб ти кажат *не бива да ядете...* едикакво си. Известно време докато свикнеш с новия режим и ти ще мислиш за храна.

Макар че лекарите като почнат да забраняват направо се оливат... и на човек не му остава нищо друго освен да мисли за хляб и вода.



Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови [re: freshbox]  
Автор stan_mo (непознат )
Публикувано15.08.09 03:43



там е проблема, че хората имат много време и мислят тъпотии, съвсем скоро ще затрият другите видове и въобще себе си, пак ще останат медузите които са на 400 мил години и мислят само за храна, както и крокодилите са на 200 мил и мислят само за храна



Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще янови [re: freshbox]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано19.08.09 00:26



Ся се чудя дал' да са докача или не, щот' са вписвам прекрасно в таз' категория люде. ;)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови [re: freshbox]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано19.08.09 14:51



Защо трябва да е "предимно"? Човек си слага някакъв постулат - това да, другото не, и това е. Какво има да му се мисли?



Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови [re: freshbox]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано19.08.09 15:26



От както съм на диета мисля предимно какво да ям.


Накратко-прав си, храната се оказа основно нещо в жиовта ми.

Изяж бобър - спаси дърво!

Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови [re: freshbox]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано19.08.09 23:32



Да перифразирам малко от книгата на "Автобиография на един йогин": "Човек не е създаден за храната си, а храната е създадена за него".

Но, замисли се, че я има и другата гледна точка. Вегетарианството често [1] облагородява и е стъпка напред за много хора. Помисли си колко по-ограничени са били същите хора преди да почнат да мислят какво (или кого) ядат.


[1] Не винаги!



Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови [re: Дeшeв]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано14.09.09 20:12



Макар ,че ми е късничко да си променям мнението за генерални неща , все пак ми се налага да го направя...
Винаги съм си мислел , че вегетарианският начин на живот (защото това не е само начин на хранене) си е заложен дълбоко в човека....И трудно бебетата привикват на месо...И лесно и естествено възрастните стават вегетарианци.
Като Ви чета , обаче разбирам , че не е точно така... Явно на някой не им идва отвътре...не им е дадено лииииии....не са дорасли лииииииии...
Част от тези добре знаят че не им идва отвътре, че не им е дадено, че не са дорасли и на принципа " да превъзпиташ слабостта си в сила" , висят в тоз форум и плюят вегетарианството , правят се на мачовци хвалейки се колко и какво месо са изплюскали...
Други пък , много биха искали да им идва от вътре, да им е дадено , да са дорасли ....ама не сааааааа......

Чули, че е полезно , чели , че е модерно... обачеееее....трудна работа...
И седят тука и се самонавиват.
Има и такива , дето са си вегетарианци ....за тях това е като дишането , като ходенето....Не им е необходимо да четат или да пишат в клубове...
Нали не си мислете , докато вървите :"сега дигам левия крак . Повдигам го на 10 см. от земята , местя го 50 см. напред. Поставям най - напред петата......"

Моята тиха лудост-

Редактирано от kiko64 на 14.09.09 21:02.



Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови [re: kiko64]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.09.09 21:51



Винаги съм си мислел, че дорасъл е този, който не зависи нито от едното, нито от другото.






Тема Re: Човек, който мисли предимно за това какво ще яденови [re: huanji]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано15.09.09 00:50



Бе ......
Не не искам да кажа , че ако "не ти идва отвътре" , ако не усещаш вегетарианството като своя начин на живот, не трябва да се опитваш...
Подозирам даже, че сегашното "идване отвътре" е резултат от труден отказ от ядене на месо в някой преден живот....
Ама и прекомерното напъване е вредно. Някой , от прекомерно напъване хемороиди може да си докара...

Но не съм дошъл в тоз клуб да разисквам философията на вегетарианството...
То ми е предеееелно ясно.
Дойдох заради едни ДРЕНКИ.....
Я кажи , от тях суровоприготвен сироп дали става???


Че ми е жал за тях....едри , слаааадки!!!!
А ще отидат за ракия....

Моята тиха лудост-


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.