Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: статиянови [re: Изyмeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 16:54



Ставаше дума не на колко ще умрем, а да сме здрави и да живеем пълноценно.



Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 16:59



Човек е по природа растителноядно, не месоядно, дори не всеядно.
Ако беше така, още щяхме да висим по клоните с банан в ръка... ъъъ, лапа де

Сещаш ли се за ползите, които ни е дала месната диета?



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 17:05



Ех, безпътен, не отричам, че е възможно да израснат децата здрави и само на вегетарианска диета. Но аз лично не бих си направила подобен експеримент с моите... като му дойде времето ще му мисля Само дето ми звучи малко като "абе има нелош процент оцелели хиндуисти вследствие на това, значи и моите чавета имат шанс" Ти би ли постъпил така със своите деца, би ли ги ограничавал в това отношение?

Не разбирам какво толкова му е странното на вегетарианството, че толкова да се обсъжда. Какво е това "нелош процент оцелели"? Никой не е умрял още от вегетарианския си начин на живот. Съвсем нормално нещо.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 17:10



Че кой е казал, че вегетарианството е странно? По-скоро обратното се опитвате да ни убедите





Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 17:15



ОК, само че ние не говорим за миналото, а за СЕГА. Месоядството е свързано с по-нискочестотни вибрации и по-затъпено съзнание. Каквото е било, било е. Приеми, че някои гъсеници усещат, че вече не искат да ядат листа, защото е дошло време за промяна. Пеперудата не гризе листа.

Така че подобни препратки към миналото са безсмислени. Ние не сме диваци. Не сме ли еволюирали поне малко от ония времена досега?



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор Amitaba ()
Публикувано22.07.09 17:20



Не ми е интересно да си играем на "ние" и "вие". Това е клуб Вегетарианство и никой никого не насилва да чете и пише тук, или да го пре-убеждава.



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.09 17:30



Митовете, че мозъкът "пораснал" в следствие на плюскане на месо... Не коментирам тези хипотези, щото не съм бил жив тогава.

А че човек е растителноядно (и по-точно плодоядно) по природа - така е - прочети линка внимателно.



Всеядно животно е мечката, но тя е способна да яде например сурово месо, без да и се отрази зле на организма, способна е да пасе и трева. Човешкият организъм устроен ли е за такава храна, инстинктите му например привличат ли го да яде сурово месо, разкъсвайки го със зъби от току що убита плячка? Или пък да пасе трева и листа, подобно на тревопасните? Не, но по своята природа човек е плодоядно животно.



Тема Re: статиянови [re: Amitaba]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (N.R. magistrate)
Публикувано22.07.09 17:48



Месоядството е свързано с по-нискочестотни вибрации и по-затъпено съзнание. Каквото е било, било е. Приеми, че някои гъсеници усещат, че вече не искат да ядат листа, защото е дошло време за промяна. Пеперудата не гризе листа.
Ама убийствено глупави аналогии се опитваш да правиш, пеперудчо.





Тема Re: статиянови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va ()
Публикувано22.07.09 17:57



Много повече предимства е донесла месната диета от "пораснал мозък"

Това беше само пример за ползите, които тази промяна е донесла на вида ни. Защото ей тъй да си еволюираме в растителноядни/плодоядни без особени ползи от това... По-скоро е въпрос на избор, въпрос на вкус, каква ти еволюция...

Прочетох линка и друг път е пускан тук. Много обширна тема си подхванал...

Аз месо не ям. Но не смятам, че това е тенденция, с която трябва да се съобрази целият човешки вид



Тема Re: статиянови [re: lila_va]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.07.09 18:43



И какви са според теб "ползите", които месото донесло на вида ни?

Не знам дали вегетарианството в един момент може да бъде прието, ако не от почти всички, то поне от повечето хора, но съм сигурен, че колкото повече вегетарианци, толкова по-добре.

Ориентирането към вегетарианство за човечеството е добър избор от здравословна, екологическа и икономическа гледна точка. Така че защо да не се разглежда и като стъпка напред в еволюцията.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.