Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема суровоядци с опит?нови  
Автор stan_mo (непознат )
Публикувано22.11.08 11:14



попаднах на сайта rawfoodexplained.com докато обяснявах на колеги зашо захарта и медът са неполезни за хората, и медът е специфична храна на пчелите
много интересен сайт с информация, не особено лесна за приемане



Тема Re: суровоядци с опит?нови [re: stan_mo]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано22.11.08 15:07





А защо смяташ, че медът не е полезен?



Тема Re: суровоядци с опит?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано22.11.08 16:56



Аре, бе, меда да не е полезен. А ако мога да попитам каква е специфичната храна за човека?





Тема Re: суровоядци с опит?нови [re: stan_mo]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано22.11.08 17:38



Да, голям опит имам вече



Хареса ми сайта и Филип, ще го чета от време на време - благодаря!

Медът е доказано лекарство. Това е есенцията от цветята, какво лошо може да има?
Като храна може би си прав че не е нещо особено - аз в началото на веге периода ядох по 1 буркан на седмица, а сега 1 буркан сигурно цяла година не мога да изям.

Пари има, работа няма

Тема Е как каква?нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Цap Изpoд ll ()
Публикувано22.11.08 18:00



Лайна (сурови) и мърша.

Мисля, че има нужда.


Тема Re: Е как каква? [re: Цap Изpoд ll]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано22.11.08 23:06



Медът съдържа много биологичноалтивни вещества, вярно е. Но съдържа и много алергени. Има вещества, за които нямаме ензими за разграждане. Около 40% от хората получават алергични кризи при ядене на мед, а има и хора, които ги получават ако се отвори буркан с мед в тяхно присъствие.
По отношение на прясното мляко - хората нямат ензими за усвояване на съдържаните вещества в прясното мляко. киселото може да се усвоява, също и изварата.

http://forthenature.org/petitions/7#signed


Тема Re: Е как каква?нови [re: papyy]  
Автор lila_va ()
Публикувано23.11.08 12:12



За прясното мляко и аз съм съгласна. Но тези 40% алергични към меда... Аз не познавам нито един

Някаква грешка е това по-скоро.



Тема Re: Е как каква?нови [re: lila_va]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано23.11.08 22:30



Не всички алергични реакции хората ги припознават и осъзнават. Много често алергията се приписва на нещо друго. И това е обща статистика. Производството на мед и пчелни продукти е също индустрия.

http://forthenature.org/petitions/7#signed


Тема Re: Е как каква?нови [re: papyy]  
Автор lila_va ()
Публикувано24.11.08 10:40



Сигурно има нещо вярно. Не случайно медът не се препоръчва на малки дечица. Но пчелните продукти са си изпитано лекарство за хора, които нямат някаква непоносимост. Аз например много уважавам прополиса. Нищо друго не лекува инфекции на горните дихателни пътища по-добре от него.
А и мед/истински/ от магазина едва ли можеш да си купиш.



Тема Re: Е как каква?нови [re: lila_va]  
Автор kambam (CEO)
Публикувано24.11.08 11:11



Преди наистина продаваха мед и глюкоза, но пък си го пишеше на съдържанието че има глюкоза. Сега лесно може да си намериш мед от пчели хранени с мед и без антибиотици. От неутвърдени марки мед по пазарите не може да си сигурен :)



Пари има, работа няма


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.