Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Сироп от плодове без варене  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.08.09 21:15



Технологията която използвам е проста. На килограм плод, слагам килограм захар и ги оставям на слънце за няколко дена, докато се разтвори добре захарта. От време на време се бъркат.

Захарта е хигроскопична и изтегля сама сока, затова плодовете не се мачкат. Освен това, ако се намачкат или смелят се прецежда доста трудно.

След като захарта се разтвори, се прецежда. Към сиропа се добавя лимонена киселина за да се предотврати захаросването, пък и за леко кисела жилка, която балансира вкуса. Затваря се в шишета без да се вари и може да се съхранява с години.

От изцедените плодове може да се направи сладко с добавка на още малко захар. Но коза е в сиропа, който запазва всички качества на пресния плод.

Тези дни добих по пет литра сироп от боровинки и къпини. Много добра продукция.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано22.08.09 21:36



Ако замениш бялата захар с кафява, сиропът ти ще бъде просто перфектен.



Иначе, няма ли опасност плодовете леко да се вкиснат за няколко дни от слънцето?



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.08.09 21:56



Нямам опит с кафява захар и не знам какво ще стане. :)

Няма опасност от разваляне или вкисване, захартта е консервант.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.08.09 00:14



"захартта е консервант"

и отрова.

За съжаление.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.08.09 09:40



Аз затова предложих да се ползва кафява захар, но не е ясно дали ще консервира плодовете...

Въпреки че ако се следват съветите на Дев Мурти, не бива да се яде нито кафява захар, нито дори мед.





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.08.09 09:54



Йогите я тачат, защото е под гуната на саттва.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.08.09 09:54



Въпреки че ако се следват съветите на Дев Мурти

Е, явно следвам съветите на Свами Шивананда.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.08.09 10:13



Е, явно следвам съветите на Свами Шивананда.

Какви са те спрямо захарта и сладкото въобще?

Прави ли се разлика между естествените сладки продукти, каквито са плодовете и фабричните боклуци, с които ни заливат? Въпреки че по негово време на пазара не е имало такива деликатеси и едва ли му се е налагало да ги коментира. Но ти като експерт трябва да кажеш. Питам те с оглед на изказването ти, че сладките неща са в сатва гуна.

Всъщност Минко и д-р Чашушев последователи на Шивананда ли са били? Извинявай, може и да си го споменавал, но съм забравила.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано23.08.09 10:21



Не, Шивананда е починал от диабет.



Под саттва гуна е, това е сигурно. Но да не забравяме, че сега ние вкарваме много повече калории от колкото изгаряме. Това е проблема като цяло.

По- лоши от захарта са подсладителите, консервантите и т.н. А кафявата захар е по- добра. Лично на мен ми допада като вкус.

Да, тяхната-нашата школа е в линията на Свами Шивананда и Борис Сахаров. Изчистена практика като цяло.




Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.08.09 10:36



Не, Шивананда е починал от диабет.

Леле, ти ме хвърли в тъч...

Как така ще почине от диабет йога от такъв ранг като него? Нали цял живот е практикувал йога и се е занимавал със себе си?!


Но да не забравяме, че сега ние вкарваме много повече калории от колкото изгаряме. Това е проблема като цяло.

Да, заседналият начин на живот води до какви ли не проблеми... Забелязвам, че йога не може да компенсира необходимостта от ходене и движение...

Да, тяхната-нашата школа е в линията на Свами Шивананда и Борис Сахаров. Изчистена практика като цяло.

Какво ще рече изчистена практика? Иначе как върви линията ви? Кой ученик на Шивананда е бил учител на д-р Чаушев? Сахаров или друг?

Редактирано от Aмpитa на 23.08.09 10:45.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.08.09 11:52



Всъщност не е точно така. Шивананда е лъгал, че е "сатва", за да си оправдае лакомията.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.08.09 13:28



Разликата между бялата и кафявата захар е в степента на пречистване, кафявата излиза доста по-евтино, но се продава по-скъпо на такива будали като вас. Освен това захарта не е отровна, а полезна, особено ако се употребява в разумни количества. Аз например напоследък избягвам да ям много хляб, ориз и картофи, но от плодове и захар не се отказвам.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.08.09 14:40



Основният проблем с бялата захар е, че е концентрат, който не съществува в природата в естествена форма. И при усвояването й се изсмуква калция, а може би и други елементи от тялото. Кафявата захар не е рафинирана (или не би трябвало да бъде!) и съдържа естествени химични елементи и съединения от растителния източник. Но тя пак си е захар, т.е. сладка е и достатъчно концентрирана, така че би трябвало без проблем да консервира.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.08.09 14:42



Остава да определим кое количество е разумно.





