Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Екологично чиста храна от село  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.08.09 18:00



Ей сега си хапвам сам вкъщи страхотна краставица от селска градинка, страхотен домат от същата селска градинка; селски кози катък от същото село; рохки яйца от селски кокошки, разхождащи се свободно на сравнително голямо разстояние и живеещи много по-естествено от онези напъхани в клетки клети животинки.

Единственият малко по-изкуствен елемент в менюто е бутилка бира.

Селският начин на живот сам по себе си предполага много по-висок жизнен стандарт (стига човек да има и пари разбира се) - чист въздух, чиста вода, екологично чиста храна...

В бъдеще по-интелигентните и богати хора ще се местят на село, а градовете ще останат за наркоманите, рапърите, чалгаджиите и др. любители на мръсния въздух, мръсната вода и изкуствената боклучава "храна".



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано15.08.09 20:42



от кое село?



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: мишoka]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано15.08.09 20:47



Какво значение има от кое село ?



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: мишoka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.08.09 22:15



Няма значение кое село, всяко село върши работа!





Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано15.08.09 23:33



Хах, то на гости всеки може.





Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: Moд (вere)]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано15.08.09 23:57



може да не е екологично чисто това село



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: *Paл*]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.08.09 00:03



Не е съвсем на гости, чичо ми има къщичка там (купил си е местенцето преди доста време), плаща на една селянка да се грижи за нея, гледа различни плодове и зеленчуци, а също и кокошки, които снасят по много, в специално заградена част от двора.

Баба ми (лека и пръст) прекарваше голяма част от живота си там, но естествено дори след смъртта и мястото не запустява.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: мишoka]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано16.08.09 00:35



Основното е да е на минимум 20-30км. от силно населено място.

Редактирано от Moд (вere) на 16.08.09 05:43.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано16.08.09 13:58



На село е супер, но да бачка някой друг. Защото бачкането си е доста, няма какво да се лъжем. За релакс става. Но да имаш комп и интернет. Иначе повече от седмица и просто издивяваш. Може би защото твоята среда си е другаде, не знам. Би трябвало спокойствието да действа благоприятно. Но след седмица съм готова да си тръгна и пеша ако трябва... И не съм голямата гражданка, не, тълпите дори ме изнервят.





Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: *Paл*]  
Автор lila_va (Cat Lover)
Публикувано16.08.09 18:16



Въпрос на навик, темперамент...





Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: Moд (вere)]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано16.08.09 20:41



основното е да е екологично чисто



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: *Paл*]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано16.08.09 20:42



и аз обичам да ям, но друг да работи





Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано17.08.09 08:46



Забрави за въздуха






Все пак засега повечето хора трябва да ходят до града за да работят.

Редактирано от kambam на 17.08.09 09:25.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: мишoka]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано17.08.09 08:57



Пържолки?

И аз. С червено винце.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: мишoka]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано17.08.09 10:12



и аз обичам да ям, но друг да работи

Вчера се върнах с осем щайги домашна продукция и цяло лято е така, да са живи и здрави едни хора. Сигрно ще трябва да се надувам.






Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано18.08.09 11:59



едва ли живееш постоянно на село, тоя ентусиазъм за "натурален" живот кипи само у гражданчетата, натуралните селяци им е през кура екологично чистото и натуралното, пият химически сокчета, нищо че в мазата им има сокове от череши и сливи, слагат по шепа амониева селитра на корен, бетонират пътеките, пият хапчета, и не на последно място - видят ли непознато животно го убиват задължително!






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: zaphod]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.08.09 13:14



Е то идеята е, културните граждани да станат културни селяни.






Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (плямпало)
Публикувано18.08.09 13:16



Като видно селско дете-идиотче, мога да кажа, че и ти ще дойдеш на мойта...



Оня ден бях на село и гътнахме една овца, по случай Богородица, за курбан. Не бях разфасовал овца, ама старите майстори ми показаха как става.

Разбрах колко съм отвикнал обаче от тоя начин на живот. 2 дена работа и се скапах. Има много работа на село! Иначе яденето съм го усвоил, като всеки урбанизиран селянин - еша си нямам.

А на село има всичко - месо, мляко, яйца, зеленчуци, плодове. Цял месец ям селска салата, с ястия от тиквички, патладжан, чушки... Нека има, няма само да се тъпчим с разни полуфабрикати и някои от нас да са фалят, колко здравословен вегетариански живот водят!

___________



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.08.09 13:48



Бе то и аз съм си селянин по душа и не се обиждам на "селянин" въобще.



