Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 18:22



Мир на семката й.
Краставичкоядка такава.
Яж банани.





Тема Re: статиянови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 18:30



Някак да се сложи в кюпа "всеядно" заедно с мечката не е съвсем коректно. Нито горилата, нито орангутана, нито дори шимпанзето са толкова "всеядни" - основната част (което ще рече над 90% от менюто им) е от растителен произход.

И при човека е така, а примерно ескимосите са изключение и са се приспособили към доста по-голям процент месо (всъщност ядат и доста риба, а океанската риба все пак е полезна за организма) заради условията. И въпреки това при тях, ако не се лъжа, средната продължителност на живота е най-ниска.

Днес все повече ескимоси, които знаят, че на юг е по-топло и има повече и по-хубава храна, искат да се местят на юг. Четох една статия в списание, че в някои северни части на Канада им давали доста големи социални помощи само и само да си стоят на север.

Заключението, че човек е растителноядно, клонящо към плодоядните, идва както от наблюдение върху организма му, така и от процента растителна храна в менюто му.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.07.09 18:30



Аз имам далеч по-важни грижи от щастието на животните. Едва когато реша по-важните за мен проблеми - тогава мога да се замисля и за кравите, овцете, конете и кърлежите. Животното си е животно, създадено е за храна на човека. Ако хората не ядяха кокошки, досега кокошките да бяха изчезнали. Да, ама не. Напук на всичко кокошките са в най-доброто си положение от началото на еволюцията до днес. Не са застрашени от изчезване, разпространени са навсякъде и за тях се грижат. В естествената си среда никога не биха достигнали такава численост.

Току-що изядох 3 яйца, които ми осигуриха вечерната доза протеини и мазнини, и добре се комбинират с обяда ми (соев протеин с мляко и какао). Освен това ядох домати и краставици с двете основни хранения, като закуската ми беше кафе с грозде.

В момента съм на диета, тъй като свалям килограмите натрупани по времето, когато ядях по-малко животни и повече растения. Растителната храна не може да ми осигури качествен протеин на достъпна цена и в оптимално за диетата ми съотношение на хранителните вещества.

Не изпитвам угризения за трите неизлюпени пиленца (не че яйцата бяха оплодени), нито за растенията, които ми послужиха за храна. Не вярвам кравата да има нещо против това, че пия мляко. Кравата живее на село, не ходи да пасе, но всеки ден получава порцията си от поне един чувал свежа трева, гарантирана с порядъчно количество сух фураж. Млякото е със забележителните 8% масленост, такова просто няма как да се купи в града.

Трябва ли да се чувствам виновен, че следвам инстинкта и разума си да ям животни?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.07.09 18:31



Е, да де, много хубаво не е на хубаво, ама животинката все пак от хубаво се споминала.





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:35



Това беше в отговор на въпроса ти към безпътен дали не му е жал за "домашните" животни, които няма да ги има, ако всички станат вегетарианци. Аз предложих друг вариант, ако искаш да ти е жал за нещо. Така че това го кажи на себе си.





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 18:38



Безпътния яде риба - бичувайте го!





Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 18:38



Е, ако стигна дотам да разговарям сама със себе си, ще означава, че съм прекалила с вегетарианството


Не ми харесва, че животни се отглеждат при такива условия. Но това е реалността. Ако всички кокошки пасяха навън, нямаше да има място за нас



Тема Re: статиянови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.07.09 18:43



Шшшшт, прасковояд такъв... мир на костилките им





Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано23.07.09 18:51



Странна представа за здравословно хранене имаш. Дневната нужда от протеин е 20-25 грама на ден. Айде 50 да е. Всичко, което е в повече, се изхвърля с урината, отнемайки и калций от тялото.

Под вегетарианство разбирам неядене на месо, а не неядене на животински продукти изобщо. И съм ЗА такова вегетарианство. Нямам нищо против яденето на месо, но мисля, че яденето на месо от съзнателни животни като бозайниците е свързано с повече проблеми, отколкото ползи.

Не, не се чувствай виновен. Това би било глупаво.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано23.07.09 18:55



Ти па кат' набиваш по цял ден магнезий с хлорофила от марулите, да не си прокопсал?
Всичко с мяра, драги.
Никой не говори за чисто месояден режим. Тук пишещите 'мършояди' сме привърженици на всеядното и пълноценно хранене. Защо да се вкарваме в тесни рамки, при положение, че природата ни е направила с разнообразен хранителен режим? Тясно специализираните видове са еволюционно уязвими.






Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.