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.08.09 14:46



Да, в сравнение с подсладителите бялата захар си е направо полезна. Всъщност, както и при всичко останало, и при захарта опасно и вредно е предозирането (особено ако е хронично), а не консумацията изобщо.

Редактирано от Amitaba на 23.08.09 14:47.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.08.09 14:48



Кафето също изсмуква калция от организма.

Ако Хуанджи прежали едно кило плодове и направи експеримент с кафявата захар ще разберем дали и тя консервира.

Ако се получи тъкмо ще има здравословен сироп за дъщеричката му.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.08.09 14:53



Не знам какво е ял Шивананда, но ако човек не яде месо, риба, яйца, мляко или сирене, масло и изобщо животински продукти, нормално е да започне да налита на сладко и зърнени храни.





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.08.09 14:59



Няма защо да прави експеримент, консервира. Кафявата захар съдържа разни вещества, ама не съм убеден доколко полезни са всъщност. Бялата захар съдържа 99,9% захароза, кафявата поне 98%.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.08.09 14:59



Да, и кафето. И всички храни с киселинен потенциал. Лимонът например дава алкална реакция в организма, защото освен киселина съдържа и много алкални вещества. Кока-колата пък изглежда сладка, но всъщност има pH 1.9, което си е зверщина.
Калция изсмукват и прекалено многото белтъчини в храната.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.08.09 17:22



За бизнесмена-лъжец Шивананда и лицемерната му "сатва" У.Г. Кришнамурти разказва доста интересни неща.





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.08.09 17:46



Ти пък кога яде и пи с него на една маса преди повече от сто години, че установи неговата „лакомия”?!

Аман от простаци!



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.08.09 18:00



Да оставим диабета, който вероятно мошеникът псевдо-йога Шивананда си е причинил сам с огромната си лакомия. Шивананда е бил лъжец и лицемер, но разбира се и не лош бизнесмен. Ашрамаджийското "духовенство", бидейки свързано и с огромни приходи по изграждане и подръжка на ашрамите, по принцип е присъщо на бизнесмените, не на йогите. Но да оставим бизнес подхода му към йога, с който баламосва наивниците.

Относно лицемерието на Шивананда прочети малко тук:



У.Г. Кришнамурти е бил 7 години ученик на Шивананда и му е следвал плътно съветите, докато не го е видял един ден лакомо да нагъва определен вид храна (сервира се често по ресторантите в Индия и е нещо като туршия; на мен лично ми е отвратителна, но индийците я харесват), която самият Шивананда строго забранявал на учениците си. Т.е. той е давал указания, които сам не е спазвал, което го прави лицемер и лъжец.

И на стари години е бил толкова затлъстял от лакомия, че не можел да се движи. И на такъв "йога" се възхищават не малко глупаци в България, а и по света.

ПП: Не съм простак! Ти си простакеса!



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.08.09 19:55



Това не е ли технологията на бъзовия елексир? Знам, че и подбел се прави така.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.08.09 21:33



Този текст наистина нямам време да го чета. Това вероятно е мнение само на Кришнамурти (ако коректно си предал информацията, защото не съм я поверявала).

Много от другите му ученици до последно остават с идеални впечатления, а някои от тях дори основават собствени школи - Свами Сатянанда (Мунгир, Бихар), Свами Вишнудевананда (Монреал, Квебек), Свами Чинмаянанда (Мумбай, Махаращра и Пиърси, Калифорния), Свами Сатчидананда (Йогавил, Вирджиния). Дори Мирча Елиаде е бил негов ученик, друг е въпросът, че след това не е продължил да практикува.

Аз имам впечатления само от една школа – тази на Сатянанда – и от собствения си опит мога да кажа, че работи...Това е най-важното, че е успяла да внесе светлина и да промени живота на много хора...

Известни са ми обидите и оплювките ти по техен адрес, затова по-добре си ги спести...Просто не ти прави чест, като ръководител на представителството на Шибенду в БГ да оплюваш останалите школи по йога...Много грозно и недостойно е, но очевидно ти не си в състояние да го осъзнаеш.


