Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:14 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови  
Автор Robin Hood (непознат )
Публикувано19.04.09 08:01



Предлагам да споделите всичките "ЗА" и "ПРОТИВ" за да се добие ясна самоизградена представа! Иначе ми е писнало от "Мани ги тия тревопасни" и "Не яж месо" ... Ако има хора с малко повече от средният за "Факултета" мозък да напишат два-три реда!



Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: Robin Hood]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано19.04.09 08:35



Само един довод - сам решаваш какво ще ти влезе в устата. Няма такива "Мани ги .. " или "Не яж".



Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: Robin Hood]  
Автор lila_va ()
Публикувано19.04.09 09:48



Какви аргументи


Това си е въпрос на личен избор. Да не би да очакваш някой друг да реши вместо теб от какво имаш нужда?



Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: Robin Hood]  
Автор Robin Hood (непознат )
Публикувано20.04.09 07:47



Не говорим за избор, а за трезвомислещи, а не фанатизирани мнения:) Иначе аз, моят избор отдавна съм го направил.... Просто като любознателен човек ми се иска да понауча нещо , което до този момент не съм знаел. И защото спорът е на дневен ред навсякъде по форумите , да разбера има ли нефанатизирани люде на тая тема :))



Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: Robin Hood]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано20.04.09 08:18



Има разбира се!


Аз съм вегетарианка, но никога не принуждавам близките си да не ядат месо - дори си им го готвя.

А станах вегетарианка, защото установих, че така се чувствам по-спокойна - винаги съм чувствала вина, когато ям месо. А това да живееш с чувство за вина е отврат. Но пък нямам проблем с това, другите да не се чувстват виновни.



Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: Kaлoмaин]  
Автор Robin Hood (непознат )
Публикувано20.04.09 10:05



Браво! Похвално! Значи могат да се открият и добронамерени мнения тук:)



Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: Robin Hood]  
Автор kambam (ollǝɥ)
Публикувано20.04.09 15:51



Да не си вегетарианец ти дава свобода, защото ако искаш може да ядеш веднъж в годината или само като ходиш на гости или пък ако остане на масата от другите :)

Да си вегетарианец също ти дава свобода, защото не се занимаваш с месни произведения и не го мислиш да ям ли да не ям ли.

Все пак да си вегетарианец е известно насилие над психиката, поне при мен е така защото съм сънувал на няколко пъти че ям месо, значи има някакъв проблем.
От друга страна като бях малък съм сънувал кошмари как ме карат да ям от заколеното прасе.

Ако е само от здравна гледна точка спокойно може да го ограничиш до минимум и без да ставаш веге, така хем ще си сигурен че не заместваш 50 грама месо с половин килограм сирене





Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: kambam]  
Автор Robin Hood (непознат )
Публикувано20.04.09 19:22



Въпросът не е в заместването , а в "противоестественото"....
След като според някои теории точно еволюцията е благодарение на прехода към месоядството, едва ли можем да се отървем от точно това без психически травми, нищо че другите психоатаки / визирам закланите животни, кървавите трупове и сайтове като на PETA / вече нападателно поддържат собствените си мирогледи... Не е ли въпрос на избор все пак. Даже някои казват , че е въпрос и на здраве!!!



Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: Robin Hood]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано20.04.09 20:47



Еволюцията едва ли е предизвикана от прехода към месоядството, но определено през определен период от развитието на човечеството то се е оказало решаващо за оцеляването му. Може би кръвните групи са отражение точно на това развитие. За най-старата - нулевата кръвна група - препоръчват да се яде месо. Докато А - групата е на "земеделците".





Тема Re: Реални аргументи!? ЗА и ПРОТИВнови [re: Robin Hood]  
Автор Vulpes (КК)
Публикувано20.04.09 21:23



Вегетарианството е начин на живот, какви за и против търсиш? След втората година престава да ти прави впечатление, че другите ядат месо, а ти - не, и спираш да се чувстваш различен, просто няма за какво да спориш и да убеждаваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.