Селската храна е за селските чада. Гражданята да му мислят и да съ надувът. Ний на селу сми си дубрие.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: zaphod]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.08.09 13:49



Ти отде знаеш толкова за селския бит, да не би да живееш на село?



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: kambam]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.08.09 13:57



Въздухът го споменах в началния постинг на темата. Естествено.

А за работата - ако може да се работи от разстояние и без да си застопорен на едно конкретно място, примерно в някой офис, а да си мобилен и задължително - с достатъчно свободно време - кво ще правиш в смога, мръсотията, паплачта и боклука?

Ако си имаш достатъчно доходи и богатство, можеш да пробваш селски живот. В България селските имоти през последните години скочиха в пъти, но все още могат да се намерят, ако се поразтърси човек, много хубави места на сравнително добри цени.

И не малко горе-долу заможни западняци се ориентираха правилно и се насочиха към българските села. В близко и не толкова близко бъдеще все повече чужденци ще купуват селски имоти в България и цените ще продължават да скачат в пъти. България е просто рай - страхотна природа, добър климат и култура, сравнително ниски цени и разбира се едно от най-важните неща (което го няма почти никъде в Европа освен на Балканите) - липса на пренаселеност - и който се усеща навреме, ще спечели, най-малкото като качество на живот, а също и финансово разбира се.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано18.08.09 15:19



хубави места на сравнително добри цени ?

я дай няколко оферти, че съм заинтересована

при усливия:
1.да е близо до планина с предрочитане еко-парк или еко-пътеки или нещо по-цивилизовано, където става за туризъм за по-стари хора с добра маркировка, за предпочитане на по-голяма височина, така че да е хладно хятото
2. да няма цигани, такаче имота да не се краде, когато не живееш там няколко месеща ( в противен случай да е апартамент или къща в малко градче)
3. да не е много забутано, че да няма само 1 хоремак, а да има и др магазини
4. да има удобен транспорт


съвсем сериозно търся такова място, за предпочитане малко градче
и то след около 1 год, когато цените наистина ще паднат до реалните

Редактирано от мишoka на 18.08.09 15:28.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: mo32]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано18.08.09 15:22



такива пработи можеш да си ги ядеш и в града, намират се "екологично чисто от село" както ги наричате и то доста много
по всички пазари има, а и не само...
на мен например една туркиня от която купувам страхотно неразредено краве мляко с два пръста каймак, също носи и зеленчуци, яйца и каквото друго й поръчаш - да не говорим, че е и по-евтино
т.н. "турци" са много работливи и честни хора, знам го от опит!


но не е въпроса само до яденето!

Редактирано от мишoka на 18.08.09 15:37.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: мишoka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.08.09 15:53



Не мога да ти дам конкретни оферти, щото не съм агенция за недвижими имоти, но ако се заинтересуваш, няма начин да не намериш нещо изкусително.

А цените и сега са силно занижени спрямо това, което наистина струват тези места. В бъдеще ще скачат не в пъти, а може и в десетки пъти. И е наивно да се чака да падат кой знае колко в следствие на тази временна рецесия, от която скоро ще излезем. Най-добрите времена за покупка бяха отпреди 6-7 години.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано18.08.09 16:09



щом нямаш конкретни факти и цифри, тогава защо говориш на вятъра?

цените сега са много завишени, всеки с поне малко акъл го знае, както и защо е така
но аз ще си намеря каквото търся на цени каквито са реални и знам кога, защото ги имам парите и мога да чакам най-удобния момент
добре, че спряха кредитите


Редактирано от мишoka на 18.08.09 16:18.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: мишoka]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.08.09 16:31



Не говоря на вятъра изобщо, запознат съм с достатъчно случаи на хора, закупили селски имот в различни части на България преди няколко години и как след това в пъти са се вдигнали цените на съответните места. Направо са ударили джакпота от финансова гледна точка, но разбира се не им и минава през ума да ги продават, а ще си живеят в тях.

Но ако ти трябват конкретни оферти, не питай по форумите, а се позаинтересувай там, където трябва - в агенции за недвижими имоти. Това трябва да си го знаеш, без да ти го обяснявам.

А цените въобще не са завишени - напротив - изкуствено занижени са. Но не се притеснявай, след около година-две пак закономерно ще си тръгнат нагоре.





Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано18.08.09 16:40



хахха

- че аз на тия "реални" цени по-добре да си купя на друго екологично място в света

не се притеснявам - ще му уцеля дъното, което още не е дошло

но това, което търся, хич не се намира лесно в България

Редактирано от мишoka на 18.08.09 17:27.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано18.08.09 22:56



Да ти кажа с тези цени на парното и храната, селския живот ще ти излезе дори по-евтино. Ако не искаш разбира се да плуваш по обяд в басейна, ммм кой пък не иска



Аз съм пробвал на село, доста ми харесва. Тишината, звездите



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.08.09 08:55



Мисля, че е прав. Живота на село е евтин, но иска...голяма финансова подплата.






Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.08.09 16:36



ми бая съм живял.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.08.09 16:41



стига се излага, у нащо село 9 от 10 къщи са празни, цената им е точно 0.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: zaphod]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано19.08.09 16:54



Възможно е, но зависи от селото. Има села и села.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: kambam]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано19.08.09 16:57



Басейни, тенис кортове, тренировъчни площадки, градинки със зеленчуци и плодове, а също и с домашни животинки. Несравнимо е с градската мизерия.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: huanji]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано19.08.09 18:18



Добре го синтезира


При мен финасовата подплата идва само във варианти с много работа и задължения, всичките ги отхвърлям засега



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано19.08.09 18:21




Разбира се, ако няма голф игрище, що за село ще е



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: kambam]  
Автор мишoka (новак)
Публикувано19.08.09 19:02



Хората на запад са си го решили този въпрос.
Например, около Ню Йорк има градчета, подобно на квартали, които са най-много на 1 час път от центъра . Там е екологично чисто, с много дървета, къщите са на разстояние една от друга, с басейни или по-големи дворове с алеи цветя и за зеленцуци, отделно място за почивка и гараж. Имат по-малки магазинчета и 2-3 по-големи, единият от които за биологична храна, дори прахът за пране им е биологичен. Имат малки градинки и един по-голям парк с голф-игрище.
Там хората са малко и въпреки, че не се познават, се поздравяват ъс "Здравей, как си?" Освен това не се краде, например едно колело оставено навън така си стои месеци наред.
Така си живеят хората, имат избор...

Редактирано от мишoka на 19.08.09 19:04.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: kambam]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано19.08.09 21:37



Именно.






Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: kambam]  
Автор mo32 (плямпало)
Публикувано19.08.09 22:53



Най-обичам чековете, изкарани с "много работа и задължения". Няма нещо по-хубаво, свързано с парите, от това да ги харча и да зная, че съм ги изкарал с ум, с труд и с кеф.



Селото, хижата, планината и всякакви романтични мечти съм ги оставил отдавна. Намирам се там където искам да бъда и нищо не отлагам, включително и здравословния начин на живот


___________



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано20.08.09 13:07





Намирам се там където искам да бъда

Аз пък бих искал да съм в женска съблекалня и да съм невидим



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: kambam]  
Автор mo32 (плямпало)
Публикувано21.08.09 00:52





Идеята е силно надценена и експлоатирана от американските тийн филми. В действителност, жените също се потят, а съблекалнята не е най-приятното и романтично място. Това само в случай, че приемем, че безтелесния човек няма обоняние.

Трябва да се помисли за варианта с баня...

___________



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.08.09 11:12



Я се връщай на село, кво си укнал в таа София, бря! Скакауец!





Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано21.08.09 11:31



И аз като някои учЕни ще направя нАучна прогноза за бъдещето, селския живот и цените на имотите, храната, глада и екологията. Разбира се не вярвам, че ще стане така както ще напиша по надолу, а и не знам какво ще напиша, но ще си измисля един вариант, който ми харесва, а пък може и точно така да стане.... ами защо ли да не стане. Нали така ще е най-хубаво за всички и в това няма нищо странно.