И още нещо, щастлива съм, че благодарение на Хуанджи и на теб се поразрових и открих неща от Шивананда, които много ми харесаха...Като този текст например -



Оплювките ти наистина ми помогнаха днес, благодаря за което!



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.08.09 22:19



У.Г. Кришнамурти е имал късмета да бъде очевидец на лицемерието на Шивананда, след което е напуснал тогавашния си учител, разбирайки фалша. Склонен съм да имам доверие на У.Г., нещата, които съм чел от него звучат съвсем истински и безкомпромисно.

Въпреки лицемерието и въобще целия фалш на ашрам-бизнеса, практиките по Шивананда сигурно са добри и дават положителни резултати; не съм правил нищо по него, но познавам достатъчно хора, които ги намират за добри. Което не означава, че човек трябва да вярва на всичко, което се пласира по тази линия или пък да става член на някоя ашрам-секта от този тип.

Не оплювам всички останали школи, но усетя ли някъде, че има нещо фалшиво, невинаги си спестявам коментарите. Иначе, както се казва съвсем тривиално, за всеки влак си има пътници. За едни У.Г. е полезен, за други Ошо, за трети Шибенду, за четвърти Шивананда, за пети Кастанеда, за шести Нирмала, за седми Шри Шри, за осми Прабхупада и т.н. Вариантите изглеждат безброй... е, поне на пръв поглед. Но в един момент човек може да разбере, че няма варианти.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано24.08.09 05:10



...Но в един момент човек може да разбере, че няма варианти." - докажи го, като излезеш от сектата, в която си деен член, както изглежда
Иначе доказваш същата лъжа и манипулация, за която пишеш



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано24.08.09 05:50



всъщност, UG Krishnamurty е видял, че ВСИЧКИ ЙОГИ са лъжци



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: мишoka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.08.09 05:57



Ей ся след малко.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: мишoka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.08.09 05:58



Не е видял това. Объркала си се.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано24.08.09 08:23



Прочетете цялата му автобиография
всичките 4 части на Mystique of Enligtenment:





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:42



Цял живот Шивананда е бил практикуващ лекар освен това.



Приеми иронията на живота. Да не говорим, че такъв колос като Шанакарачария напуска този свят на 29 години, друг като свами Тиртха пак някъде около тридесет.

Йога може да раздвижва тялото, но исисква доста практика, а разходките са естествена необходимост.

Изчистена практика ще рече, точни и ясни практики, които всеки може да разбере и приложи. И няма нужда от някакви тайни, посвещения и прочие.

Доктор Чаушев е бил личен ученик на Свами Шивананда, доколкото знам. А освен това по друга линия, по Сахаров(който също е ученик на Шивананда) е бил доста близък с Виктор Сеплевенко(ученик на Сахаров).




Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:43



Аха.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:44



И без това мисля да направя експеримент.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:45



Кафето има доста полезно действие, въпреки, че като цяло създава киселинен характер и замърсява организма, но само ако се предозира.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:47



Имал е право, така се твърди в Класическите трактати.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:48



Да ги чуем, ще е интересно.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:52



Пропусна Лазарев.



Няма лошо, никой не е съвършен и всичко трябва да се казва. Доколко някои неща може да бъдат измислени не е проблем, защото ние трябва да взимаме практическата част, а не да се женим за личността на този, който я дава.




Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Kaлoмaин]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 09:53



Я ги дай де.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано24.08.09 10:18



А с какво точно е полезно кафето? Знам, че е добре да се пие веднага след приготвянето му, защото в първите 10 минути много вещества се "изпаряват". И без това не разбирам някои хора, дето си пият чашата кафе цял ден...



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.08.09 10:37



Ами ако поферментират, тъкмо въздействието на сиропа ще е още по-хубаво, а наоколо ще се моткат пияни оси след накацването на кофите и няма да жилят...





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Roxy]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 10:46



Над определена захарност, ферментация не става.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано24.08.09 10:56



24% е идеално за получаването на алкохол, но на мен повече ми харесва 26.

Най-важното е невидимо за очите.

Редактирано от Изyмeн на 24.08.09 10:57.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Изyмeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 11:17



Е, плодово вино също не е зле, някой пък може да си направи.



Шипковото вино е чудесно, например.




Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.08.09 12:50



Язък!





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: мишoka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.08.09 13:34



А ти като четеш, се научи да четеш и между редовете. Ето това вече е трудно и съвсем не се удава на всеки.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.08.09 13:36



Така е.

