Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 20.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Най-гадното ястиенови  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано10.03.09 10:19



Вчера гледах една класация на най-гнусните храни. Направи ми впечатление, че имаше малко неща, които не бяха от умрели животни. Едното беше тестиси на бик. Но не на убити бикове, а скопени. Другото - едни червейчета, които се водят ларви на някаква риба и минават за деликатес в луксозните ресторанти. Вегепродуктите бяха много слабо представени. Всъщност никак.

Имаше едно доста депресиращо желе от мозък на елен. Но начело в класацията - съвсем безапелационно бяха варените патешки яйца от Виетнам. Дори показаха едно обелено. Зародишът се различаваше съвсем ясно. "Дегустаторът" се опита на два пъти да отхапе, и двата пъти плюеше, защото усещаше я човка, я глава ...
А ето и "победителя":





Като се разчупи се вижда всичко - клюн, крлица, крака ...



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.03.09 10:30



И това си е най-нормално ястие във Виетнам?





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано10.03.09 11:01



Да. Става дума за оплодени яйца, които се варят когато целият зародиш е оформен - включително перушината, но още не са се натрупали достатъчно вещества, които втърдяват костите. Т.е. на 23 - 24 ден от 28 дневен срок за излюпване.

Продавачката на яйцето - тази, което му го обели и подправи - се смя много на реакцията на човека. Дори реши, че е прекалил със солта.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.03.09 11:43



Между другото, яйцата, които си похапваме и ние, също имат зародиши, но в много по-ранен стадий на развитие.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано10.03.09 11:55



Само ако са домашни и има петел.





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.03.09 11:57



Освен ако не са непорочно заченали





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba ()
Публикувано11.03.09 12:47



Отдавна ми е наравило впечатление, че най-гадните и отвратителни храни са от животински произход. Едва ли има хищник, който би се погнусил от червеи или зародиш, или черва, или суров мозък, или тестиси от пръч, или каквато и да е друга телесна животинска субстанция в менюто си.
Като бях малък, винаги когато баба ми на село вареше черва (мисля, че от свиня... или от агне?), ми ставаше гадно от вонята и бягах надалеч.
За аромати в хранителната индустрия се използват всякакви плодови миризми, но не и такива на кръв, пикочна киселина, тестиси или мъртва плът. Още едно доказателство, че месоядството е неприятен и неестествен навик.





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано11.03.09 15:59



Няма ужасни неща за онзи, който ги вижда всеки ден.

Не помня на кого беше тази мисъл, но е вярна...



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано17.03.09 20:44



Бях чула от една приятелка за някакво племе, живеещо около езерото Чад. В определено време на годината идват някакви мухи при тях и те биват ловени, после от тях се прави гъста каша, а от гъстата каша - курабийки, които били голям деликатес. Кофти си е.

. А тези тестиси ... бяха ги яли в американския "Страх". Ужасен ужас.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: ThunderGoddess]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано17.03.09 21:06



В едно предаване на американския "Страх" преди години видях най-гадното ястие, което беше толкова гнусно, че най-много отврати участниците от всички досегашни гнусотии - големи топки съсиреци от кравешка кръв. И най-фрапиращото беше, че колкото и гнусно да беше това, една негърка - участничка, увлечена от алчността си се опитваше отчаяно да погълне един такъв съсирек. И хем и беше отвратително, хем тъпчеше с ръцете, после плюеше, та пак тъпчеше... отворила огромна паст. А през цялото време водещия Джо Роугън и се смееше, накрая и каза, "Ти показа докъде може да деградира човек в алчността си."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.