Не знам дали 2012, 2020 или 2030 и ми е все тая, но този век преди средата ще бъде разбита една голяма конспиративна тайна от над 100 години. Те тайните са много и ще го има и домино ефекта на падането им. Още от времето на Тесла вече човечеството можеше да спре да използва процеса на горене, използването на въглища, нефт и други горива, атомните и всякакви други типове централи. Скоро колкото и да се стараят да спират разпространението на всякакви нови free енерги генератори добиващи безплатна енергия по различен начин от етера, вакума, който уж бил празно пространство или магнитното и гравитационното поле на земята това нещо все пак ще излезе на яве и ще стане масово разпространено. Хората ще станат независими от топлофикация, нефта, ел. мрежата. Дори няма да има стълбове и жици. Така живота на село ще стане по-евтин и дори пътуването с кола и каквото и там да има тогава ще е безплатно. Спомняйки си за експеримента Филаделфия , може и да се телепортираме, но това май ще стане на по-късен етап. Така един отегчен от лудницата на големи град човек ще си даде апартамента под наем или ще го продаде или размени с друг човек от село и ще отиде на по-чисто и спокойно място, макар че въздуха и шума от автомобилите в градовете ще стане в пъти по-чист от сега, почти като селския. На хората от село ще им трябват пари за храна и дрехи. Пари за енергия или транспорт няма да са им необходими. Хората от селата ще могат да произвеждат хубави зеленчуци, месо и млечни продукти, които хората от града ще предпочитат пред индустриалните храни в супермаркета и така хората от село ще си докарват някакъв допълнителен доход. Хората от града ще имат също чист въздух поради това, че автомобилите, ТЕЦ-овете и други няма да причиняват никакво замърсяване. Поради нулевите разходи за транспорт, електричество и отопление хората в града ще имат по-висок стандарт и ще могат да си позволяват качествана храна произведена в селските райони макар и с малко по-висока цена. Не всичко ще се продава, много неща ше се подаряват. Цената на имотите ще е много по-ниска и ще се изравни за селата и градовете. Селските раьони и по-малки градчета ще станат както преди земеделски, животновъдни и индустриални раьони + туристически. В градовете вече няма да е пренаселено и някои сгради ще се съборят, за да се построят паркове на тяхно място , а хората от там ще се компенсират с жилища в други раьони или в селата. Така и в града и на село ще е просторно, чисто и приятно за живеене. Всеки ще е напълно свободен да направи своя избор за живот, както и да го променя по всяко време без опастност за финансовото си и психично здраве :) Между града и селото няма да има такава голяма финансова и екологична разлика и те ще функционират в една задружна и ползотворна братска симбиоза. Думата селянин ще придобие един друг статут. Селянинът ще е на почит от гражданина, защото той ще го снабдява с качествени храни, дрехи и други.
Разстоянията до другия кран на света ще се преодоляват за секунди, така че изобщо няма да има държави граници и това селянин гражданин Българин, Японец ще е формално. Ако иска някой ще живее в Симеоново на вилата си и е работи в центъра на Токио то в това няма да има никакъв проблем. То не че толкова ще се работи, най-много по 4 часа на ден с големи отпуски. Никой няма да извършва престъпление, защото много от хората ще могат да се свързват с информационното поле и да разбират кой е направил белята и къде се намира. Така и да открадне пари някой няма да може да направи нищо с тях защото след секунди ще са при него. Просто дори мисълта за престъпление ще бъде напълно изтръгната от човешкото съзнание. И да откраднете 100 милиона вие няма да може да ги използвате, а и с тези пари възможностите ви за пътуване качествена храна или почивки в най екзотичните места, ще са близко до тези на най-бедните.

Мислите си че това не може да стане ли.... разбира се че може. За можене може, но просто няма да стане така. Сегашния начин на живот не е по-лош и си има също своя чар, ако стане така ще вземе да ни липсва сегашния интересен , динамичен, рискован, дързък и непредвидим начин на живот..... може би така си мислят някои хора. Конкуренцията позволява , човек да се развива и да начувава всевъзможни неща с които да решава проблемите си, а закъде сме ние без проблемите и желанията си ако имаме всичко и не може да променяме нищо в себе си и това около нас. Та какво да кажа, всичко с времето си, всичко винаги е точно като швейцарски часовник, особено сега, особено днес.
Замалко да забравя !
Какво ще стане с вегетарианството и избиването на горките животинки.... е тука нямам никаква идея.... май пак народа ще обича да коли прасето за коледа. Всеки ще е свободен да яде каквто иска, както е сега. Който не му харесва това, да си измисли друг сценарий... мен този ми харесва.

Редактирано от -TOШE- на 21.08.09 11:51.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.08.09 12:03



На село няма Пачанга.






Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: -TOШE-]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.08.09 12:06



Ако стане сценарият ти, ще изкараме и без животни.






Тема туй ми е известнонови [re: бeзпътeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.08.09 12:11



Дори всеки ноември и март си купувам и тръшвам едно мазно, нездравословно, хиперхолестеролово, адски вкусно прасе!





Тема Re: туй ми е известнонови [re: Kиpo]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано21.08.09 13:06



Кaкво друго му остава на човек.. едини, пиини, и тия три рабути...
Само се чудя какво го различаваше от животното... май че културата и разумът беше...