"Личността" е нещо фалшиво, съвкупност от представи. Представите, които си изграждаме за нас и другите, възспират осъзнаването, така че няма нужда да оставаме впримчени в "личностни" взаимоотношения.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.08.09 13:36



Кои са тия "класически трактати"?



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано24.08.09 14:52



но не си казал "без ферментация"

язък! съсипал си плодовете
трябвало е да сложиш поне 4 пъти по-малко захар - много е вредна

Редактирано от мишoka на 24.08.09 15:32.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано24.08.09 23:15



Доколкото съм чувал от познати най-добрия на вкус портокалов сок в Северна Америка се продава замразен. Замразява се веднага след изстискването на сока. Мисля, че за всеки сок това е най-добрия начин в днешно време.
Е проблеми и с това решение има, въпреки, че е най-добре. Трябва да си има човек отделен фризер, а не всеки има място за такова нещо вкъщи



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 23:47



Като например "Хатха-йога прадипика", "Гхеранда-самхита" и т.н.




Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: -TOШE-]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано24.08.09 23:48



Спор няма, идеята е добра.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.08.09 01:14



А това, че нещо било писано в някои от тия произведения, не го прави автоматично вярно или поне заслужаващо повече доверие от достиженията на съвремената наука.

Шивананда е вярвал за "сатва" и в резултат е фърлил топа от диабет, което доказва, че тези "класически трактати", ако твърдят, че захарта е "сатва", значи са лъжа и съвремената медицина ги опровергава категорично.

Което компрометира и цялата "сатва" на тези трактати, както и самите трактати.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано25.08.09 07:53



Толкова ли не загряхте, че всичко това са глупости.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано25.08.09 08:03



Едва ли някъде се твърди, че захарта е "сатва". По-скоро сладкия вкус се свързва със "сатва", но това не значи, че не може да се злоупотребява със сладко. Съвсем различни неща са.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.08.09 08:38



Не я компрометира, защото храните под саттва гуна имат отношение към спокойствието на ума. Един вид, незамърсяваща ума храна и способстваща медитацията. По тази причина и не ядат и груби сурови плодове и зеленчуци.

А Шивананда ако наистина е починал от диабет, то това не е следствие на прекомерно ядене на сладко, а на заболяване на задстомашната жлеза. Може тогава да са нямали инсулин, не знам. И Ауробиндо е починал от уремия, в следствие на заболяването на бъреците, но ако беше сега и двамата щяха да живеят с години.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.08.09 08:47



Конкретно се казва - "Напълни стомаха с мека и сладка храна..." и после се уточнява да е наполовина пълен с храна, една четвърт теност и една четвърт въздух. Има сигурно още много примери и из други трактати.

Специално за Безпътен, казва, че йогина в началото на практиката си трябва да избягва кисело и др. неща. Явно затова Шивананда е изисквал това от учениците си, защото ще им бъде трудно да се съсредоточат. После, след овладяване на механизма, вероятно няма да пречи чак толкова.

Ето ти още един цитат: "Йогинът може да яде прясно масло, гхи, мляко, захар, захарна тръстика, нерафинирана палмова захар, зрели банани, фурми, сок неферментирал и много други.

Освен това се препоръчва храната да е богата на мазнини. Е, не наситени вероятно.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Amitaba ()
Публикувано25.08.09 10:49



Освен това се препоръчва храната да е богата на мазнини. Е, не наситени вероятно.

и не транс-





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.08.09 11:14



Това са глупости. Всяка изкуствена храна, замърсяваща тялото, замърсява и ума. Не вярвай на глупавите хата йога произведения, определящи захарта като "сатва", те са ненаучни и неверни. Не може нещо, което вреди на тялото да е сатва, само защото уж "успокоява ума". И не успокоява ума, а го притъпява.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.08.09 11:17



Може и така да е, но е възможно също и Шивананда да е бил просто лицемер, проповядващ едно, а правещ съвсем друго. Понеже не е могъл да си контролира лакомията, въпреки високопарните си претенции и приказки.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.08.09 12:22



Всичко е възможно, но е малко вероятно.



Похапването на туршия не е чак такъв грях.




Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано25.08.09 12:23








Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано25.08.09 12:53



Не е грях. Лицемерието обаче може да се възприема като такъв.





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано26.08.09 09:03



Кой е Свами Тиртха?

