Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Мисълта на вегетарианеца...нови  
Автор дApтaнян (непознат)
Публикувано10.05.09 09:51



... насочена ли е тя към постоянно убеждаване , заклеймяване и оплюване на инакомислещите или само крайните такива живеят с тези "идеали"?
Едва ли на някой месояден му пука , че друг яде само растителна храна?

Има ли непоносимост?
Пример:
Ресторант! Вегетарианец се храни със салатка, невегетарианец с пържолка.Какво си мислят един за друг двамата?



Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: дApтaнян]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано10.05.09 10:15



"Има ли непоносимост?"

При мен не.

"Какво си мислят един за друг двамата?"

Зависи от хората. Повечето от приятелите ми плюскат мърша, но естествено нито аз на тях влияя, нито те на мен. Дори не се и вземаме насериозно в тази насока и често се бъзикаме на тема храна.



Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: бeзпътeн]  
Автор дApтaнян (непознат)
Публикувано10.05.09 10:17



Браво!!!
Така и трябва , защото противното, на което съм бил свидетел немалко на брой пъти и по форумите даже, е "бездумие"...



Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: дApтaнян]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано10.05.09 10:33



Имам приятели вегетарианка и всеяден, които са заедно от 20 години и не се карат за това. Просто тя готви по 2 манджи - за себе си и за него. Лесно и практично. Всеки има право да бъде какъвто си иска щом не пречи на другите. Какво си мисля за нея докато си ям пържолата - дали марулите ще я нахранят.



Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: дApтaнян]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.05.09 17:31



Едва ли на някой месояден му пука , че друг яде само растителна храна?


Нямаш си представа на колко много месоядни им пука. Само пробвай - направи си бъзик в непозната компания и откажи пържола, защото си вегетарианец. С поне 75% вероятност ти гарантирам, че ще те попитат защо, и ако случайно кажеш, че е по етични съображения - ще те изкарат или сектант или ще ти обяснят колко е полезно да ядеш всичко и как от нищо не трябва да се ограничаваш, ако искаш да си здрав.





Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.05.09 17:35



Вярно е. Дори може нищо да не ти кажат, а само да направят "онази" физиономия, в смисъл - загазил е човекът

Или направо да чукнат на дърво



Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: lila_va]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано10.05.09 17:45



Чук-чук.





Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: masterix]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.05.09 17:49



Заповядай





Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: lila_va]  
Автор masterix (Mr. Smith)
Публикувано10.05.09 18:18



От службата по борба с тревопасните сме. Застрашавате флората на тази планета и трябва да бъдете терминирани.





Тема Re: Мисълта на вегетарианеца...нови [re: masterix]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.05.09 18:23



Стига си се правил, кой те знае как хвърляш боб за вегетарианки


Сега се сещам "борба с тревопасните" колко неща може да означава




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.