Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.08.09 11:12



Я се връщай на село, кво си укнал в таа София, бря! Скакауец!





Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано21.08.09 11:31



И аз като някои учЕни ще направя нАучна прогноза за бъдещето, селския живот и цените на имотите, храната, глада и екологията. Разбира се не вярвам, че ще стане така както ще напиша по надолу, а и не знам какво ще напиша, но ще си измисля един вариант, който ми харесва, а пък може и точно така да стане.... ами защо ли да не стане. Нали така ще е най-хубаво за всички и в това няма нищо странно.

Не знам дали 2012, 2020 или 2030 и ми е все тая, но този век преди средата ще бъде разбита една голяма конспиративна тайна от над 100 години. Те тайните са много и ще го има и домино ефекта на падането им. Още от времето на Тесла вече човечеството можеше да спре да използва процеса на горене, използването на въглища, нефт и други горива, атомните и всякакви други типове централи. Скоро колкото и да се стараят да спират разпространението на всякакви нови free енерги генератори добиващи безплатна енергия по различен начин от етера, вакума, който уж бил празно пространство или магнитното и гравитационното поле на земята това нещо все пак ще излезе на яве и ще стане масово разпространено. Хората ще станат независими от топлофикация, нефта, ел. мрежата. Дори няма да има стълбове и жици. Така живота на село ще стане по-евтин и дори пътуването с кола и каквото и там да има тогава ще е безплатно. Спомняйки си за експеримента Филаделфия , може и да се телепортираме, но това май ще стане на по-късен етап. Така един отегчен от лудницата на големи град човек ще си даде апартамента под наем или ще го продаде или размени с друг човек от село и ще отиде на по-чисто и спокойно място, макар че въздуха и шума от автомобилите в градовете ще стане в пъти по-чист от сега, почти като селския. На хората от село ще им трябват пари за храна и дрехи. Пари за енергия или транспорт няма да са им необходими. Хората от селата ще могат да произвеждат хубави зеленчуци, месо и млечни продукти, които хората от града ще предпочитат пред индустриалните храни в супермаркета и така хората от село ще си докарват някакъв допълнителен доход. Хората от града ще имат също чист въздух поради това, че автомобилите, ТЕЦ-овете и други няма да причиняват никакво замърсяване. Поради нулевите разходи за транспорт, електричество и отопление хората в града ще имат по-висок стандарт и ще могат да си позволяват качествана храна произведена в селските райони макар и с малко по-висока цена. Не всичко ще се продава, много неща ше се подаряват. Цената на имотите ще е много по-ниска и ще се изравни за селата и градовете. Селските раьони и по-малки градчета ще станат както преди земеделски, животновъдни и индустриални раьони + туристически. В градовете вече няма да е пренаселено и някои сгради ще се съборят, за да се построят паркове на тяхно място , а хората от там ще се компенсират с жилища в други раьони или в селата. Така и в града и на село ще е просторно, чисто и приятно за живеене. Всеки ще е напълно свободен да направи своя избор за живот, както и да го променя по всяко време без опастност за финансовото си и психично здраве :) Между града и селото няма да има такава голяма финансова и екологична разлика и те ще функционират в една задружна и ползотворна братска симбиоза. Думата селянин ще придобие един друг статут. Селянинът ще е на почит от гражданина, защото той ще го снабдява с качествени храни, дрехи и други.
Разстоянията до другия кран на света ще се преодоляват за секунди, така че изобщо няма да има държави граници и това селянин гражданин Българин, Японец ще е формално. Ако иска някой ще живее в Симеоново на вилата си и е работи в центъра на Токио то в това няма да има никакъв проблем. То не че толкова ще се работи, най-много по 4 часа на ден с големи отпуски. Никой няма да извършва престъпление, защото много от хората ще могат да се свързват с информационното поле и да разбират кой е направил белята и къде се намира. Така и да открадне пари някой няма да може да направи нищо с тях защото след секунди ще са при него. Просто дори мисълта за престъпление ще бъде напълно изтръгната от човешкото съзнание. И да откраднете 100 милиона вие няма да може да ги използвате, а и с тези пари възможностите ви за пътуване качествена храна или почивки в най екзотичните места, ще са близко до тези на най-бедните.