Има ли нещо интересно около Виктор Сеплевенко? Нищо не знам за него...

Изчистена практика ще рече, точни и ясни практики, които всеки може да разбере и приложи. И няма нужда от някакви тайни, посвещения и прочие.

Да, това е много важно, но май пак се стига до един момент, в който ти казват, че трябва да приемеш посвещение, за да продължиш с някакви практики, които не стават без него.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано26.08.09 09:38



Напълних буркан къпини и буркан боровинки, сложих захар отгоре и ги затворих с капачка. Как да ги бъркам без да се сплескат? Накрая колко лимонена киселина да сложа?



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано26.08.09 09:38



Ами зърната бъз се редуват със захар в един буркан. После се затварят и се оставят някъде (но честно казано не помня дали на слънце или в хладилник) докато всичко се стопи. После се прецежда и се пие по една кафена лъжичка на ден против грип и всякакви подобни.

С подбела технологията е почти същата, но бурканите се заравяха в земята и престояваха там - доколкото си спомням - 40 дена. После се прецежда и се пие по една супена лъжица преди ядене срещу виякакви белодробни проблеми.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано26.08.09 11:34



Захарта е дисбалансираща храна, но реално абсолютно чиста, както и бялото брашно. В тях няма нито едно вещество или енергия, която конкретно прави нещо лошо да е канцерогенна, токсична или нещо подобно, като да речем едни свински пръжки с кетчуп отгоре.

Реално и захарта и бялото брашно са чисти и с нищо не замърсяват тялото. На организма и психиката не на йога, а не нормален здрав човек с акъла си не може да навредят, ако с в разумна мярка от време на време.
Много други храни сами по себе си също дисбалансират, защото нямат най-благоприятните съотношения на едни спрямо други мазнини, или едни спрямо други минерали в организма и той трябва да компенсира това. От това той губи и повече жизнена енергия за преработка или различни ресурси, минерални и други за които не предполагаме. Така и зехтина се явява дисбалансираща храна и ориза и още хиляда храни, кото са ествствени. Те просто не са перфектни сами по себе си е да за разлика от захарта носят много по малко дисбаланс и много повече полза за организма, но това не значи че захарта е отрова.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано26.08.09 12:34



Най-добре аромата на плодовете се извлича със спирт (за витамините не знам)

Правя чудесен ликьор от вишни също от малини става), като се залеят с малко захар (може и без нея) и купен от аптека 70% чист етилов спирт - стои на слънце почти 1 месец, като се обръща в началото
пуска си всичките цветове и аромати.

После се прецежда без да се изстисква, за да е бистър и му се слага захар и още вода, да се догоди до колкото искате % спиртност - може да се мери с уредче или да се опитва
Трябва задължително да престои поне 6 месеща, а най- добре повече от година, за да се изпари метила ако случайно го има, вкуса също се подобрява, става по-мек.

Може да се разрежда с газирана вода и всякакви други варианти, включително за аромат на водка, към сладкиши и др.
Както и за директна консумация с лед.

Правила съм и от горски ягоди, брани собственоръчно - елексир е!





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: -TOШE-]  
Автор Amitaba ()
Публикувано26.08.09 12:47



Тоше. И чашка ракия на екс не е отрова, ама една дамаджана е. Всичко е в дозата.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: мишoka]  
Автор Amitaba ()
Публикувано26.08.09 12:51



Правила съм и от горски ягоди, брани собственоръчно - елексир е!

Ти пък! Вместо да ги изядеш...





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано26.08.09 13:05



Еестествено, първо ям до втръсване и после ми е жал да ги подминавам и слагам в една 2-литрова бутилка
е, и за сладко стават

Все още имаше съвсем близо до Банско, но дали и там вече не са на изчезване? Защото ги тъпчат и берат грубо, като ги изкореняват, а те са много нежни. А и сушата или други промени в климата си оказаха влияние.
В моя роден край, където ги имаше в парка на града, вече изчезнаха.
А там съм имала незабравими усещания за близост с природата, каквито моите деца нямаха, но сега пораснали, разбират тази ценност и го търсят.

Редактирано от мишoka на 26.08.09 13:29.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано26.08.09 13:42



Как би обяснил диабета му по Лазарев?

Защото дори иронията на съдбата си има някаква причина...



