Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано04.11.08 23:26



Айдееее, успя да ме разсмееш искрено....и по това изказване мога да съдя, че изобщо не разбираш от диетология..кое било предимство и недостатък бре?! Разбери едно нещо (кеото впрочем ти го каза, но сега го забряваш) че храненето е въпрос на избор и е твърде индивидално...и лична поносимост....на мен ще ми бъде например напълно противопоказна ако ям месо, не само защото никога не съм яла и ми се гади от миризмата, но и кръвната ми група А е на вегетарианците...а за други е напълно необходимо да ядат месо....така че няма тука общи правила....(както се отнася и за други храни)

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.11.08 23:38



Не си спомням да съм ти казвал какво да ядеш, нито да съм ти държал сметка. Исках само да те разсмея, щото си се сдухала от клуб Йога и сега подскачаш като художничка.



Разбира се, че е по- добре да не ядеш месо щом не си свикнала.



Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: huanji]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано05.11.08 00:35



Аааа айде кой се е сдухал от клуб йога, аз не съм никак активна вече там.....пък и не съм чувала художниците да подскачат...



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.11.08 06:53



значи ще си първия подскачащ художник.



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано05.11.08 07:52



все едно да сложат за глава на църквата някой абсолютен атеист например....или за управител на пиано бар - чалгаджия....каква ще ти е реакцията?

Мисля, че църквата би спечелила от един шеф - атеист. Поне няма начин да участва в задкулисните игри.





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: ka_17]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано05.11.08 07:57



Ама ти наистина много делиш и ограничаваш нещата?!





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано05.11.08 10:41



'разделяй и владей' му се вика на това. После ме лъжете, че вегетата са широко скроени хора в повечето случаи...



Queen's only


Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: papyy]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано05.11.08 11:19



Ето тук може да видиш ресторанти в София -



А модераторът много е наспамил темата нещо...



Тема Re: наистина [re: papyy]  
Автор Serenity. (magic)
Публикувано05.11.08 11:37



Наистина готвят големи булмачи в оня ресторант, за който говори Хуанджи. То и не може да се нарече ресторант според мен. Въобще не могат да готвят, а нарезали разни треволяци, без никакво овкусяване, дори един сос нямаха, дори от готовите по магазините. Музиката също е лоша.
В дрийм хаус е почти същото, фрешовете не знам с какво ги забъркват (като знам хигиената им - ходих до тоалетната долу и видях "кухнята" им) - но има големи помии.
Това е една къща с 2 стаи, прогодена за балами-"вегетарианци".
но все пак има 2-3 неща, които стават за ядене.

Не знам защо вегетата се превземате и търсите специални ресторанти - в София няма такъв.
Но във всеки добър ресторант има много вегетариански неща от типа на салатите, предястията и гарнитурите.
Например Тадж Махал е индийски ресторант с много месни ястия, но има и много без месо. Обстановката и обслужването са чудесни, музиката е подходяща





Тема Re: Препоръчайте ми вегетариански ресторант. [re: huanji]  
Автор Moд (вere)Модератор (непознат )
Публикувано05.11.08 14:13




Ясно. Просто в такива условия си. Пожелавам ти да имаш повече избор след време :)
Това с конкуренцията в бизнеса има общо с обществената и политическа организация. Наистина, ако имахме повече социализъм отколкото капитализъм, отношенията нямаше да са хищничeски. Макар че зависи къде живee човек, нали така, има по-малко и повече социални градове и държави, а зависи също и от съзнанието.
Има една нова наука - нутригеномика, тя след немного време ще дава отговори на това каква е подходяща храна за гените ни, и тогава ще може да премислиш най-добре за себе си.

Айде че много офтопик стана.

Редактирано от Moд (вere) на 05.11.08 14:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.