Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 20.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Едно олионови  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано24.02.09 09:27



Да не му казвам името, защото и антирекламата е реклама, но вчера гледам реклама за въпросното олио. Значи две голи пилета, вече ощипани от перата, без глави, като героя на Майн Рид, се прегърщат, попляскват с крилца и по-скоро с каквото им е останало и си казват с кеф, че сега ще ги пекат на бавен огън. След това танцуват наляво надясно тръскайки бутчета и накрая бавно затихват след върл купон във фурната. Допускам са се задушили славно, а около тях броколи, картофи и моркови си устройват нещо като Рио карнавал.
Много живописно, много, аз лично гледах впечатлена, защото до последно не можех да схвана какво се рекламира, музиката беше веселяшка, а трътката на пилето се вееше като флаг.
Накрая се появи надпис-Олио дърабъра.
Уау!


В тази връзка, такива реклами влияят ли ви по някакъв начин по отношение на закупуване на продукта?
Не, не правя маркетингово проучване, не съм вегетарианка и ползвам друга мазнина, така или иначе, но доста хора се вегетарианци покрай съображението да не се убива животното, а тези две утрепани пилета даже танцуваха.



Тема Re: Едно олионови [re: Пъpпъл]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано24.02.09 09:48



Хм, честно казано ми влияят. Затова и не ги купувам.





Тема Re: Едно олионови [re: Пъpпъл]  
Автор lila_va ()
Публикувано24.02.09 10:46



Ужасна е! Колко ли болно въображение трябва да има човек, за да му хрумне подобна щуротия!
Между другото, напомня ми на една реклама с прасенца, които се радваха, че ще се превърнат в... май някакъв салам беше





Тема крайно гнусна енови [re: Пъpпъл]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано24.02.09 10:47







Тема Re: Едно олио [re: Пъpпъл]  
Автор Vulpes (непознат)
Публикувано24.02.09 11:11



Красота! Да изразиш по такъв убедителен начин еуфорията на пилетата от това, че са обезглавени, оскубани и полу-разфасовани, та чак на човек да му се прииска да е на тяхно място!
Не лишавам детето си от пилешко месо, но ми се ще то да си дава сметка, че пилето, преди да стигне до масата, е било способно да изпитва болка. Да твърдиш обратното е извратено. Защото болката е универсално усещане, което е еднакво при хората и животните. И ако днес се радваме на обезглавените пилета, утре ще се радваме на обезглавените хора...



Тема Re: Едно олионови [re: Vulpes]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано24.02.09 11:23



да ти кажа, пилетата се кефеха, между тях течеше диалог и гледаха пренебрежително гъбките, които играеха пачанга.
пилетата не умираха, те се печаха и докато се печаха, пак се кефеха.

следващата стъпка на тази реклама би била как месото секонсумира и докато човекът го дъвче, то цвърчи мазно в устата му напявайки "крехко съм, сочно съм". Според мен тези пилета не ги боли, защото с "Олио дърабъра" се изпитва удоволствие от всяка болка.



Тема Re: Едно олионови [re: Пъpпъл]  
Автор Vulpes (непознат)
Публикувано24.02.09 11:26



Ако не те обичах толкова, щях да приема хвърлената ръкавица и да ти предложа да те метнем и теб в тавата да не изпуснеш удоволствието





Тема Re: Едно олионови [re: Vulpes]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано24.02.09 11:31



не съм достатъчно угоена, Хензелчо:))
свалих половин килограм.





Тема Re: Едно олионови [re: Пъpпъл]  
Автор lila_va ()
Публикувано24.02.09 12:08



Според мен тези пилета не ги боли, защото с "Олио дърабъра" се изпитва удоволствие от всяка болка.

Значи и в аптеките трябва да го пуснат





Тема Re: Едно олионови [re: lila_va]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано24.02.09 12:36



Е, прасетата поне бяха мъжки подобия на Мис Пиги от "Мъпет шоу", т.е. очевидно неистински прасета, и пееха "Бай-бай, хепинес" от "Ах, този джаз", което е горе-долу естетично, а тази с пилетата - ами просто е тъпа, а пък аз съм дебелокожо и твърдоглаво създание, що се отнася до рекламни впечаления и внушения (освен ако не са хубавите песнички и визия на "Нескафе" и "Кока-кола", а напоследък и на "М-Тел"), останалото просто го пропускам покрай очите и ушите си...



Редактирано от Roxy на 24.02.09 12:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.