Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.08.09 17:46



Ти пък кога яде и пи с него на една маса преди повече от сто години, че установи неговата „лакомия”?!

Аман от простаци!



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.08.09 18:00



Да оставим диабета, който вероятно мошеникът псевдо-йога Шивананда си е причинил сам с огромната си лакомия. Шивананда е бил лъжец и лицемер, но разбира се и не лош бизнесмен. Ашрамаджийското "духовенство", бидейки свързано и с огромни приходи по изграждане и подръжка на ашрамите, по принцип е присъщо на бизнесмените, не на йогите. Но да оставим бизнес подхода му към йога, с който баламосва наивниците.

Относно лицемерието на Шивананда прочети малко тук:



У.Г. Кришнамурти е бил 7 години ученик на Шивананда и му е следвал плътно съветите, докато не го е видял един ден лакомо да нагъва определен вид храна (сервира се често по ресторантите в Индия и е нещо като туршия; на мен лично ми е отвратителна, но индийците я харесват), която самият Шивананда строго забранявал на учениците си. Т.е. той е давал указания, които сам не е спазвал, което го прави лицемер и лъжец.

И на стари години е бил толкова затлъстял от лакомия, че не можел да се движи. И на такъв "йога" се възхищават не малко глупаци в България, а и по света.

ПП: Не съм простак! Ти си простакеса!



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: huanji]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано23.08.09 19:55



Това не е ли технологията на бъзовия елексир? Знам, че и подбел се прави така.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор Aмpитa (Скорпион)
Публикувано23.08.09 21:33



Този текст наистина нямам време да го чета. Това вероятно е мнение само на Кришнамурти (ако коректно си предал информацията, защото не съм я поверявала).

Много от другите му ученици до последно остават с идеални впечатления, а някои от тях дори основават собствени школи - Свами Сатянанда (Мунгир, Бихар), Свами Вишнудевананда (Монреал, Квебек), Свами Чинмаянанда (Мумбай, Махаращра и Пиърси, Калифорния), Свами Сатчидананда (Йогавил, Вирджиния). Дори Мирча Елиаде е бил негов ученик, друг е въпросът, че след това не е продължил да практикува.

Аз имам впечатления само от една школа – тази на Сатянанда – и от собствения си опит мога да кажа, че работи...Това е най-важното, че е успяла да внесе светлина и да промени живота на много хора...

Известни са ми обидите и оплювките ти по техен адрес, затова по-добре си ги спести...Просто не ти прави чест, като ръководител на представителството на Шибенду в БГ да оплюваш останалите школи по йога...Много грозно и недостойно е, но очевидно ти не си в състояние да го осъзнаеш.


И още нещо, щастлива съм, че благодарение на Хуанджи и на теб се поразрових и открих неща от Шивананда, които много ми харесаха...Като този текст например -



Оплювките ти наистина ми помогнаха днес, благодаря за което!



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: Aмpитa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.08.09 22:19



У.Г. Кришнамурти е имал късмета да бъде очевидец на лицемерието на Шивананда, след което е напуснал тогавашния си учител, разбирайки фалша. Склонен съм да имам доверие на У.Г., нещата, които съм чел от него звучат съвсем истински и безкомпромисно.

Въпреки лицемерието и въобще целия фалш на ашрам-бизнеса, практиките по Шивананда сигурно са добри и дават положителни резултати; не съм правил нищо по него, но познавам достатъчно хора, които ги намират за добри. Което не означава, че човек трябва да вярва на всичко, което се пласира по тази линия или пък да става член на някоя ашрам-секта от този тип.

Не оплювам всички останали школи, но усетя ли някъде, че има нещо фалшиво, невинаги си спестявам коментарите. Иначе, както се казва съвсем тривиално, за всеки влак си има пътници. За едни У.Г. е полезен, за други Ошо, за трети Шибенду, за четвърти Шивананда, за пети Кастанеда, за шести Нирмала, за седми Шри Шри, за осми Прабхупада и т.н. Вариантите изглеждат безброй... е, поне на пръв поглед. Но в един момент човек може да разбере, че няма варианти.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано24.08.09 05:10



...Но в един момент човек може да разбере, че няма варианти." - докажи го, като излезеш от сектата, в която си деен член, както изглежда
Иначе доказваш същата лъжа и манипулация, за която пишеш



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано24.08.09 05:50



всъщност, UG Krishnamurty е видял, че ВСИЧКИ ЙОГИ са лъжци



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: мишoka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.08.09 05:57



Ей ся след малко.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: мишoka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано24.08.09 05:58



Не е видял това. Объркала си се.



Тема Re: Сироп от плодове без варененови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (минаващ)
Публикувано24.08.09 08:23



Прочетете цялата му автобиография
всичките 4 части на Mystique of Enligtenment:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.