Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:57 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Най-гадното ястие  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано10.03.09 10:19



Вчера гледах една класация на най-гнусните храни. Направи ми впечатление, че имаше малко неща, които не бяха от умрели животни. Едното беше тестиси на бик. Но не на убити бикове, а скопени. Другото - едни червейчета, които се водят ларви на някаква риба и минават за деликатес в луксозните ресторанти. Вегепродуктите бяха много слабо представени. Всъщност никак.

Имаше едно доста депресиращо желе от мозък на елен. Но начело в класацията - съвсем безапелационно бяха варените патешки яйца от Виетнам. Дори показаха едно обелено. Зародишът се различаваше съвсем ясно. "Дегустаторът" се опита на два пъти да отхапе, и двата пъти плюеше, защото усещаше я човка, я глава ...
А ето и "победителя":





Като се разчупи се вижда всичко - клюн, крлица, крака ...



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.03.09 10:30



И това си е най-нормално ястие във Виетнам?





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано10.03.09 11:01



Да. Става дума за оплодени яйца, които се варят когато целият зародиш е оформен - включително перушината, но още не са се натрупали достатъчно вещества, които втърдяват костите. Т.е. на 23 - 24 ден от 28 дневен срок за излюпване.

Продавачката на яйцето - тази, което му го обели и подправи - се смя много на реакцията на човека. Дори реши, че е прекалил със солта.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.03.09 11:43



Между другото, яйцата, които си похапваме и ние, също имат зародиши, но в много по-ранен стадий на развитие.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: lila_va]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано10.03.09 11:55



Само ако са домашни и има петел.





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор lila_va ()
Публикувано10.03.09 11:57



Освен ако не са непорочно заченали





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор Amitaba ()
Публикувано11.03.09 12:47



Отдавна ми е наравило впечатление, че най-гадните и отвратителни храни са от животински произход. Едва ли има хищник, който би се погнусил от червеи или зародиш, или черва, или суров мозък, или тестиси от пръч, или каквато и да е друга телесна животинска субстанция в менюто си.
Като бях малък, винаги когато баба ми на село вареше черва (мисля, че от свиня... или от агне?), ми ставаше гадно от вонята и бягах надалеч.
За аромати в хранителната индустрия се използват всякакви плодови миризми, но не и такива на кръв, пикочна киселина, тестиси или мъртва плът. Още едно доказателство, че месоядството е неприятен и неестествен навик.





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано11.03.09 15:59



Няма ужасни неща за онзи, който ги вижда всеки ден.

Не помня на кого беше тази мисъл, но е вярна...



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано17.03.09 20:44



Бях чула от една приятелка за някакво племе, живеещо около езерото Чад. В определено време на годината идват някакви мухи при тях и те биват ловени, после от тях се прави гъста каша, а от гъстата каша - курабийки, които били голям деликатес. Кофти си е.

. А тези тестиси ... бяха ги яли в американския "Страх". Ужасен ужас.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: ThunderGoddess]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано17.03.09 21:06



В едно предаване на американския "Страх" преди години видях най-гадното ястие, което беше толкова гнусно, че най-много отврати участниците от всички досегашни гнусотии - големи топки съсиреци от кравешка кръв. И най-фрапиращото беше, че колкото и гнусно да беше това, една негърка - участничка, увлечена от алчността си се опитваше отчаяно да погълне един такъв съсирек. И хем и беше отвратително, хем тъпчеше с ръцете, после плюеше, та пак тъпчеше... отворила огромна паст. А през цялото време водещия Джо Роугън и се смееше, накрая и каза, "Ти показа докъде може да деградира човек в алчността си."



Тема Глупости!нови [re: lila_va]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано17.03.09 22:18



Едни яйце - една клетка - един жълтък!

Това е положението!



Кураж, не сме сами!

Тема E налинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано17.03.09 22:21



не е имало деликатеси от менюто на жителите на Папуа Нова Гвинея?



Кураж, не сме сами!

Тема Re: E налинови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано17.03.09 22:23



Ти се майтапиш, но аз съм чела за един доста абсурден случай там. С жена, която тръгнала да обикаля света на велосипед.





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: бeзпътeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано18.03.09 00:15



Бе не знам, на мен рибешките вътрешности (попаднах на нещо такова във vbox-a) ми се струват по-гнусни... Ама то гадното си е гадно, не знам доколко изобщо са уместни сравненията. Някои хора пък ядат подобни неща като деликатеси. Примерно свински мозък, ама суров...



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: lila_va]  
Автор Moд (вere)Модератор (новак)
Публикувано18.03.09 04:43



Много малка част от кокошите яйца по магазините са оплодени, тук имаше една тема:



Но и при "продукцията" на същите тези купешки яйца много пилета се избиват само заради това че са мъжки..