Редактирано от Moд (вere) на 21.08.09 13:07.



Тема Re: туй ми е известнонови [re: Kиpo]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.08.09 13:10



Свинеяд такъв!



Тема Re: туй ми е известнонови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.08.09 13:16



И пиенето бре, де си видял прасе да лющи ракия.



За бира обаче кандидати има...




Тема Re: туй ми е известнонови [re: Kиpo]  
Автор mo32 (плямпало)
Публикувано21.08.09 17:02



Откак моите родители гледаха една година 3 прасета + 1 свиня майка, направо ми се омазни душичката и ми се отщя цялата разправия с коленето, разфасофането и най-вече миенето на хилядите съдове, тави, корита и прочие.

Хубаво би било само да ида на коледа и после да си тръгна с разфасованото месце, ама душа не мидава да ги оставя да се мъчат.

Затва - намерих една месарка, която продава качествено месо и всеки ден по 1-2 котлетчета или каренца, пък той опита от разфасоването и мезаджийстването по Коледа си казва думата.

Иначе свинската коледа е хубаво нещо, ама само акто ме поканят някъде да помагам. Вкъщи - не!

___________



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: -TOШE-]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.08.09 20:19



В бъдеще могат и ще се случват най-невероятни от съвременна гледна точка неща.

Ще доразвия в близките дни темата и като начало ще вметна, че едно от нещата, които си представям за бъдещето, е как хората/домакинствата ще живеят достатъчно раздалечени едно от друго в "интелигентни" къщи, в смисъл, че къщата ще бъде робот, способна да произвежда много неща - от храна, електричество, отопление, та дори до текстил и т.н. Транспортирането на нужните продукти също ще става по въздух и напълно автоматизирано - на автопилот, без човешка намеса. На хората няма да им се налага да работят за изхранването си и всеки ще прави това, което го вдъхновява, или няма да прави нищо, но всеки ще си има предостатъчно свободно време и икономическа независимост.

А тези "интелигентни" къщи, бидейки извън населените места, ще бъдат и близо до природата и ще може в зависимост от конкретните условия да се отглеждат и определени култури в близост до тях. Така или иначе обаче тези продукти, които не достигат и са свързани с оцеляването и изхранването, могат да се доставят безплатно на всеки един.

Бях пуснал

пред време, в която обяснявам малко по-подробно възгледите си за бъдещето.



Тема Re: туй ми е известнонови [re: Kиpo]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.08.09 20:21







Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: huanji]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.08.09 20:28



Отишло чадо у Софио успехо да гони.





Тема Re: туй ми е известнонови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.08.09 20:31



Ти верно ли секи ден лющиш свинско?





Тема Re: туй ми е известнонови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (плямпало)
Публикувано21.08.09 21:53



Все някой трябва да се храни пълноценно и здравословно в тая държава.



___________



Тема Re: туй ми е известнонови [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано22.08.09 03:00



"едини, пиини, и тия три рабути... "

За бира съм фен !!!



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.08.09 09:09



Абе той е най- лесен, щото ако реши, може и от село да работи.






Тема Re: туй ми е известнонови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.08.09 09:10



Намерихме ти кусур и на теб най- накрая.






Тема Re: туй ми е известнонови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.08.09 09:13



Бут мангелата.






Тема в твоите уста...нови [re: Amitaba]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.08.09 09:17



прозвуча убийствено еротично...!!





Тема съвсем културно се измивамнови [re: Moд (вere)]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.08.09 09:18



след това и сядам на червено вино, Металика и сръбска музика





Тема еее..нови [re: mo32]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано27.08.09 09:21



аз лятото не мога, карам на пилешко. Само миналата събота сефтосах една нова скара с голяма площ. Ясно е, че освещаването на такъв свещен инструмент не може да става с пилетина





Тема Re: еее..нови [re: Kиpo]  
Автор mo32 (изотзадзе)
Публикувано27.08.09 14:51



Лятото съвсем естествено намалявам месото и увеличавам плодовете, защото сега ги има и са направо от градината. Пък и има достатъчно благинки за хапване като чушки, тиквички, патладжан и т.н. които са леки и обожавам по старите бабини рецепти.

Ако е постоянно 40 градуса + влага, мисля, че и ние щяхме да сме в голяма степен вегета.

За щастие има 4 сезона и можем да ядем целия спектър от храни. Нашите предци не са имали хладилник, но зимата са можели да ядат месо на корем.

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.