Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:56 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За делфинитенови  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано27.10.08 19:06



Като дете четох в една книга на Кусто - "Делфините" за един делфин, който предпочитал компанията на хората, пред тази на себеподобните си. Мисля, че се казваше Нина и живеел в залива на Ла Коруня (може и да бъркам, но книгата ми изчезна преди много години). Екипът се заинтересувал от случая и установили, че Нина е била обучавана от военните да пренася мини. Само че всеки път по време на тренировки упорито връщал мината на собственика. За "некадърност" Нина била "уволнена" от армията.

Та тя упорито предпочитала да се навърта покрай хората, отколкото да се включи в някоя група.
Сега се зачетох в една статия за лечението на деца аутисти - знае се, че делфините, конете, кучетата имат много особено влияние върху болни деца. И сама съм изпитвала някаква неоправдана еуфория в близост до делфин или кон. Как мислите - какъв е механизмът, чрез който ни въздействат?



Тема Re: За делфинитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор Цay Изyoд ()
Публикувано28.10.08 01:01



Стуого вегетауянски?





Аз уекох, че ще говоуим за "Сбогом и благодауя за уибата".



Тема Re: За делфинитенови [re: Цay Изyoд]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано28.10.08 07:36



Едва ли - делфините са всичко друго но не и вегета.



А иначе "Сбогом и благодаря за рибата" си е култова работа. Най- ми хареса господарят на дъжда.



Тема Re: За делфинитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор kambam (Ken Ming)
Публикувано28.10.08 12:55



Ха де

В Турция ,мисля, имало такъв делфинариум - водят деца в кома и процента на възстановили се след това бил доста голям. Значи не е само визуално....
Аз пък усещам като заспи жена ми в леглото ( намаляват ми мислите... и след това ставам да гледам форума, хехе шегувам се )



Тема Re: За делфинитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано03.11.08 15:23



Какво е това "Сбогом и благодаря за рибата" че ме заинтригува? Да не е някоя книга или филм? А господаря на дъжда?



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: За делфините [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано03.11.08 15:32



Нямам идея за начина, по който ни въздействат, но делфините наистина са много добронамерени към хората... Фотографът на изложбата "360 градуса Б-я" нали разказваше като бил скоро време на един залив в с. Тюленово и се появили няколко делфина съвсем наблизо до брега и като видели хора се изправили на опашките си за поздрав, все едно казват "здравей" и не се страхуват...точно както правят в дулфинариумите, но явно те си го знаят и сами.


А ето една интересна статия, близка до темата, просто за да не отварям нова тема....за това как някои животни се самоубиват (конкретно има и за делфини)



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 03.11.08 15:42.



Тема Re: За делфинитенови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано03.11.08 15:36



Това е четвъртата част от "Пътеводител на галактическия стопаджия". А господарят на дъжда е персонаж от книжката. Става дума за шофьор на камион, който сякаш влачи след себе си дъжда. Навсякъде от където мине започва да вали. Eто едно линкче, където става дума за него:





Тема Re: За делфинитенови [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано03.11.08 15:45



Много интерсна статия. Благодаря.



Тема Re: За делфинитенови [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано03.11.08 15:48



Пак заповядай.



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема тц тц, какъв хуманизъм!нови [re: Kaлoмaин]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано25.11.08 08:47



сигурно въпросната делфинка много е страдала всеки път когато трябва да убие риба!
впрочем нормално е делфините да харесват хората - те са най-умни след нас и като едни истински хищници няма как да не бъдат респектирани от риболовните кораби и умението ни да убиваме в индустриални мащаби.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.