При "селски кокошки", които имат достатъчно площ да се разхождат на воля, както и достатъчно разнообразна и естествено добра храна, повечето яйца са оплодени, но мъжките не се избиват.

Редактирано от Moд (вere) на 18.03.09 04:44.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Moд (вere)]  
Автор lila_va ()
Публикувано18.03.09 10:09



Естествено, че имах предвид оплодените. Не вярвам в непорочното зачатие


Много рядко хапвам яйца от магазина, предпочитам си селските



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Amitaba]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.03.09 10:39



В Сингапур съм чувал, може би и други са чували - какво правят някакви сингапурци от китайски произход - на някаква жива маймунка, поставена в съд, отрязват горната част на черепа, след което изродите почват да пият със сламка от мозъка и...

Общо взето човешката деградация май няма ограничения.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: бeзпътeн]  
Автор Amitaba ()
Публикувано18.03.09 15:40



Достатъчно е да минеш през отдел "месо" в някой магазин или да гледаш рекламата на някой салам, за да видиш подобна на описаната от теб лудост.

Ето как човек се гнуси и буквално цялото му същество, освен ума, се съпротивлява на яденето на неща, които за един хищник са си чудесна закуска:




Да не говорим за етичната страна на проблема.

Понеже някои хора все повтарят, че човекът е хищник и не бива да върви срещу природата, отказвайки да яде животинска плът, това е чудесен повод да се замислят. Аз не виждам хищници в тези клипове.

Редактирано от Amitaba на 18.03.09 15:41.



Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Amitaba]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.03.09 17:49



Ухаа, екстра. Винаги ме е гъделичкаше да се пробвам до къде мога да издържа, но след като се подложих на няколко шокови изпълнения, ми мина.

Тези неща са предизвикателства за самият човек, не смятам, че се зобат с очи и пр. за пари. Всеки има нужда да се подложи на изпитание по някакъв начин. Заложено ни е.





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Amitaba]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано18.03.09 19:45



Да, това предаване е добра илюстрация относно... инстинктите на човек.





Тема Re: E налинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано18.03.09 21:24



Я разкажи де! Ще умрем от любопитство.

Кураж, не сме сами!


Тема Re: E налинови [re: Цap Изpoд ll]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано18.03.09 21:33



Амиии ... тя историята наистина е гадна. Тръгнала една жена да обикаля света на велосипед. Заедно с нея пътували брат й и баща й. Те обаче спукали гума, а тя не искала да ги изчака. И после намерили само велосипеда й. След няколко дена станало ясно, че някакво племе я е изяло.

А най-гадното е, че тя е обикаляла света защото била с наднормено тегло и целта била да докаже, че дебелите хора също могат да правят такива неща - имам предвид да живеят активно и т.н.

Редактирано от Kaлoмaин на 18.03.09 21:36.



Тема Не ми звучи.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано18.03.09 21:45



Тъй като познавах лично един човек (лека му пръст), дългогодишен кореспондент на BBC, който изкара няколко години в Папуа Нова Гвинея. Еми той разказваше, че за белите няма никакви рискове, защото папуасите отдавна бели хора не ядат. Месото им е нечисто и папуасите боледуват от него. Въпреки това обаче (и въпреки цивилизиращата намеса на Белия Човек) до ден днешен изчезват деца, които едното племе отмъква на другото. Всички обаче се правят на ударени.

Кураж, не сме сами!


Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Kaлoмaин]  
Автор JleBcKu (1914)
Публикувано25.03.09 11:19







Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: JleBcKu]  
Автор JleBcKu (1914)
Публикувано25.03.09 11:20







Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: JleBcKu]  
Автор Amitaba ()
Публикувано25.03.09 13:16



Горе-долу еднакво вкусно изглежда, сравнено с по-горната катинка. И на двете мястото им е в тази тема.





Тема Нищо има няма на пържените ташацинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано25.03.09 13:35



екстра са си. И не се бъзикам!





Тема Re: Нищо има няма на пържените ташацинови [re: Дekcтъp]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано25.03.09 15:44



А бе предполагам, че има нещо такова - имам наблюдения от месоядната рода какво харесват. Ама пиле с перушина ял ли си? С клюна и т.н. Или желиран мозък с очи? Не ми казвай, че би ял от това нещо на снимката.
Ей тук ми липсва емотикон.





Тема Re: Нищо има няма на пържените ташацинови [re: Дekcтъp]  
Автор Amitaba ()
Публикувано25.03.09 23:02



Не се съмнявам.





Тема Re: Най-гадното ястиенови [re: Amitaba]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано26.03.09 11:20



Вярно - човекът много добре е схванал смисъла на темата. Чувала съм обаче за една американска фирма, която произвеждала кренвириши Бобит - вдъхновени от Лорета Бобит. Май второто е от нейната продукция.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.