Мислите си че това не може да стане ли.... разбира се че може. За можене може, но просто няма да стане така. Сегашния начин на живот не е по-лош и си има също своя чар, ако стане така ще вземе да ни липсва сегашния интересен , динамичен, рискован, дързък и непредвидим начин на живот..... може би така си мислят някои хора. Конкуренцията позволява , човек да се развива и да начувава всевъзможни неща с които да решава проблемите си, а закъде сме ние без проблемите и желанията си ако имаме всичко и не може да променяме нищо в себе си и това около нас. Та какво да кажа, всичко с времето си, всичко винаги е точно като швейцарски часовник, особено сега, особено днес.
Замалко да забравя !
Какво ще стане с вегетарианството и избиването на горките животинки.... е тука нямам никаква идея.... май пак народа ще обича да коли прасето за коледа. Всеки ще е свободен да яде каквто иска, както е сега. Който не му харесва това, да си измисли друг сценарий... мен този ми харесва.

Редактирано от -TOШE- на 21.08.09 11:51.



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: бeзпътeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.08.09 12:03



На село няма Пачанга.






Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: -TOШE-]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.08.09 12:06



Ако стане сценарият ти, ще изкараме и без животни.






Тема туй ми е известнонови [re: бeзпътeн]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.08.09 12:11



Дори всеки ноември и март си купувам и тръшвам едно мазно, нездравословно, хиперхолестеролово, адски вкусно прасе!





Тема Re: туй ми е известнонови [re: Kиpo]  
Автор Moд (вere)Модератор (минаващ)
Публикувано21.08.09 13:06



Кaкво друго му остава на човек.. едини, пиини, и тия три рабути...
Само се чудя какво го различаваше от животното... май че културата и разумът беше...

Редактирано от Moд (вere) на 21.08.09 13:07.



Тема Re: туй ми е известнонови [re: Kиpo]  
Автор Amitaba ()
Публикувано21.08.09 13:10



Свинеяд такъв!



Тема Re: туй ми е известнонови [re: Moд (вere)]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано21.08.09 13:16



И пиенето бре, де си видял прасе да лющи ракия.



За бира обаче кандидати има...




Тема Re: туй ми е известнонови [re: Kиpo]  
Автор mo32 (плямпало)
Публикувано21.08.09 17:02



Откак моите родители гледаха една година 3 прасета + 1 свиня майка, направо ми се омазни душичката и ми се отщя цялата разправия с коленето, разфасофането и най-вече миенето на хилядите съдове, тави, корита и прочие.

Хубаво би било само да ида на коледа и после да си тръгна с разфасованото месце, ама душа не мидава да ги оставя да се мъчат.

Затва - намерих една месарка, която продава качествено месо и всеки ден по 1-2 котлетчета или каренца, пък той опита от разфасоването и мезаджийстването по Коледа си казва думата.

Иначе свинската коледа е хубаво нещо, ама само акто ме поканят някъде да помагам. Вкъщи - не!

___________



Тема Re: Екологично чиста храна от селонови [re: -TOШE-]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.08.09 20:19



В бъдеще могат и ще се случват най-невероятни от съвременна гледна точка неща.

Ще доразвия в близките дни темата и като начало ще вметна, че едно от нещата, които си представям за бъдещето, е как хората/домакинствата ще живеят достатъчно раздалечени едно от друго в "интелигентни" къщи, в смисъл, че къщата ще бъде робот, способна да произвежда много неща - от храна, електричество, отопление, та дори до текстил и т.н. Транспортирането на нужните продукти също ще става по въздух и напълно автоматизирано - на автопилот, без човешка намеса. На хората няма да им се налага да работят за изхранването си и всеки ще прави това, което го вдъхновява, или няма да прави нищо, но всеки ще си има предостатъчно свободно време и икономическа независимост.

А тези "интелигентни" къщи, бидейки извън населените места, ще бъдат и близо до природата и ще може в зависимост от конкретните условия да се отглеждат и определени култури в близост до тях. Така или иначе обаче тези продукти, които не достигат и са свързани с оцеляването и изхранването, могат да се доставят безплатно на всеки един.

Бях пуснал

пред време, в която обяснявам малко по-подробно възгледите си за бъдещето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.