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: мишoka]  
Автор Amitaba ()
Публикувано26.08.09 15:30







Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор Amitaba ()
Публикувано26.08.09 15:34



По стечение на обстоятелствата вчера си купих последната книга на Лазарев и там още в началото имаше нещо за причините за диабета - стремеж към удоволствие, угаждане с вкуснотии и деликатеси, привързанст към сетивните наслаждения. Не помня секса дали беше намесен. Довечера ще прочета и ще цитирам.





Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор Amitaba ()
Публикувано26.08.09 19:21



Ето го обещания цитат, малко по-дълъг и обхващащ не само темата за диабета, за да има някаква смислова завършеност:

"Да допуснем, че човек често преяжда, обича деликатесна храна, а след известно време при него се появяват болести, след това се изяснява, че е започнал диабет. Но нали тук няма агресия, защо се е появила болест? Има само привързаност към храната, към чувственото удоволствие. Агресията, като резултат от привързаността, още не се е появила, а вече има болест. И изведнъж неочаквано разбрах, че болестта идва, когато човек губи любовта. Омразата, обидата и осъждането са форми на отричане на любовта. От любовта можеш да се отречеш, предавайки близък човек. Можеш да се разделиш с любим, непрощавайки му някакви обиди. Можеш просто да не обичаш този свят и след това да получиш невероятно тежко заболяване. Можеш и да направиш източник и главно наслаждение не любовта, а храната и секса, и след това да боледуваш сам и да наблюдаваш израждането на децата си.
Оказва се, че любовта, закрепена с нравственост, е най-доброто лекарство за душата на човек, за съзнанието и тялото му."

С. Н. Лазарев



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.08.09 19:24



За Свами Тиртха най- добре пиши на Брахман, той може да ти разкаже. Удавил се е в морето, между другото.

Виктор Сеплевенко е овладял метода на Сахаров и е отворил третото око и кудалини в трета степен.

Интересен случай с него е, че когато е искал да се отдаде на Йога, се молил цяла нощ а на другият ден изтеглил един билет от лотарията. Спечелил голямата награда - Волга. Продал я и си купил къща в с. Шипка, а с останалите пари си обезпечил съществуването. Живял е до 90 или повече. Виж в Гугъла, издавал е и първото списани е "Йога" у нас, което по- късно е забранено от Църквата.

Не знам, класическата система от хатха-йога не иска посвещение.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.08.09 19:26



Лазо друга причина посочваше също, това е общо.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.08.09 19:26



В момента не се сещам.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.08.09 19:31



Да не се окаже, че захарта е малко само.

Ами с къпините нямаш шанс, докато боровинките са по- твърди. После ги прецеждам първо през гивгир, а после през марля(ако се наложи с повече от един слой.

Лимонената киселина слагам на вкус, нямам рецепта.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: мишoka]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано26.08.09 19:31



Мерси.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано27.08.09 09:44



Виктор Сеплевенко е овладял метода на Сахаров и е отворил третото око и кудалини в трета степен.

Защо си убеден в това?




Интересен случай с него е, че когато е искал да се отдаде на Йога, се молил цяла нощ а на другият ден изтеглил един билет от лотарията. Спечелил голямата награда - Волга. Продал я и си купил къща в с. Шипка, а с останалите пари си обезпечил съществуването.

Това наистина е невероятен късмет, или подарък от съдбата. Но ако се беше поблазнил от парите и беше пропилял шанса си, не ми се мисли какви биха били последствията.

Много интересна съдба, наистина.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано27.08.09 12:37



Това село до връх Шипка ли е?



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано27.08.09 12:39



Добре, сложих още захар



Редактирано от kambam на 27.08.09 12:40.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано27.08.09 18:33



Защо си убеден в това?

Чауша е разказвал някой неща за него, но няма значение.



Той е бил отделен от Йога по някое време и го ударил на светски живот, но в по- късен етап отново се връща.




Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано27.08.09 18:33



Под върха.






Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано27.08.09 21:10



Много ветровито ми се струва там


Знаеш ли къде е била къщата му?
Какво означава да отвори третото око в трета степен?



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано27.08.09 23:36







Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: kambam]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано29.08.09 13:41



Може да виждаш числата от тото и курса на валутите за година напред.... и жените по улицата без дрехи :)



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: -TOШE-]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано29.08.09 15:25



Чак пък такива щуротии не може!

Мебду другото много ми хареса твоята версия за бъдещето, мислих си да не чета толкова дълъг пост, но като почнах и неусетно стигнах до края. Браво.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.