Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Киноанови  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.06.09 20:48



Киноата е уникално растение, прилича на зърнените култури, но е смятано по-скоро за родственик на пободата, спанака и цвеклото. Което е важно за това растение е, че семената му имат изключителна хранителна стойност - много високо съдържание на протеини (от 12% до 18 %, а при някои сортове дори над 20%), съдържа балансиран набор от съществени аминокиселини (всичките необходими за тялото ни), както и въглехидрати, мазнини, някои витамини, минерали, желязо, калций и магнезий. По хранителните си качества се доближава до млякото. Освен на белтъчини семената са ценен източник на скорбяла, захари, минерали, витамини, растителни влакна. Ето защо диетолозите ценят толкова много тази храна и я препоръчват на пациенти с храносмилателни проблеми, на малки деца и бременни. Половин чаша киноа осигурява денонощната порция от протеини, необходима на децата. Тъй като не съдържа глутен, тя е идеална за всички, които са алергични към него.

Всичко горе изброено прави киноата изключително здравословен избор за вегетарианци и вегани. Отглежда се в Перу, Боливия и Еквадор и е достъпна на нашите пазари.




Пускам тази тема, защото преди малко на вегетарианския на "Алабин" (заедно с добре овкусената "средиземноморска салата") си поръчах и патладжан "върху канапе от киноа и зеленчуци" (зеленчуците бяха зърна от царевица и нарязани чушки и моркови). По-свежо, леко и енергитизиращо ястие (като изключим плодовете разбира се) не помня от кога не съм ял. Не може да се каже просто, че е "вкусно", не може и да се пристрастя към него, защото изкуственият компонент в преработката и подправянето е сведен до минимум. Затова пък е изключително пълноценно и естествено за организма ми! Препоръчвам го на всички.

ПП: Заедно с невероятното ястие изпих и един страхотен фреш от моркови, който напоследък се е превърнал в любимото ми питие!

Редактирано от бeзпътeн на 10.06.09 21:02.



Тема Re: Киноанови [re: бeзпътeн]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано11.06.09 12:38



Да много е красиво става като го свариш.


Да не отварям нова тема - виж какво видях днес






Тема Re: Киноанови [re: kambam]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано11.06.09 14:30



?!

Виж ти! А аз го подквасвам безплатно!

Извинявам се за тъпия въпрос, но какво в същност прави тая машинария?



Тема Re: Киноанови [re: kambam]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано11.06.09 14:30



Ще си го купиш ли?



Аз между другото още не съм си купил и скоро мисля да си взема сокоизтисквачка, за да си правя фрешове.



Тема Re: Киноанови [re: *Paл*]  
Автор lila_va ()
Публикувано11.06.09 14:35



Сигурно поддържа подходяща температура. Баба ми го постига с вълнена покривка





Тема Re: Киноанови [re: lila_va]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано11.06.09 14:45



И аз това си помислих, но реших че е прекалено тъпо.



Тема Re: Киноанови [re: *Paл*]  
Автор lila_va ()
Публикувано11.06.09 14:49



Абе тъпо си е

Освен ако не грешим и машината няма някакви други неподозирани функции
По важно е откъде да си набави човек качествена закваска. С това как се справяш?



Тема Re: Киноанови [re: lila_va]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано11.06.09 15:27



Купувам домашно прясно мляко. Заквасвам го с мляко от магазина първия път. Става доста рядко, даже веднъж се бях наканила да го хвърлям. Но една възрастна съседка ми обясни, че трябва да използвам за закваска точно това *развалено* според мен мляко.

Наистина второто определено ставаше за ядене, а третото си беше съвсем на ред.



Тема Re: Киноа [re: lila_va]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано11.06.09 16:47



Моята го завива и го слага на халдилника отгоре, но сигурно машината осигурява по-добри температурни условия, пък и има 8 буркана вътре





Тема Re: Киноа [re: kambam]  
Автор lila_va ()
Публикувано11.06.09 16:49



Не вярвам аз, че някаква машина ще направи по-хубаво от на баба ми млякото. А и тя може и по 10 буркана да завие






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.