Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:09 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.11.08 22:15



Ах това честолюбие, ще ме умориш от смях.



Погледни се само какво си писала - поставила си го на място, победила си го. Виж си приоритетите и се гръмни със самокритика.

Сама каза за психиатрия, отразих те и ти пък вече отричаш. Ами да не беше казвала...

Оро пише от другипрофили и адреси в период на бан, затова той автоматично се подновява. Всеки знае, че когато някой има бан, всичко се трие.

Съжалявам, че си наранена но повярвай ми никой няма вина за това, защото сама се изцепваш и сама се вдъхновяваш после. А виновни винаги има.

Естествено, че няма да викам Волка тук, виж си и акъла. Правиш си слънчеви зайчета и си ги гониш сама.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано07.11.08 22:16



Много добре го каза, интересуват се...само.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано07.11.08 22:26



Знам, че май повтарям Хуанджи, ама наистина ме заинтригува - ти как си подбираш каузите, за които водиш битки - и какво защитаваше в случая с волка? И какво разбираш под "да поставиш някого на място"? Знаеш ли местата на хората?





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: Kaлoмaин]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 00:10



Ами с 2 думи ще ти обясня...какво съм защитавала - себе си. Този се изявяваше като пълен психопат - въпросния Волк и нещо си ме нарочи (след един спор) и с когото и да говоря той след мене - само простотии ръсеше(направо ме преследваше), обиди и на лична почва и т.н. вкл. ми се присмиваше и че съм веге и затова съм била еди каква си тъпа...абе злобен досадник....
Та след световен скандал, Хуанжи все пак (макар, че общо взето го защитаваше) каза и че е предупреден, щото нямаше как....но се намесиха и други хора, доколкото си спомням, срещу Волка и така накрая оня спря да пише след мене простотии.....
Та това е да се постави на мястото! Да си знае мястото и да не се бърка в разговора между други 2-ма души с тъпи изцепки (което той постоянно правеше).

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 08.11.08 00:12.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.11.08 03:42



нииииииииишоооооооооооооо не си ми казала, ама това няма значение.



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.11.08 07:08



Стига глупости. Тръгваш от някъде си, с нищо общо нямаща тема, после започваш да се защитаваш, нападаш на лична основа когото и да било, водиш полемики с който падне за да защитаваш горепоменатата непозната кауза... От какъв зор в темата за вегехраната се нахвърляш върху Нуандзъ? Нима лично те беше засегнал или само присъствието му те впечатли като бик червен парцал? Кого точно си поставила на място или човекът просто е изгубил интерес към заяждането?
И най-накрая йогата е силно различен начин на живот, ИЗКЛЮЧВАЩ изкарване на пари чрез полагане на труд. Познавам богат човек, станал истински йога по причина слободия и излишък на средства. След 12 години не е постигнал почти нищо в йогата, а практикува усилено всичко необходимо. Запозната съм със случая професионално, близките му дойдоха да се посъветват какво да предприемат и законно ли е, ще имат ли благоприятно развитие едни или други действия. Става въпрос за раздаването на имуществото на ашрами и гурута, изискването децата също да практикуват истински йога и ...Та исках да кажа, покрай материалните практики на йога гуру и силната им неискреност по отношение на финансовите дейности, двойния стандарт към материалното благополучие, желанието да оскубят всеки европеец, ми се привиждат винаги призраци там. Някак не вярвам на истинския им морал, не като идея, а като реалност. Освен това е невъзможно да се спазва истинският йога хранителен режим при обикновени доходи в БГ, индийските продукти за това са доста скъпи. Доход от 7-800лв на човек не са достатъчни. само за храна. Хата-йогата е добър комплекс, но също трябва да се адаптира към размера на европееца, както всички източни физкултурни практики вкл бойните изкуства.
Вземи се в ръце и излез навън да видиш реални хора, да пообщуваш с тях, запознай се с нови хора. Ще откриеш нови изключително очарователни неща за хората, за живота, ще намериш реални събеседници, но с тях не може да гониш словоблудно превъзходство.. НО пък е страшно приятно да приказваш с непознати хора, ако си мил човек ще придобиеш неочаквани приятелства. Можеш да започнеш начисто, без негативите на стари взаимоотношения и интриги с трети лица, без да е беобходимо да си такъв, какъвто очакват от тебе. Бъди себе си и ще имаш нови приятели. На всяка възраст е възможно.
Разбира се е хубаво да има човек винаги чувство за самодостатъчност за да оцелява и в неблагоприятен психоклимат, за да отстоява своите принципи и идеали. За съжаление трябва да има собствени принципи и идеали, а не напомпани мисли за възвишеното, правилното и как да сме интелектуалци и арт в собствените си очи.
Не си и помисляй за епистоларни простотии с мен, ще постъпя професионално и ще те оставя да се удавиш в плюнките. Съветите се дават безплатно.





Тема Какъв ти е проблемът? [re: papyy]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 12:05



Неразбрах защо си навлякох този ненужен поток думи...чак ме разсмя....как се вживяваш. Дори не съм говорила на теб... само отговорих на въпроса на Каломаин, понеже тя сама ме попита и изобщо нямам немерение да ви зинимавам с този психопат Волка, както казах той беше поставен на мястото си с общи усилия...
А аз вече и почти не пиша във `йога`, а и не страдам от липса на реални приятели и контакти...така че спести си ако обичаш неуместните съвети ни в клин ни в ръкав, няма нужда.... освен това нито ме познаваш, нито имаш поглед върху форум йога и какво става там....така че не се намесвай където не ти е работа и като не те питат! Става ли...щото иначе е доста досадно...

Приятен ден и по-кротко с непознати....



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Редактирано от ka_17 на 08.11.08 12:28.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано08.11.08 12:58



Хуанжи, айде стига, плз! Какво, все едно не помниш какво стана тогава с този Волка....не само аз, а много хора се намесиха тогава (Алекс, Оро, Инка) и онзи спря с тъпотиите си да разваля форума...
На теб не ти е приятно когато Оро те напада и оплюва, а когато е върху мене - може, така ли... и не влизаш в положение, а се забавляваш...и гледаш сеир. Що ти не се гръмнеш от самокритика тогава, каго го препоръчваш на мене?

Било каквото било, спирам с тази тема, щото тука другите чули недочули и недоразбрали почват да се месят....и да раздават неуместни съвет.



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: huanji]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано08.11.08 16:03



Просто такъв е света - хищнически.

"Хищнически" е едно от многото определения, които могат да бъдат дадени на света в зависимост от гледната точка. Ако приемем, че светът е "несправедлив", ще намериш ли основание в това да играеш активна роля в световната несправедливост? :)

Shine on you crazy diamond...


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано08.11.08 16:11



Аз ти препоръчвам (с 2 ръце) ресторанта "Back home" на ул. Врабча 24.....
Последният път, когато ходих там имаше 10 000 вида ориз под формата на "ризото", "пилаф", "ориз по китайски" и пр. И двата вида ориз, които си поръчахме с приятелката ми, се оказаха доволно безвкусни.
Ходих и в ресторантчето до "Халите", за което имаше тема тук. Доста шукаритетна обстановка, но пък кухнята не е съвсем зле. Стига да си отворен за "екзотика".

Shine on you crazy diamond...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.