Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: lila_va]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано24.06.09 13:27







Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: masterix]  
Автор lila_va ()
Публикувано24.06.09 13:55



Ами да, няма да оставят вражеската мръвка да гние по гробовете


Тази статия ще ускори процесът на фотосинтезиране у доста хора, що не фнимаваш, м?



Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: mo32]  
Автор Amitaba ()
Публикувано24.06.09 14:22



Ти примерно замислял ли си се, какво става с метаболитните и анаболитни процеси в човешкото тяло, с органите свързани с тях, които са основани на органична храна, когато тя отсъства?

Не само съм се замислял, а подробно съм го изучавал под ръководството на доцент и кандидат на биологическите науки още в средното училище.

А ти замислял си си се колко дълго време е трябвало да мине, за да се появят фотосинтезиращи организми, докато се появят еукариотни едноклетъчни, после многоклетъчни и т.н. и с какво ускорение протичат процесите от самото зараждане на живота на Земята във физически план, та до днес? Стотици милиони години без почти никаква промяна, после за забележими промени са били нужни десетки и стотици милиони години, след това стотици и десетки хиляди години и т.н.

Освен това, ако сме наблюдатели в една семка от ябълка и цялата ни история е няколко дни, а животът ни - по няколко минути, и ти твърдиш, че промени не е имало с дни и седмици и значи няма да има скоро, а малко след това едно дете изяде ябълката за 5 минути и семката покълне след седмица с всичките грандиозни промени, съпътстващи този процес, колко ще струва логиката ти тогава?



Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: masterix]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.06.09 08:30



Затова пък техните еволюирали кръвожадни братя - гладиаторите - са били вегетарианци.



Нищо чудно, при такава бърза еволюция, следващия свиреп човек - българският войник - да бъде хлорофилстващ звяр.

___________



Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: Aмpитa]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.06.09 08:34



Ум робува, ум царува, ум патки пасе.



___________



Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: huanji]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.06.09 08:35





___________



Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: Amitaba]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.06.09 08:43



Логиката не е безпогрешна. Напротив, тя е крайно ограничена, защото работи с краен брой известни и допуска краен брой неизвестни. Обаче не може да работи само с неизвестни. Там идва мястото на интуицията.

А моята интуиция ми казва, че обсъжданата тема е по скоро в сферата на желаното, отколкото на реалното.

В такъв случай предпочитам да наблюдавам повече. Нямам проблем с твърдата храна, така че мога да си позволя да наблюдавам дали ще се появят слънчеви лакомници. Още повече, че нещата, с които се занимавам изискват здраво и гъвкаво тяло, за което трябва органична храна.

Ще наблюдавам.

___________



Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: kambam]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.06.09 08:54



Чел съм някои даоски трактати и да не повярваш и малко йогийски, в които се говори за спиране на дишането, за спиране на храненето.

Дори има описания и съвсем практически съвети, като например, как изглежда такъв човек и как учениците му да разберат че е изпаднал в това състояние и какво да направят в такъв случай, за да го предпазят от насекоми и диви зверове, защото адепта е безпомощен. Много интересни четива.

Има дори и съвети как да се захрани след това адепта.

Така че не ми е толкова трудно да повярвам, че има подобни състояния. Това което обаче ме бърка в случая е:
- там става въпрос за адепти в много напреднал стадий на практика, като "гладуването" е само следствие, а не самоцел, а тук става въпрос за хора, които са съвсем обикновени
- там не се говори за хранене от слънцето, а си ядат органична храна, както всички други хора, защото това е материален свят.

Йогите са по-склонни към отричане на тялото и акетизъм. Даосите не толкова, макар и при тях да е имало индийски влияния.

Опасявам се обаче, че подобни опити за "хранене със слънчева енергия" ще донесат само хранителни разтройства на практикуващите ги. Особено ако не зная как да се захранят след тия слънчеви преяждания, които са си чисто гладуване.

___________



Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: mo32]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано25.06.09 10:30



Препоръчай някоя интересна книга по темата





Тема Re: Посещението на Х.Р. Манек в Българиянови [re: kambam]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано25.06.09 11:50



"Баопудзъ" Гъ Хун
"Даоистка вътрешна алхимия" Джао Бичън

И в двете има доста интересни описания. Но са си повече като книги, а не като практически ръководства. Специално за Хуанджи ще кажа, че самия Джао препоръчва неговия метод да се практикува с наставник. Аз ги чета от интерес към материята.

За йогийските трябва да питам как се казваха, че пустите му санскритски имена ми излизат от главата за 5 минути. Тялото ми ги отхвърля като крайно аскетични.



Между другото, ще ходиш на 18ти да го видиш въпросния Манек? Аз смятам да се замъкна, ако съм жив и здрав. Интересно ще ми е да го видя и чуя наживо и да сравня дали това, което приказва е същото, което пишат в нета. Много често информацията се изкривява:

"Филмът не бил американски, а руски; Не бил сексуален а социален; не се казвал "Баба дава на войник", "Балада за войника""

Гледам че нещо почнаха да се появяват КАВИЧКИ около това "слънчево хранене" в официалните анонси. Ще видим!

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.